Bezprzewodowy monitoring z Xiaomi Mijia Home Security Camera

Strona główna›@wojtekadams›Bezprzewodowy monitoring z Xiaomi Mijia Home Security Camera07.08.2019 14:53

Kilka miesięcy temu wyprowadziłem mojego berbecia z sypialni do jego własnego pokoju, aby móc się wreszcie wyspać (tak jasne — marzenie młodego niedoświadczonego rodzica). Eksmisja młodego to nie tylko pozorny luksus, ale też kolejne obawy — czy dobrze śpi, czy kot nie położył mu się na głowie i tak dalej. Dlatego postanowiłem zamontować kamerkę, która pozwoli obserwować skrzata o każdej porze bez potrzeby zaglądania do pokoju.

Wybór oczywiście padł na coś od Xiaomi, bo jak mogłoby być inaczej :) Zainwestowałem moje dolary w Kamerkę Xiaomi Mijia Home Security Camera (1080p), a aktualnie brandowana jako iMiLabs — można się pogubić…

W pudełeczku z kamerą znajdziemy dość długi przewód micro-USB, ładowarkę 5V/1A, mocowanie do ściany lub sufitu i dwie ulotko-instrukcje.

Wygląd jej jest klasyczny w swojej kategorii. Okrągła główka z soczewką i głośnikiem usytuowana na tułowiu, gdzie schowano całą elektronikę i silniki obracają ją o 360 stopni. Całość zamknięto w białej obudowie.

Podstawa kamery jest koloru szarego, znajdziemy na niej wejście zasilania i przycisk RESET. Urządzenie posiada cztery silikonowe nóżki, które zapewniają stabilność pracy, gdy urządzenie nie zostanie zamontowane za pomocą uchwytu dołączonego do zestawu.

Instalacja urządzenia jest bajecznie prosta. Wystarczy ściągnąć aplikację Xiaomi Home i dodać nowe urządzenie klikając na duży plus w prawym górnym rogu.

W moim przypadku Kamera została znaleziona automatycznie, jednak gdy występują jakieś problemy, to możemy przejść do dodawania ręcznego. Oba procesy dosłownie zamykają się w kilku krokach — myślę że każdy sobie poradzi. Zwłaszcza że interfejs aplikacji jest w dużej części w języku polskim.

Po poprawnej instalacji zostają nam nic innego jak przypisać urządzenie do pokoju i nadać nazwę.

Zarządzanie kamerą także nie należy do skomplikowanych. Mamy zaledwie kilka opcji — oczywiście pomijając możliwości automatyzacji w połączeniu z innymi urządzeniami ekosystemu Xiaomi.

Przydatną i oczekiwaną funkcją tego typu urządzeń jest nagrywania i informowanie nas, kiedy sensory wykryją ruch. Kamerka Xioami sprawdza się w tym idealnie. W aplikacji mamy możliwość zmianę czułości (do wyboru dwa poziomy).

Bezprzewodowy monitoring z Xiaomi Mijia Home Security Camera

Na najbardziej wyczulonych ustawieniach za dnia wyśledzi minimalny ruch w pomieszczeniu. W trybie nocnym czułość jest delikatnie gorsza, ale także zadowalająca. Tak, urządzenie pracuje w podczerwieni, dlatego wykryje i zarejestruje wideo nawet w „egipskich ciemnościach”.

Jak już wspomniałem w domu moja Xiaomi Mijia Home Security Camera została zainstalowana w pokoju szkraba. Jednak na potrzeby testów przeniosłem ją od salonu i na zewnątrz (tak urządzenie może pracować także na dworze). Oto kilka sampli obrazów przechwytywanych przez nią — myślę, że jakość jest naprawdę zadowalająca.

Główną kamery może obracać o prawie 360 stopni w lewo i w prawo, a także przesuwać soczewkę góra — dół. Kąt obiektywu to 110 stopni, a długość ogniskowej 3,9 mm. W trybie monitorowania kamera zostaje w ostatniej ustawionej pozycji.

Warto włożyć do urządzenia kartę pamięci (wsparcie min 16 GB, max 64 GB, klasy 10 i powyżej karty pamięci microSD). Wtedy uzyskamy możliwość odkładania nagrań,nie tylko w przypadkach, kiedy zostanie wykryty ruch. Dodatkowo wraz z włożeniem karty SD uzyskujemy możliwość automatycznego archiwizowania nagrań na dysku sieciowym (NAS), a także przeglądanie zapisanych wideo w konkretnych przedziałach czasowych.

Wspominany slot na kartę microSD został sprytnie schowany! Jest dostępny pod soczewką. Aby się do niego dostać trzeba odchylić “oko” ku górze.

Kamera także umożliwia komunikację głosową w obie strony, dźwięk nie jest wysokiej jakości, ale wystarczający, aby nagrywany i nagrywający zrozumieli się wzajemnie.

W mojej ocenie Xiaomi Mijia Home Security Camera (1080p), to świetne urządzenie, które spełnia swoje zadanie w 100%. Mogę ją polecić każdemu kto planuje stworzyć bezprzewodowy monitoring swojego domu i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa.

Warto jeszcze raz podkreślić, że urządzenia z ekosystemu Xiaomi można wpływać na siebie — tworząc prawdziwy Inteligentny dom. Aktualnie kamerka wyceniana jest na 50$, to niecałe 193zł. Linki z najświeższymi ofertami Xiaomi jak zawsze poniżej:

Xiaomi

Mi Band 4 — wyczekiwana rEwolucja

Z cyklu Pan(i) domu.Odkurzamy nowym Xiaomi Dreame V9P

SprzętBezpieczeństwoUdostępnij:Wybrane dla CiebieŁowca Okazji: Gearbest ruszył z realizacją zamówień!24 lut 2020wojtekadams6Reolink kamery bezpieczeństwa dla domu — test27 lut 2020wojtekadams10Xiaomi Mi Watch - smart zegarek dla aktywnych, którym niestraszny brak NFC 18 lut 2021lordjahu31Bezprzewodowy Home-Office na trzech komputerach jednocześnie? Klawiatura Natec Dolphin w akcji! 1 kwi 2021lordjahu4Jimmy H9 Pro, bezprzewodowy, pionowy odkurzacz do zadań specjalnych w akcji8 kwi 2021Kristov_pl42Test IMILAB V1 Robot Vacuum Cleaner: Bardzo udany debiut!23 sie 2021CarlitoNeo8Test Dreame Bot Z10 Pro: W pół do ideału?29 sie 2021CarlitoNeo3Szybki i wydajny laptop do gier do 6000 zł? Oto Victus by HP 16!14 gru 2021lordjahu17