„Bonnie i Clyde” wpadli w ręce policji | Lwówecki.info

„Bonnie i Clyde” wpadli w ręce policji | Lwówecki.info

Para znalazła, ich zdaniem idealny sposób na wzbogacenie się. Wynajęli pokój w domu gościnnym i podczas nieuwagi właściciela okradli go. Ten, gdy zdał sobie sprawę, iż został obrabowany natychmiast powiadomił policję. Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach na terenie powiatu lubańskiego.

Jak relacjonuje lubańska policja złodziej oprócz gotówki, ukradł także biżuterię oraz dokumentację firmową hotelu. W wyjaśnienie sprawy zaangażowali się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubańskiej jednostki, którzy ustalili okoliczności towarzyszące temu zdarzeniu.

– Okazało się, ze para gości hotelowych pod osłoną nocy, po wejściu przez niezabezpieczone drzwi garażowe do budynku, udała się do pomieszczeń mieszkalnych właściciela, a następnie z jednego z pomieszczeń ukradli sejf wraz z zawartością gotówki, złotą biżuterię oraz segregator z dokumentacją firmową. Wychodząc z budynku przez garaż ukradli jeszcze kosiarkę spalinową. Łącznie wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę około 32 tysięcy złotych. – tłumaczy asp. szt. Justyna Bujakiewicz- Rodzeń z lubańskiej policji.

Policjanci ustalili, że osoby podejrzane mogą przebywać w hotelu na terenie powiatu zgorzeleckiego. Kryminalni udali się tam i zatrzymali 45-letnią kobietę i jej młodszego partnera, mieszkańców powiatu zgorzeleckiego. Podczas sprawdzenia osób jak i pomieszczeń, w których przebywali zatrzymani, policjanci ujawnili część pieniędzy, umowę sprzedaży skradzionej wcześniej kosiarki spalinowej oraz wiele innych dokumentów sprzedażowych.

– „Bonnie i Clyde” zostali przewiezieni do lubańskiej jednostki policji. Tam zostały im przedstawione zarzuty popełnienia oszustwa, kradzieży mienia, włamania oraz ukrywania dokumentacji, których nie mieli prawa posiadać. – dodaje policjantka.

Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, gdyż czynów tych dokonali w warunkach powrotu do przestępstwa.