ŁÓDŹ. Sterroryzowali kasjerkę w lombardzie siekierą. Ukradli fortunę [ZDJĘCIA]

2020-11-1312:54

Jeden stał na czatach, drugi wparował do środka z siekierą w ręku. Sterroryzował nią pracownicę jednego z łódzkich lombardów, po czym ukradł cały utarg i zastawioną biżuterię. Bandyci łupem cieszyli się kilka dni. W czwartek, 12 listopada, zostali zatrzymani przez policjantów z Łodzi. Okazało się, że zrabowane pieniądze przeznaczyli na zabawę w salonie gier.

Do brutalnego napadu doszło 4 listopada około godziny 17. - W tym czasie w lombardzie była kasjerka i obsługiwana przez nią klientka – mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Wówczas to wszedł do środka jeden z napastników, trzymając w ręku siekierę i młotek. Był agresywny, używał słów wulgarnych i zaczął wybijać siekierą szybę przymocowaną do lady biurka. Przerażona klientka wybiegła na zewnątrz. Napastnik przystąpił do forsowania drzwi prowadzących do pomieszczeń kantoru. Przez otwór wybity w szybie, otworzył zamek, po czym dostał się na zaplecze. Groził przy tym kasjerce pozbawieniem życia, chwycił ją za ramiona i przytrzymywał – dodaje.

Kobiecie udało się wyrwać i uciec, rabusie zaś pakowali pieniądze i biżuterię do toreb.

Zuchwały napad w Tesco. Policja publikuje nagranie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

ŁÓDŹ. Sterroryzowali kasjerkę w lombardzie siekierą. Ukradli fortunę [ZDJĘCIA]

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Polecany artykuł:

ŁÓDŹ. Rozpalała w piecu, zabiła kochanka. Tragiczny pożar w kamienicy na Górnej…

Ukradli kilkadziesiąt tysięcy złotych, zabrali też należącą do kasjerki torebkę. Gdy właściciel kantoru zgłosił napad do akcji wkroczyli policjanci z wydziału kryminalnego. Analiza monitoringów, przesłuchanie świadków, a zwłaszcza dobra znajomość środowiska przestępczego bardzo szybko doprowadziła stróżów prawa na trop przestępców.

Polecany artykuł:

ŁÓDŹ. Audi wbiło się w samochód dostawczy. Nie żyją dwie osoby. Wstrząsający FI…

12 listopada 2020 roku kryminalni ustalili, że 37-latek podejrzany o rozbój oraz jego 3 lata starszy kompan znajdują się w salonie gier w centrum miasta. Po podjechaniu w to miejsce, policjanci zauważyli, że jeden z mężczyzn opuszcza właśnie pomieszczenie tylnymi drzwiami. Podczas próby zatrzymania podejrzany podjął ucieczkę i próbował nie dopuścić do zatrzymania, jednak został szybko obezwładniony przez mundurowych. Po wejściu do salonu gier policjanci zatrzymali 41-latka podejrzewanego o współudział w napadzie na lombard. Zatrzymani mężczyźni, którzy w przeszłości notowani byli za podobne przestępstwa usłyszeli zarzut rozboju w warunkach multirecydywy, za który grozić im może nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Dziś (13.11) sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Zobacz galerię5 zdjęćDariusz Kucharski