Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo - Żory

Ważne komunikaty

Stop włamaniom i kradzieżom – to akcja mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Żorska policja apeluje o czujność i reagowanie, gdy w najbliższej okolicy dzieje się coś niepokojącego. Policjanci radzą również jak skutecznie zniechęcić przestępców do działania.

Na plakacie hasło: Stop włamaniom i kradzieżom oraz porady jak ustrzec się przed włamaniem zawarte w tekście

Włamywacze działają szybko, bez hałasu, najczęściej podczas nieobecności domowników. Przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa możemy skutecznie odstraszyć włamywacza i ustrzec się przed utratą pieniędzy, biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów. - W ostatnim czasie w naszym mieście odnotowaliśmy więcej włamań i kradzieży, choć miniony weekend upłynął w miarę spokojnie nie należy się łudzić, że przestępcy odpuścili. Niepokojące były zwłaszcza włamania do mieszkań na osiedlach, dlatego też zintensyfikowaliśmy działania informacyjno-edukacyjne – mówi asp. szt. Kamila Siedlarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Co zrobić aby ustrzec się przed włamaniem? Poniżej znajduje się wiele przydatnych porad, których stosowanie z pewnością ograniczy ryzyko kradzieży.Pomyśl o zabezpieczeniach technicznych

Jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym:

Zanim otworzysz drzwi nieznajomemu:

Wychodząc z domu:

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo - Żory

Poznaj swojego sąsiada:

Opuszczając na dłuższy czas mieszkanie (urlop, pobyt w szpitalu), zostaw znajomemu sąsiadowi klucze do mieszkania i poproś o:

To wszystko stworzy wrażenie, że w mieszkaniu stale ktoś przebywa.

Nie ryzykuj niepotrzebnie:

Nie ma systemów antywłamaniowych i alarmowych gwarantujących w 100% zabezpieczenie posiadanego mienia przed złodziejami. Równoległe z zabezpieczeniem mieszkania w zamki, alarmy, podwójne drzwi itp. nie zapomnij o jego ubezpieczeniu w firmie ubezpieczeniowej, aby w przypadku włamania zrekompensować poniesione straty.

Wersja do druku