Fotograficzny superflagowiec w polskiej sprzedaży! Cena Sony Xperia PRO-I jest SROGA

Sony Xperia PRO-I wreszcie trafiła do sprzedaży w Polsce. Jej cena jest powalająco wysoka, choć to bardziej aparat z doczepionym smartfonem niż klasyczny flagowiec. Czy Xperia PRO-I wyląduje w Twojej kieszeni?

Po niemal czterech miesiącach, Sony Xperia PRO-I wreszcie pojawiła się w Polsce. Sprawdź, gdzie ją kupisz, ile zapłacisz i co oferuje ten fotograficzny superflagowiec.

Cena Sony Xperia PRO-I w Polsce

Cena Sony Xperia PRO-I w sklepie Scentre

Sony Xperia PRO-I została wyceniona w Polsce na 8399 złotych. Nie ma tutaj żadnej niespodzianki, bo to niemal idealne przeliczenie z oficjalnej ceny tego modelu w Europie.

Smartfon namierzyłem w dwóch polskich sklepach: Scentre oraz Fotoforma. Żaden z nich nie wspomina o jakimś prezencie, dodatku, zniżce itd.

Fotograficzny superflagowiec w polskiej sprzedaży! Cena Sony Xperia PRO-I jest SROGA

Sony Xperia PRO-I kupisz już w Scentre

Sony Xperia PRO-I

od: 8.399 zł »więcej informacji »

Kilka słów o Xperia PRO-I

Największym wyróżnikiem głównego bohatera tego wpisu jest rzecz jasna aparat fotograficzny. Sony chwali się zastosowaniem olbrzymiej, 1-calowej matrycy, podobno zbliżonej typem do tych stosowanych w linii kompaktowych aparatów RX100.

Piksele mają rozmiar aż 2,4 mikrometra. Producent zdecydował się też na zmienną przysłonę z zakresie od f/2.0 do f/2.4. Mamy też OIS, autofocus wspierający aż 315 punktów ostrzenia, tryb śledzenia oka, zdjęcia seryjne z prędkością 20 kl./s czy powłokę antyrefleksyjną Zeiss Tessar T.

Sony Xperia PRO-I / fot. producenta

Fotograficzne wyposażenie Sony Xperia PRO-I uzupełniają także 12-megapikselowy teleobiektyw (1/2.9″, OIS, 2-krotny zoom optyczny), 12-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny z polem widzenia 124 stopni oraz sensor 3D ToF. Na pokładzie znajdziemy także kamerkę selfie 8 MP.

Pod względem typowej specyfikacji Xperia PRO-I to zeszłoroczny flagowiec. Dostajemy 6,5-calowy ekran OLED o rozdzielczości 4K 120 Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 888 z 12 GB RAM i 512 GB pamięci, baterię 4500 mAh z szybkim ładowaniem 30W, Wi-Fi 6, USB 3.2, slot na karty pamięci, głośniki stereo czy NFC.

Wszystko to zostało zamknięte w obudowie o wymiarach 166 × 72 × 8,9 mm i wadze 211 gramów, która jest wodoszczelna i pyłoszczelna (IP65/IP68).

https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=smartfon_sony_xperia_pro_i