Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Czasami niewiele potrzeba, by doprowadzić do zatrzaśnięcia się drzwi samochodu z kluczykami w środku. Moment roztargnienia może być szczególnie niebezpieczny w przypadku, kiedy konieczne jest ponowne szybkie dostanie się do środka- w sytuacji, gdy na przykład przebywa tam zwierzę. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Pomoc profesjonalistów

Awaryjne otwieranie samochodu najlepiej jest zostawić specjalistom. Jeśli szczęśliwie okazało się, że wciąż mamy dostęp do telefonu komórkowego, bo nie został on w aucie, możemy zadzwonić po pogotowie zamkowe, które bardzo często dostępne jest przez całą dobę. Wykwalifikowany pracownik poradzi sobie z otwarciem drzwi samochodu bardzo szybko, a my będziemy mogli wrócić do środka naszego auta. Co ważne, profesjonalista nie powinien uszkodzić przy tym auta w żaden sposób, więc jest to zdecydowanie najskuteczniejsza metoda rozwiązania problemu. Możemy także spróbować skontaktować się z naszym znajomym mechanikiem, który być może ma potrzebny do otwierania zatrzaśniętych drzwi sprzęt albo zna kogoś, ze względu na specyfikę wykonywanego przez siebie zawodu, kto mógłby udzielić nam pomocy.

Zobacz też interesujący artykuł na temat - Jak wyciągnąć wkładkę zamka w drzwiach

Zrób to sam

Awaryjne otwieranie drzwi samochodowych nie należy wcale do trudnych czynności, choć niedoświadczona osoba może uszkodzić karoserię samochodu i jeśli nie czujemy się pewnie, w pierwszej kolejności powinniśmy skontaktować się z kimś, kto się na tym zna.

Jeśli wolimy działać sami, potrzebujemy narzędzi, które bez problemu można kupić w Internecie. Koszt to kilkaset złotych, można natknąć się także na oferty oscylujące w granicach stu złotych. Sposób w jaki możemy spróbować otworzyć drzwi za pomocą tego typu zestawów polega na podważeniu drzwi za pomocą pompowanej poduszki hydraulicznej i wprowadzeniu do środka, przez powstałą szparę, haczyka (pręta, druta), który pozwoli nam otworzyć drzwi od wewnątrz poprzez naciśnięcie klamki. Możemy również spróbować wyciągnąć kluczyki z wnętrza samochodu. Niedoświadczonemu amatorowi awaryjnego otwierania drzwi powinno zająć to nie więcej niż trzydzieści minut, ale jeśli nie czujemy się pewnie, a sytuacja wymaga szybkiego działania, lepiej będzie się za to nie zabierać.

Podsumowując- otwieranie drzwi samochodowych bez klucza wcale nie należy do trudnych czynności. Kluczowe jest posiadanie odpowiednich narzędzi i działanie w sposób dokładny i ostrożny.