W wigilie zabrali dzieciom hulajnogi — Nagranie monitoringu złapało ich na gorącym uczynku | Jaworzno - Portal Społecznościowy - jaw.pl

REKLAMA

Wydawać by się mogło, że złodzieje w taki dzień jak Wigilia robią sobie wolne. Nic jednak bardziej mylnego. Sześciu młodych mężczyzn, a raczej nastolatków, postanowiło zabawić się w wigilijny wieczór i włamać na klatkę schodową w bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 276, aby przy okazji ukraść stojące na niej hulajnogi. Nie wiedzieli jednak prawdopodobnie, że w bloku, do którego się włamują, zamontowany jest monitoring, który nagrał zdarzenie.

Na nagraniu widzimy jak sześciu młodych mężczyzn, podchodzi pod klatkę bloku mieszkalnego, następnie wyłamują drzwi zamknięte na zamek magnetyczny, a po chwili wychodzą z hulajnogami w rękach.

Małżeństwo, do których należały owe hulajnogi, zirytowane ich tupetem oraz samym czynem postanowiło działać. Zwrócili się o pomoc na Facebooku na grupie „Mamy z Jaworzna” i po niedługim czasie udało się nawet ustalić tożsamości niektórych z nich.

W wigilie zabrali dzieciom hulajnogi — Nagranie monitoringu złapało ich na gorącym uczynku | Jaworzno - Portal Społecznościowy - jaw.pl

Sprawa już została zgłoszona na jaworznickiej komendzie. Wszystko teraz w rękach jaworznickich policjantów, którzy już mają namiary na uczestników tego zdarzenia i depczą im po piętach, więc jest to tylko kwestia czasu, aż zostaną doprowadzeni przed oblicze sprawiedliwości. Oczywiście mają oni jeszcze szanse sami się zgłosić na komendę i złożyć wyjaśnienia w tej sprawie.

Wydawać by się mogło, że sprawa zostanie szybko rozwiązana, a to przez niską szkodliwość czynu. Jednak panowie mogą się zdziwić, gdyż jak przekonuje właścicielka hulajnóg, jedna z nich kosztowała 599 złotych, a druga 200 złotych więc łączna kwota przywłaszczonych przedmiotów przekracza 500 złotych, a co za tym idzie mamy do czynienia już nie z wykroczeniem, a z przestępstwem. Jednakże jeżeli sprawa trafi na drogę sądową, to dopiero rzeczoznawca oceni wartość przywłaszczonych przedmiotów.

Jesteśmy niewątpliwe ciekawi, jak dalej potoczy się ta sprawa i czy panowie odpowiedzą za swoje zachowanie. Jak przekonuje właścicielka, nie ma zamiaru zostawić tej sytuacji bez wyciągnięcia konsekwencji przez młodocianych sprawców, a trzeba przyznać, ze solidna lekcja, którą powinni dostać za kradzież, im się z pewnością przyda. Oczywiście pod warunkiem, że ta kradzież zostanie im udowodniona.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki