Historyczna perełka Brzezia na sprzedaż. Drzwi otwarte 19.11.2021r.

Budynek jest zdrowy, suchy, podpiwniczony, mury 60cm, szczytowa budowa ówczesnych lat - nie tylko na jeden wiek. Nieruchomość nie jest objęta nadzorem konserwatora zabytków. Omawiany lokal nr 1 posiada osobne, główne wejście do budynku z własną klatką schodową i bezpośrednim zejściem do piwnicy (79m2), 3 pokoje, łazienkę, kuchnię, garaż. Z salonu głównego (42m2) wychodzimy na przestronną werandę (16m2) z prywatnym zejściem do ogrodu. 16 arów z części wspólnych przynależy do lokalu nr 1, w tym 100 letni dębowy lasek. Weranda 6 miesięcy w roku stanowi dodatkowy, letni pokój z mediami, a tył domu jest całkowicie odcięty od zabudowań. To nietypowa oferta, właściwie hybryda mieszkanie/dom. Mimo, iż położona stosunkowo blisko centrum Raciborza, panuje tu kompletna cisza, wiewiórki biegają na wyciągnięcie ręki, wizyty saren w ogrodzie dostajemy aportem. Wieczorami dobiega wyłącznie rechot żab z pobliskich stawów. Życie w naturze, jednak z niewielkim dystansem do rynku raciborskiego:

To miejsce również korzystne do uprawiania joggingu pośród pięknych tras biegowych/spacerowych w okolicy Zbiornika Racibórz - prosto z drzwi wyjściowych. Na wyciągnięcie ręki las Widok, kościół, szkoła, sklep, poczta. W budynku są jeszcze 3 mniejsze lokale mieszkalne, każdy ma wyodrębniony, niekolidujący ogród wokół nieruchomości. Wspólnota bardzo spokojna, każdy dba o własną prywatną przestrzeń, porządkiem wspólnym zajmuje się Zarządca. Lokalizacja w oczekiwaniu na przyłącz gazu (podpisana umowa), doprowadzony światłowód internetowy, nowa instalacja elektryczna, wodnokanalizacyjna i nowy dach.

Oferta skierowana do Klientów poszukujących nie tylko mieszkania, ale innego stylu życia. To rzadka pozycja na rynku raciborskim, z "duszą".

Historyczna perełka Brzezia na sprzedaż. Drzwi otwarte 19.11.2021r.

Więcej historii o nieruchomości w dokumencie na YOUTUBE:

Więcej o ofercie na stronie agencji nieruchomości :

https://www.domprofit.pl/nieruchomosci/raciborz/mieszkanie/538