Warszawa. Metro - zamknięta pierwsza linia od Kabat do Śródmieścia [od 11.11 do 14.11] | TVN Warszawa

TVN Warszawa | Komunikacja

9 listopada 2021, 8:20Aktualizacja: 12 listopada 2021, 9:30

TVN Warszawa | Komunikacja

Aktualizacja:
Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
wideo 2/3TVN24Stacja metra Centrum

W długi weekend pociągi pierwszej linii metra będą kursowały na skróconej trasie Młociny - Dworzec Gdański. Utrudnienia rozpoczęły się 11 listopada wieczorem. Pasażerowie mogą w tym czasie korzystać z zastępczych linii autobusowych i tramwajowych.

Metro Warszawskie zamierza wyłączyć odcinek pomiędzy Dworcem Gdańskim a Kabatami. W dniach 11 - 14 listopada pociągi będą kursowały tylko od stacji Młociny do stacji Dworzec Gdański. Utrudnienia zbiegną się w czasie z trwającym od 6 do 13 listopada wyłączeniem trzech stacji drugiej linii metra na Targówku i Pradze Północ. Łącznie więc wyłączonych będzie aż siedemnaście stacji.

Skrócenie pierwszej linii nastąpi w czwartek, 11 listopada, około godziny 21.00. W tym dniu oraz w niedzielę, 14 listopada w metrze będzie obowiązywał świąteczny rozkład jazdy. W piątek, 12 listopada pociągi pojadą zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy, ale w godzinach szczytów komunikacyjnych kursy będą odbywały się ze zwiększoną częstotliwością. 13 listopada będzie dniem ze standardowym sobotnim rozkładem jazdy. W noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę nie będzie kursów nocnych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zmiany w kursowaniu tramwajów

Na czas prac na pierwszej linii metra ZTM uruchomi komunikację zastępczą.

Warszawa. Metro - zamknięta pierwsza linia od Kabat do Śródmieścia [od 11.11 do 14.11] | TVN Warszawa

Pasażerowie będą mogli korzystać z tramwajów linii uzupełniającej 71. Składy w godzinach szczytu będą podjeżdżały na przystanki z częstotliwością 4 - 5 minut. Pojadą na trasie: METRO MARYMONT – Słowackiego – pl. Wilsona – Mickiewicza – gen. Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.

W piątek tramwaje linii 14 będą kursowały na zmienionej trasie: BANACHA – … – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – PKP SŁUŻEWIEC.

Składy linii 17 będą miały w piątek dodatkowe kursy na trasie Twardowska - PKP Służewiec. Ponadto tramwaje linii 17 i 18 będą podjeżdżały na przystanki częściej w godzinach szczytu.

W sobotę i niedzielę zawieszone zostanie kursowanie linii 14, a składy linii 17 będą jeździły z większą częstotliwością do pętli Winnica.

Zastępcza komunikacja autobusowa

W zastępstwie za pociągi metra będą kursowały autobusy ZM1 i Z-1.

Autobusy ZM1 będą kursowały 11 listopada w godzinach 21.00 - 0.30 (średnio co 5-10 minut). W kolejne dni, czyli od 12 do 14 listopada, w godzinach 5.00 - 24.00 (podczas piątkowych szczytów komunikacyjnych podjadą na przystanki co 3 minuty, a w sobotę i niedzielę co 4 - 5 minut).

Trasa linii ZM1 to: METRO KABATY – al. KEN – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – al. Niepodległości – Trasa Łazienkowska – rondo Jazdy Polskiej – Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Bankowy – gen. Andersa – Mickiewicza – pl. Wilsona – Słowackiego – MARYMONT.

Nocne kursy ZM1 (w noce 12/13 listopada i 13/14 listopada) będą odbywały się na całej trasie linii M1. Pasażerowie spotkają autobusy na trasie: METRO KABATY – al. KEN – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – al. Niepodległości – Trasa Łazienkowska – rondo Jazdy Polskiej – Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Bankowy – gen. Andersa – Mickiewicza – pl. Wilsona – Słowackiego – Żeromskiego – Sacharowa – Kasprowicza – METRO MŁOCINY.

Autobusy linii Z-1 będą kursowały od piątku do niedzieli w okresach największego wykorzystania metra. Oznacza to, że w piątek będą jeździły w godzinach 6.00 - 22.00, w sobotę 7.00 - 19.00 i w niedzielę - 9.00 - 19.00. Na przystanki podjadą z taką samą częstotliwością jak autobusy linii ZM1.

Trasa linii Z1 to: METRO WILANOWSKA – al. Niepodległości – Trasa Łazienkowska – rondo Jazdy Polskiej – Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Bankowy – gen. Andersa – METRO RATUSZ-ARSENAŁ.

Dodatkowo ZTM wydłuży trasy linii podmiejskich. Autobusy linii 710, 724 i 742 będą dojeżdżały do Metra Wilanowska, a nie do Kabat. Dzięki temu pasażerowie będą mogli przesiąść się do tramwajów linii 71.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Podziel się
KomunikacjaMetro Warszawskie
Podziel się