Łódź. Zamaskowany napastnik wszedł do kantoru i otworzył ogień. Oddał dwa strzały!

2021-12-1412:04

Policja, przy wsparciu policyjnych kontrterrorystów, zatrzymała 54-latka oraz jego 43-letniego kompana w związku z napadem z bronią na kantor w dzielnicy Łódź Górna. Mężczyznom grozi kara do 15 lat więzienia. Obaj trafili do aresztu.

Do zdarzenia doszło 8 grudnia 2021 roku około godziny 13.00. Do jednego z punktów wymiany walut w dzielnicy Łódź-Górna wszedł zamaskowany mężczyzna. Po zablokowaniu drzwi w pozycji otwartej wyjął pistolet. Następnie wystrzelił w szybę oddzielającą pracownicę kantoru od klientów. Pocisk nie przebił kuloodpornej szyby. Ponieważ pracownica punktu włączyła alarm napadowy i nie chciała wydać pieniędzy, napastnik próbował przestrzelić zamek w drzwiach do jej pomieszczenia. Gdy i ta próba zakończyła się niepowodzeniem, sprawca schował broń i szybko wyszedł ze sklepu. "Policjanci wezwani na miejsce przestępstwa, przeprowadzili gruntowne oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Dysponując zgromadzonym materiałem dowodowym, krok, po kroku sprawdzali wszystkie poszlaki. Jak wynikało z poczynionych ustaleń mężczyzna, który próbował okraść kantor nie działał sam. Przeprowadzone czynności bardzo szybko doprowadziły stróżów prawa do miejsca zamieszkania wspólnika wykonawcy próby rozboju" - podaje Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Ruszył proces Magdaleny Kralki oskarżonej o kierowanie gangiem pseudokibiców Cracovii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Łódź. Zamaskowany napastnik wszedł do kantoru i otworzył ogień. Oddał dwa strzały!

Zaskoczony mężczyzna został zatrzymany w dniu 9 grudnia 2021 roku, w chwili gdy wysiadał ze swojego auta na ulicy. Dzień później wpadł jego 43-letni kompan. W jego zatrzymaniu uczestniczyli funkcjonariusze wydziałów kryminalnych Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, Komendy Wojewódzkiej Policji oraz funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Łodzi.

W galerii poniżej zobacz zdjęcia dotyczące tego zdarzenia

Zobacz galerię4 zdjęcia

Polecany artykuł:

Rasistowski atak w centrum Opoczna. Oprawcami... ojciec i nastoletni syn

Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny zabezpieczono m.in. gumową atrapę pistoletu, gaz pieprzowy, odznaki i opaski policyjne, a także kominiarki. Obaj podejrzani, notowani wcześniej za podobne przestępstwa, usłyszeli zarzut rozboju z bronią w ręku, za co grozić może kara nawet do 15 lat więzienia. Młodszy z nich odpowie w warunkach multirecydywy.

Decyzją sądu obaj podejrzani zostali aresztowani na 3 miesiące.

Polecany artykuł:

Szaleniec terroryzuje łódzkie osiedle. „Zamknijcie go, zanim kogoś zabije!”SondaCzy kary za rozbój powinny być bardziej surowe?Emilia Białecka