Nowa kolekcja szlachetnych kostek Libet Decco Monocolor

Najnowsza kolekcja betonowych kostek Libet Decco Monocolor, bazująca na kontrastowym zestawieniu ciemnego oraz jasnego koloru, to ukłon w stronę wielbicieli stylowych i ponadczasowych rozwiązań.

Wybór pergaminowej bieli i antracytu jako motywu przewodniego całej nawierzchni wokół domu pozwala bowiem nie tylko w prosty sposób osiągnąć elegancki efekt wizualny, ale również stanowi sprawdzoną metodę na uniknięcie aranżacyjnego chaosu. Co więcej, monochromatyczna paleta wcale nie oznacza, że ogrodowe ścieżki, taras czy podjazd będą nudne i sztampowe.

W kolekcji Libet Decco Monocolor dostępne są kostki o wielu różnych kształtach i rozmiarach, które można dowolnie łączyć i zestawiać, tworząc z nich oryginalne i jedyne w swoim rodzaju kompozycje. Prostokątna płyta Innovatio o strukturze szczotkowanego betonu i wymiarach 20x80 cm i grubości 8cm, znakomicie sprawdzi się w nieco surowym, modernistycznym i industrialnym otoczeniu. Wykorzystać ją można do wytyczenia ciągów komunikacyjnych, jako pokrycie tarasu lub też element rozdzielający strefę zieleni od części rekreacyjnej.

Przeciwieństwem dużej płyty Innovatio wydaje się być druga nowość firmy Libet - filigranowa kostka Pepito o bokach mierzących po 10 cm. Produkt ten stanowi ciekawą alternatywę dla niewielkich kostek granitowych, a przy tym, z uwagi na delikatną formę i mocny, antracytowy kolor, pozwala na tworzenie oryginalnych wzorów w obrębie nawierzchni. Co więcej, doskonale współgra z innymi geometrycznymi elementami z kolekcji Monocolor. Kostkę Pepito warto połączyć np. z przypominającymi staromiejski bruk, zróżnicowanymi pod względem kształtów i rozmiarów elementami Stone Road czy też prostą kostką Quadra o wymiarach 10x10x8 cm. Jeszcze ciekawszy efekt końcowy osiągnąć można poprzez zestawienie nie tylko różnych form kostek, ale także mieszając białe elementy z tymi w kolorze antracytowym.

Czarno-białe oblicze natury

Nowa kontrastowa kolekcja Libet Decco Monocolor zawiera w sobie nie tylko produkty o prostych, regularnych kształtach, ale również fantazyjne elementy inspirowane naturą. Doskonałym przykładem jest nowość w postaci czterech z pozoru całkowicie odmiennych form modelu Cadena ECO. Okazuje się jednak, że innowacyjny, organiczny kształt pełnych i ażurowych kostek doskonale ze sobą współgra i umożliwia stworzenie ciekawej nawierzchni. Podobnie jest w przypadku sprawdzonych rozwiązań, takich jak kostka Stream Line czy Iberia, które zyskały nowe, antracytowe oblicze i również znalazły się w kolekcji Monocolor.

Przeczytaj

Warto zaznaczyć, że ażurowe elementy nawierzchni to nie tylko sposób na dodanie przestrzeni wokół domu niezwykłej lekkości, ale także rozwiązanie umożliwiające tworzenie fantazyjnych kompozycji utrzymanych w duchu eko. Aby osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt wystarczy wypełnić wolne powierzchnie soczyście zieloną trawą lub niewielkimi kamieniami. Kwestie ekologiczne stały się również inspiracją do stworzenia dwóch pozostałych nowości z kolekcji Libet Decco Monocolor – kostek Vertigo i Vertigo Lungo.

Każdy z tych elementów posiada duże odstępniki, które doskonale odprowadzają wodę do gruntu, dzięki temu pozwalają na stworzenie powierzchni biologicznie czynnej. Kostka Vertigo jest zbliżona kształtem do kwadratu i ma wymiary 20x20 centymetrów (bez odstępników 17x17 cm), natomiast Vertigo Lungo ma postać prostokąta (wymiary z odstępnikami to 20 na 60 centymetrów). Oba warianty dostępne są zarówno w kolorze pergaminowej bieli, jak i głębokiej barwie antracytowej.

Elegancka, czarno-biała kolekcja szlachetnych kostek betonowych Libet Decco Monocolor to jedna z głównych, ale nie jedyna nowość w ofercie producenta. W katalogu produktów na sezon 2015/2016 znalazły się bowiem także m.in. nowe oraz odświeżone elementy Systemu Maxima (Maxima Grande, Maxima Lumino i gładka wersja płyt Maxima Trio), a płyty Tierra zyskały nowe oblicze kolorystyczne. W asortymencie producenta debiutują także płyty gresowe Sedimento z grupy Libet Ceramic, płyty tarasowe Soledo oraz duże płyty Piastra z gamy Libet Completto. Łącznie w ofercie firmy Libet pojawiło się ponad 70 nowych, ciekawych produktów: płyt, kostek, palisad i innych betonowych elementów dedykowanych przydomowej przestrzeni.

Więcej informacji na temat nowych produktów, a także Katalog 2015/2016 znaleźć można na stronie: www.libet.pl, a także w Punktach Sprzedaży Libet (adresy na stronie www.libet.pl/gdzie-kupic).

Po ciekawe i niebanalne inspiracje oraz porady architektów i projektantów zapraszamy na bloga natarasie.com oraz fanpage www.facebook.com/RozmowyNaTarasie

Libet Decco Monocolor