Resident Evil Village - złote skrzynie ze skarbami (mapa)

Jak zdobyć skarb z mapy.

Poradnik-Marcin Dolata, Senior Guide WriterData:19 majaa 2021

Po opuszczeniu zamku Dimitrescu i odwiedzeniu domu z czerwonym kominem, Duke zaktualizuję twoją mapę i naniesie na niej lokalizację ośmiu skrzyń ze skarbami, w których znajdują się cenne przedmioty do odsprzedania, potężne bronie, a także ulepszenia do posiadanych spluw.

Poniżej opisujemy, jak w Resident Evil Village dotrzeć do tych skarbów, a także jaka nagroda jest z nimi związana.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Luiza's Heirloom (A)

Skrzynka ze skarbem (1) leży przed domem Luizy. Idąc do tego miejsca, może zaatakować cię groźny przeciwnik przypominający wilka (Varcolac Alfa). Możesz spróbować przebiec obok niego, jeśli nie chcesz z nim walczyć.

Maestro's Collection (B)

Po opuszczeniu domu Beneviento i uporaniu się z bossem tej lokacji, wejdź do domu ogrodnika (2), w lokacji Garden, w którym, na stole, leży klucz Luthier's Key (3).

Następnie udaj się do Luthier's House (B) w wiosce. Skarb znajduje się w szafie. Kod do zamka w domu Luthiera to: 270917

Waterwheel Weapon (C)

Do części wioski, w której znajduje się dom z młynem wodnym (4), dotrzesz , gdy wrócisz z Domu Beneviento. Wówczas, po tym jak pokonasz bossa Beneviento, zdobędziesz klucz Four-Winged Unborn Key, którym otworzysz wrota w Altar prowadzące do Reservois.

Zanim dotrzesz jednak do Reservois, odwiedź dom z młynem wodnym (4). Drzwi do tego budynku otworzysz kluczem Iron Insignia Key, który zdobyłeś w zamku Dimitrescu. Wewnątrz odnajdziesz potężną broń - granatnik.

Beneviento's Treasure (D)

Kiedy pokonasz bossa Beneviento, udaj się na cmentarz (5) w wiosce.

Tam odnajdziesz otwarty grobowiec (6), w którym odnajdziesz fragment płyty (Broken Slab). Drzwi do grobowca będą otwarte dopiero, gdy pokonasz bossa Beneviento.

Zabierz ten przedmiot i udaj się na cmentarz Beneviento (7 na powyższej mapie; D na mapie skarbów), który znajduje się na drodze do posiadłości Benevionto, za Garden.

Umieść Broken Slab w nagrobku (8), a płyta nagrobna odsunie się. Wewnątrz odnajdziesz skarb.

Cannibal's Plunder (E)

Otto's Mills (E) znajduje się na drodze z wioski do Twierdzy. Dostęp do tej części mapy uzyskasz po opuszczeniu Reservois.

Przed wejściem do drewnianego, zadaszonego przejścia znajduje się rozwidlenie - skręć w lewo (9), a dotrzesz do młyna. Zniszcz kłódkę w bramie i wejdź do budynku. Wewnątrz czeka cię walka z mini bossem.

Wielki przeciwnik pilnuje czerwonych drzwi (10), za którymi znajduje się korytarz. Na końcu odnajdziesz skarb.

Treasure Under the Stronghold (F)

Kiedy pokonasz bossa Uriasa w Twierdzy, dotrzesz do przystani. Zanim wsiądziesz do łódki, zabierz skarb z ołtarzyka: Guglielmo's Plate (11).

Jeśli opuściłeś to miejsce, nie będziesz mógł tutaj wrócić przez Twierdzę. Możesz jednak dotrzeć do podziemi Twierdzy przez cmentarz w wiosce. Odnajdź grobowiec (12) za kościołem, w którym znajduje się zejście na dół. Wsiądź do łódki i popłyń do drugiej przystani, gdzie odnajdziesz skarb.

Riverbank Treasure House (G)

Udaj się do Drawnbridge (13) w Lone Road za wioską. To miejsce znajduje się na drodze prowadzącej z Altar do Ceremony Site.

Umieść Crank (korbę) w mechanizmie (14). Ten przedmiot zdobędziesz w Reservois. Kiedy opuścisz most, przejdź na drugą stronę, gdzie zacumowana jest łódka. Popłyń w dół rzeki i dopłyń do brzegu.

Gdy wysiądziesz z łódki, wejdź po schodach, do budynku. Wewnątrz znajduje się wisząca pochodnia (15) oraz dwie kolumny z podpałką (16). Aby je rozpalić, rozhuśtaj pochodnię tak, by dotknęła słupów z rozpałką. Strzel w pochodnie kilkukrotnie, aby ją rozbujać. Wówczas powinna podpalić kolumny.

Jeśli tak się stanie, drzwi do bocznych pomieszczeń otworzą się. Zbierz wartościowe przedmioty, ale uważaj na przeciwników, którzy będą wychodzić z podłogi.

Zwab wroga w pobliże pochodni (15), by się podpalił. Jeśli tak się stanie, udaj się do trzeciej kolumny z podpałką (17) i poczekaj, aż truposz do niej podejdzie. Zabij go dopiero, gdy rozpali trzeci słup.

Wówczas otworzą się drzwi do ostatniego pomieszczenia, w którym znajduje się skarb.

Moreau's Hidden Weapon (H)

Obok młyna, w którym znajduje się winda, którą dociera się do kopalni w Reservois, odnajdziesz drzwi (18). Aby je otworzyć potrzebujesz korby (Crank). Ten przedmiot zdobędziesz podczas przemierzania Reservois.

Ścieżka prowadzi do opuszczonych budynków. Na wzgórzu znajduje się dom (19). Główne drzwi są zamknięte.

Obejdź dom. Z tyłu odnajdziesz wyrwę w murze (20). Schyl się i wejdź do środka. Uważaj na przeciwnika, który czai się wewnątrz. Na stole leży pojemnik ze skarbem.

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Reklama