Roll-Bar 125 – nowa prasa w ofercie New Holland - Maszyny rolnicze

Nowa prasa Roll-Bar 125 jest następcą bestsellera w segmencie pras stałokomorowych, modelu BR6090. Została ona oparta na solidnym "DNA" jej poprzednika, m.in. sprawdzonym systemem komory belowania – łańcuchem prętowym Roll-BarTM, a dzięki nowym funkcjom ma być jeszcze lepsza od BR6090.Jak zapewnia producent, prasa zwijająca Roll-Bar 125 ma, podobnie jak poprzedniczka, gwarantować bardzo korzystny stosunek ceny do wydajności, bowiem ten aspekt w dużym stopniu zadecydował o rynkowym sukcesie modelu BR6090.

New Holland Roll-Bar 125

Nowa prasa dostępna jest w dwóch wersjach: z rotorem podającym i rotorem z 15 nożami. Charakteryzuje się nowoczesną stylistyką i dużą osłoną boczną, która zapewnia łatwy dostęp podczas czynności konserwacyjnych.

Producent podkreśla także iż model Roll-Bar 125 wyróżnia się wysoką elastycznością.Połączenie masywnej rolki podłogowej, rolki początkowej i wykonanych ze stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie prętów obracających belę w sprawdzonym systemie komory belowania Roll-Bar zapewnia wczesne formowanie rdzenia i optymalne zwijanie w przypadku wielu różnych upraw – od suchej słomy po mokrą kiszonkę.

Na pierwszy rzut oka prasa Roll-Bar 125 wyróżnia się nową stylistyką zewnętrzną fot. mat. prasowe

- Najlepiej sprzedająca się na rynku stałokomorowa prasa zwijająca ma godnego następcę w postaci modelu Roll-Bar 125, który pozostaje wierny swojemu silnemu dziedzictwu. Dzięki nowym funkcjom i opcjom jest to właściwe rozwiązanie dla rolników, którzy poszukują solidnej, prostej i zróżnicowanej prasy belującej, odpowiedniej dla wszystkich głównych upraw – od suchej słomy aż po mokrą kiszonkę – tłumaczy Felix Ramuenko, odpowiedzialny w firmie New Holland za prasy wielkogabarytowe i rolujące stałokomorowe.

Nowości na pokładzie nowej prasy

Najbardziej widoczną zmianą w modelu Roll-Bar 125 jest osłona boczna, wprowadzona wraz z nową stylistyką. Solidna konstrukcja spawana zapewnia trwałość, a górne zawiasy drzwi, szeroki otwór i wsporniki ze sprężynami gazowymi umożliwiają łatwy dostęp w celu przeprowadzenia konserwacji.

Czy prasa Roll-Bar 125 okaże się takim samym sukcesem sprzedażowym, jak poprzedniczka? fot. mat. prasowe

Do dyspozycji jest również bezpieczne miejsce do przechowywania zapasowych rolek siatki. Nową stylistykę charakteryzują płynne linie i nowe naklejki.

Główna rama prasy została zmodyfikowana, a po obu stronach, pomiędzy główną ramą a klapą tylną, dodano amortyzatory gumowe, aby zapewnić łagodne zamykanie. Przednie światła zostały przesunięte, tak aby dostosować je do nowo zaprojektowanych osłon bocznych.

Producent podkreśla, że w nowej prasie wprowadzono ulepszenia, które zapewniają większą trwałość i zmniejszają koszty konserwacji. Mowa tu chociażby o wysokiej jakości łańcuchach napędowych z chromowanymi sworzniami i hartowanymi płytkami, które mają dłuższą żywotność, oraz o nowych uszczelnieniach łożyska, które zapobiegają zanieczyszczeniu pyłem.

Sprawdzony hydrauliczny mechanizm rewersyjny rotora ze sprzęgłem swobodnym jest teraz również dostępny w modelach z rotorem podającym, co ułatwia wycofanie materiału roślinnego w przypadku jego zablokowania się.Podobał się artykuł? Podziel się!