Jak dobrać podnośnik gazowy do mebli?

Jeśli zależy Ci na wygodnym zamykaniu i otwieraniu szafek, warto bliżej przyjrzeć się temu, jaką funkcję pełnią dokładnie tego typu podnośniki i czym kierować się przy ich wyborze, aby zapewnić sobie maksimum praktyczności i wygody.

Jak działają podnośniki gazowe do mebli?Podnośniki gazowe (zwane inaczej siłownikami do mebli) to okucia meblowe, których działanie opiera się na automatycznym utrzymaniu drzwi mebla w pozycji otwartej. Składają się one z cylindra z gazem pod wysokim ciśnieniem, klapy (najczęściej olejowej) i pręta w tłoku, który przenosi działanie podnośnika na mebel. Ten specjalny tłok wewnątrz mechanizmu dzieli komorę na dwie części. Gaz wewnątrz tłoka przedostaje się z trudem na zewnątrz, co powoduje, że drzwiczki opadają wolno. Aby odblokować podnośnik należy wcisnąć zwalniacz w środku, który odpowiedzialny jest za otwarcie komory wewnątrz tłoka, co sprawi, że w siłowniku zacznie przepływać gaz i odblokuje tłok do odpowiedniej pozycji. W niektórych modelach podnośników tego typu gaz z jednej strony wydostaje się z mniejszym oporem, co umożliwia także łatwe podnoszenie drzwiczek.Dzięki temu podnośniki gazowe pozwalają na płynne unoszenie i opuszczanie frontów meblowych, bez konieczności przytrzymywania ich dłonią. Z tego względu podnośniki są najczęściej spotykane w szafkach kuchennych w wysokiej zabudowie, (nad lodówką lub okapem), co sprawia, że korzystanie z nich jest także bezpieczne. W przypadku szerokich szafek siłowniki unoszą front i zapewniają szeroki kąt otwarcia, co pozwala na wgląd do wnętrza szafki. Podnośniki gwarantują także cichą pracę; dzięki ich obecności przy zamykaniu drzwiczki nie trzaskają, tylko powoli się domykają w ramie szafki. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w specjalne blokady.

Jak dobrać podnośnik gazowy do mebli?

Podnośniki gazowe – jak dobrać odpowiedni model?Przed zakupem należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozróżnienie podnośników gazowych na dwa modele: dostępne wersje są przeznaczone do szafek wyposażonych we fronty, które otwierają się ku górze, oraz modele do szafek barkowych z frontem otwieranym do dołu. Dlatego podnośniki należy zawsze dopasować do rodzaju mebli, w jakich będą zamontowane: czy będą to fronty kuchenne, łazienkowe czy biurowe. Równie ważnym kryterium jest to, jaki ciężar są w stanie podnieść. Stabilniejsze modele umożliwiają uniesienie nawet do 18 kg. Warto zwrócić także uwagę na moc podnośnika, która wyrażona jest w Newtonach.Podnośniki gazowe do mebli, które znajdziemy https://gryc24.pl/podnosniki-gazowe,c107,pl.html, mają możliwość montażu zarówno w meblach drewnianych, jak i frontach aluminiowych. W celu zapewnienia jak największej funkcjonalności mebla i płynności ruchu producenci zalecają montaż dwóch podnośników przy każdym froncie mebli. Jest to szczególnie istotne, jeśli podnośnik gazowy ma służyć razem z dłuższą szafką. Podwójny mechanizm zapewni także większe bezpieczeństwo użytkowania oraz sprawi, że podnośniki będą się wolniej zużywały dzięki równomiernej pracy obu elementów. Montaż podnośników polega na wkręceniu śrub do ścianek mebli. Zaleca się korzystanie z zawiasów nakładanych. Upewnij się też, do jakiego poziomu dany siłownik ma podnieść front meblowy. Warto mieć na uwadze, że jeśli masz szafki zamontowane na dużej wysokości, nie muszą one otwierać się w całości.W ofercie sklepu Gryc24.pl znajdziesz szeroki wybór siłowników do mebli, dzięki którym sprawisz, że korzystanie z nich będzie wyjątkowo łatwe i przyjemne. Rozwiązania w postaci podnośników gazowych sprawdzą się w każdym wnętrzu, zarówno tym tradycyjnym, jak i bardziej nowoczesnym. Oferowane wersje podnośników są testowane do 30 tysięcy cyklów, co gwarantuje ich wysoką wytrzymałość, odporność na zużycie nawet przy częstszej eksploatacji i bezawaryjną pracę przez wiele lat.

REKLAMA