Czy dokumenty w szafie metalowej są bezpiecznie?

Jednym z wielu efektów „ubocznych” działalności firmy z dowolnej branży jest tworzenie tzw. papierologii, a więc dokumentów, które mogą przykładowo zawierać dane klientów, dane dotyczące zamówień, umowy współpracy czy chociażby różnego rodzaju projekty.

Dokumenty te, w zależności od tego czego dotyczą, mogą stanowić ważną wartość dla firmy ale również przyczynić się do powstania problemów w razie ich utraty. Nasuwa się zatem pytanie – jak zadbać o bezpieczne przechowywanie dokumentów i uchronić je przed dostępem osób niepowołanych lub wpływem warunków środowiska?

Z pomocą przychodzą metalowe meble biurowe wśród których znajdziemy, idealne do powyższych zastosowań, szafy na dokumenty. Co decyduje o tym, że meble biurowe są w stanie zapewnić bezpieczne przechowywanie dokumentów? Otóż materiał z którego są wykonane, wysokiej jakości blacha stalowa, przyczynia się do ich trwałości i wytrzymałości. Oznacza to, że dokumenty przechowywane w tak zbudowanych szafach osłonięte są od warunków zewnętrznych takich jak nadmierna wilgoć czy ciepło. Dodatkowym atutem jest możliwość przechowywania sporej ilości dokumentów gdyż nośność półki w meblach biurowych osiąga nawet 60kg. Gładka, antykorozyjna powierzchnia szafy metalowej pomaga w zachowaniu czystości.

Jeśli mowa o zabezpieczeniu przed dostępem osób trzecich – drzwi szafy na dokumenty są odpowiednio wzmocnione i mogą być wyposażone w różnego rodzaju zamki zabezpieczające ich zawartość – standardowo jest to zamek baskwilowy z systemem Master.

Czy dokumenty w szafie metalowej są bezpiecznie?

System Master zastosowany w szafach na dokumenty pozwala na otwarcie wszystkich zabezpieczonych zamkiem drzwi za pomocą jednego klucza – mając zatem archiwum wyposażone w tego typu meble metalowe, w przypadku awaryjnej sytuacji można uzyskać dostęp do każdej z nich.

czytaj dalej ↓

Konstrukcja szafy jest zgrzewana, a nie skręcana co stanowi kolejny atut pod kątem zabezpieczenia cennych danych. Wszystkie te cechy powodują, że metalowe szafy biurowe w sposób wystarczający zabezpieczają przechowywane w nich dokumenty przed nieautoryzowanym dostępem.

Podsumowując, możemy śmiało powiedzieć, że metalowe szafy na dokumenty w wysokim stopniu przyczyniają się do zabezpieczenia przechowywanych w nich dokumentów – konstrukcja pozwala zabezpieczyć zawartość zarówno przed wpływem warunków zewnętrznych jak i dostaniem się dokumentów w niepowołane ręce.

Przy tym wszystkim meble biurowe oferowane w szerokiej gamie kolorystycznej, są estetycznie zaprojektowane i wykonane a szeroka gama akcesoriów dodatkowych sprawia, że metalowe meble biurowe znajdą zastosowanie w każdego rodzaju przedsiębiorstwie.

Pozostaje kwestią indywidulanej decyzji, gdzie zaopatrzyć się w tego typu produkty. Firm jest wiele, ale warto podejmując decyzję wziąć pod uwagę miejsce , a właściwie kraj produkcji. Wspierajmy polska gospodarkę i kupujmy produkty kupowane w Polsce.

Jednym z polskich producentów mebli metalowych jest PROMAG S.A. z Poznania. Meble tej firmy wielokrotnie były wyróżniane w konkursach konsumenckich, a od pewnego czasu dzierżą nadane w organizowanym przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego Konsumenckim Konkursie Jakości Produktów i Usług godło „Najlepsze w Polsce”.