Wianek to najmodniejszy dodatek do domu. Jego wykonanie zajmie ci tylko chwilę

fot. Adobe Stock, anastasianess

Koszt wianka kupionego w kwiaciarni to kilkadziesiąt złotych. Obręcz, sznurek i dodatki będą cię kosztować ułamek tej ceny, a satysfakcja z jego wykonania będzie ogromna.

Wianki jako dekoracja ścian, drzwi czy okien cieszą się rosnącym zainteresowaniem, zwłaszcza wiosną i latem, kiedy mamy dostęp do pięknych i barwnych peonii czy hortensji, nie brakuje tzw. suszków czy eukaliptusa. Sztuczne kwiaty mogą wyglądać równie pięknie, a te zrobione z papieru czy bibuły można ułożyć w piękną dekorację, tworząc wianek w ramce.

Wianek to najmodniejszy dodatek do domu. Jego wykonanie zajmie ci tylko chwilę

Wianki ułożone przez florystki nie należą do najtańszych inwestycji. Jeśli marzy ci się taka dekoracja, obejrzyj filmik instruktażowy poniżej. Dzięki niemu stworzysz modny, minimalistyczny wianek na metalowej cienkiej obręczy z naturalnymi dodatkami: sznurkiem jutowym, eukaliptusem lub... czymkolwiek chcesz. Taki wianek będzie pięknym aranżacyjnym akcentem w mieszkaniu o neutralnych barwach, a zielone elementy będą współgrać np. z butelkowozielonym fotelem IKEA.

Do wykonania wianka potrzebujesz:

Jak zrobić minimalistyczny wianek

  1. Przygotuj metalową obręcz o pożądanym wymiarze.
  2. Sznurkiem jutowym obwiąż obręcz na wysokości średnicy kilkakrotnie. Przyklej klejem na gorąco.
  3. Między sznurek wpleć gałązki eukaliptusa.

Czytaj także:Salon w stylu hampton - jak go urządzić?To najmodniejsze płytki do łazienki w 2021 roku. Zobacz, jak wyglądająDywany w stylu PRL wracają do łask. Zobacz modne aranżacje

Tagi: wianek, DIY - zrób to sama