Volvo Truck Experience Day - już 25 lat razem! | Motocaina.pl

Myśląc o ciężarówkach, do głowy nie przyjdzie wam prawdopodobnie tor wyścigowy.A jednak właśnie taką lokalizację wybrało Volvo na uczczenie wyjątkowej rocznicy. Na autodrom Jastrząb w okolicach Radomia zebrano najciekawsze modele pojazdów ciężarowo-osobowych, a dla uczestników przygotowano szereg ciekawych atrakcji.

Chyba największą z nich była próba zapanowania nad nowoczesnym kolosem podczas przejazdu po płycie poślizgowej. Za kierownicą ciągnika siodłowego usiąść mógł każdy, nawet jeśli nie posiadał uprawnień kategorii C. Zaliczam się do tego grona i przyznam, że to doświadczenie było dla mnie bezcenne. Na tym samym torze, ale już bez poślizgu, można było przejechać się także ciężarówką w pełni obciążoną, tzn. z podpiętą naczepą oraz doświadczyć jazdy za sterami Segwaya.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy driftingowe, podczas których doświadczony kierowca Mateusz Fijał (brat Aleksandry, mistrzyni Polski w klasie kobiet) ślizgał się po torze specjalnie przygotowanym ciągnikiem. O sportowym charakterze prowadzonej maszyny świadczył chociażby ogromny spojler – muszę przyznać, że ten niecodzienny widok stał się jednym z moich ulubionych.

Volvo Truck Experience Day - już 25 lat razem! | Motocaina.pl

Uczestnicy mogli także z bliska przyjrzeć się wyjątkowym pojazdom ciężarowym Volvo, tematycznie stylizowanym. Motyw piracki, patriotyczny, a może nieco mroczny? Nieopodal stały także lśniące autobusy i wozy strażackie, a nawet betoniarka. Do dyspozycji gości oddano także konsole do gier, wtym w pełni wyposażone stanowisko wyścigowe oraz mały, zabawkowy tor, po którym można było spróbować swoich sił za sterami zdalnie sterowanych aut terenowych. O sensie wydarzenia przypominał samolot z wielkim transparentem, co jakiś czas przelatujący nad torem. Ciekawostką były także dmuchane materace oraz dźwig widokowy. Zwieńczeniem imprezy były wieczorne pokazy kaskaderskie z wykorzystaniem rampy, które goście mogli obserwować z poziomu tarasu widokowego hotelu toru Jastrząb.

25 lat razem

Volvo Trucks działalność w Polsce rozpoczęło w 1994 roku. Wówczas założono siedzibę w Warszawie, a ceniony do dziś Volvo FH pierwszej generacji uzyskał tytuł Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku. W kolejnych latach koncern przeniósł dział montażowy do Wrocławia, zaprezentował model FM oraz nową generację gamy FH. Na początku XXI wieku Volvo Trucks opuściło fabryki we Wrocławiu, by w 2005 roku w stolicy naszego kraju otworzyć biuro Regionu Europy Centralno-Wschodniej, a dwa lata później w Młochowie centrum marki. W 2012 roku na rynek trafiła czwarta już generacja FH, która posiadała wiele usprawnień technicznych i odświeżony design. Pojazd zasłużenie sięgnął po tytuł Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2014.

Dzięki temu, 25 lat później, na torze Jastrząb bawić mogły się całe rodziny – klienci, dziennikarze, pracownicy Volvo i każdy, kto chciał towarzyszyć koncernowi w tym wyjątkowym dniu. Nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć Volvo Trucks wszystkiego najlepszego i wielu kolejnych, owocnych lat w Polsce!