Od piątku utrudnienia na Mokotowie, w sobotę też w Śródmieściu

Najnowsze

14 października 2021, 19:44

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
PAP
ZDMPrace drogowe (zdjęcie ilustracyjne)

Jak zapowiada stołeczny Zarząd Dróg Miejskich, drogowcy wymienią nawierzchnię wschodniej jezdni ulicy Wołoskiej, na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ulicy Woronicza. Prace zakończą się w poniedziałek rano.

W zeszłym roku drogowcy wymienili nawierzchnię na zachodniej jezdni ul. Wołoskiej od ul. Konstruktorskiej do ronda Unii Europejskiej. Teraz czas na jezdnię wschodnią.

"W piątek, 15 października, o godzinie 22 drogowcy rozpoczną weekendową wymianę nawierzchni wschodniej jezdni ul. Wołoskiej, na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ul. Woronicza. Kierowców czekają utrudnienia. Autobusy zostaną skierowane na objazdy" - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Zamknięta jezdnia Wołoskiej

Podczas prac zamknięta zostanie jezdnia ulicy Wołoskiej w kierunku Pola Mokotowskiego na odcinku od ul. Marynarskiej do ul. Bagażowej. Nie będzie problemu z przejazdem w kierunku Ursynowa. "Kierowcy powinni jedynie uważać na wygrodzenia pasów do skrętu w lewo w ul. Uniechowskiego i ul. Domaniewską" - zaznaczył ZDM.

Uważać muszą też piesi, którzy będą kierowani naprzemiennie do sąsiadujących przejść dla pieszych w miarę postępu prac.

Od piątku utrudnienia na Mokotowie, w sobotę też w Śródmieściu

Zamknięty odcinek kierowcy ominą objazdami z dwóch stron ul. Wołoskiej. Od strony wschodniej utrudnienia ominą, poruszając się alejami Wilanowską i Niepodległości oraz ul. Woronicza do ul. Wołoskiej lub alejami Wilanowską i Niepodległości oraz ulicami Domaniewską, Samochodową i Woronicza do ul. Wołoskiej. Jeśli zaś na rondzie Unii Europejskiej zdecydują się skręcić na zachód w ul. Marynarską, pojadą dalej ulicami Postępu, Domaniewską, Suwak, Konstruktorską, Racjonalizacji i Woronicza do ul. Wołoskiej lub – w nieco dłuższym wariancie – ulicami Żwirki i Wigury oraz Racławicką do ul. Wołoskiej.

Jadąc ul. Marynarską w stronę al. Wilanowskiej, kierowcy nie będą mieli możliwości skrętu w lewo w ul. Wołoską. Ze skrajnego lewego pasa dopuszczona będzie możliwość zawrócenia. Jazda na wprost na skrzyżowaniu możliwa będzie z dwóch sąsiednich pasów.

Z ul. Rzymowskiego w stronę ul. Wołoskiej kierowcy będą mogli skręcić wyłącznie w lewo lub w prawo. Wyłączona będzie możliwość jazdy prosto z lewego pasa, a pas do jazdy prosto zostanie wygrodzony.

Nie będzie także możliwości skrętu z al. Wilanowskiej w prawo – prawoskręt także zostanie wygrodzony.

Zmiany na Domaniewskiej

Zmiany dotkną też ulicę Domaniewską. Utrzymany będzie wyjazd z ul. Domaniewskiej (od strony ul. Suwak) na ul. Wołoską w prawo na jezdnię w kierunku Ursynowa. Nie będzie można natomiast pojechać prosto w ciągu ul. Domaniewskiej przez skrzyżowanie. Ul. Domaniewska od strony al. Niepodległości straci połączenie z ul. Wołoską – będzie się kończyła ślepo przed skrzyżowaniem. Na wysokości ul. Samochodowej nie zawrócą kierowcy poruszający się w obu kierunkach. Nadal będą jednak mogli skręcić z ul. Domaniewskiej w lewo w ul. Samochodową lub ul. Rodziny Hiszpańskich.

Ulica Magazynowa na skrzyżowaniu z ul. Domaniewską zostanie zawężona wyłącznie do wjazdu. Nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Magazynowej na ul. Domaniewską. Z posesji między ulicami Magazynową a Wołoską będzie można wyjeżdżać wyłącznie w lewo.

Autobusy na objazdach

Pasażerowie komunikacji miejskiej również muszą liczyć się z utrudnieniami. Od piątku wieczorem zmienią się trasy autobusów linii: 136, 138, 189, 218, 317, 402, 504, N01, N33, N34, N36 i N86. Objazd dla linii nr 136 w kierunku Młynowa i 218 do Królikarni został wytyczony ulicami Rzymowskiego, Cybernetyki i Postępu. Z kolei autobusy linii: nr 138 jadące do Utraty, N01 kierujące się do Nowodworów i N33 zmierzające do Zajezdni Woronicza zamknięty odcinek ominą ulicami Modzelewskiego, Domaniewską, Samochodową i Woronicza.

Linia N34 będzie miała objazd w stronę Dworca Centralnego trasą Cybernetyki, Postępu, Domaniewska, Suwak, Konstruktorska, Racjonalizacji i Woronicza. Autobusy linii N36 w kierunku Bokserskiej i N86 na Osiedle Kabaty pojadą ul. Wołoską przez rondo Unii Europejskiej i al. Wilanowską, a w przeciwnym kierunku, do Dworca Centralnego, będą kursowały ul. Samochodową.

Prace zakończą się w poniedziałek, 18 października, o godzinie 4.

Prace na Szpitalnej

W sobotę 16 października prace drogowe będą prowadzone również w Śródmieściu na ulicy Szpitalnej przy skrzyżowaniu z Brokla. Do godziny 15 trasą objazdową będą kursować autobusy linii 107 w kierunku pętli Esperanto: KIERBEDZIA – … – Krucza – Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – pl. Bankowy – … – ESPERANTO. W tym czasie nie będą funkcjonowały przystanki Chmielna 52 i Pl. Powstańców Warszawy 02.

Informowaliśmy również o zmianach na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Królewskiej:

Autor:dg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Podziel się
Drogi w Polsce
Podziel się