Dacia: ile kosztują najtańsze samochody z fabryczną instalacją LPG i klimatyzacją? Nowe Sandero, Duster i Logan

Dacia Duster, Sandero i Logan mogą być wyposażone w silnik benzynowy z fabryczną instalacją LPG. To sposób na tanie podróżowanie i niskie koszty eksploatacyjne. Rozwiązanie jest mocno zintegrowane z samochodem, ze wskazaniami poziomu paliwa włącznie. Instalacja gazowa, podobnie jak cały samochód, objęta jest fabryczną gwarancją producenta, którą można wydłużyć.

Nie ma dzisiaj tańszego sposobu eksploatacji samochodu, niż LPG. Podwyżki cen na stacjach benzynowych powodują, że coraz więcej osób rozważa zakup takiego auta również fabrycznie nowego. Jest to wygodne, bo przez kilka lat ma się gwarancję i nie trzeba się martwić o serwis oraz przeglądy – wszystko to realizuje ASO. Nawet po gwarancji koszty obsługi w autoryzowanym serwisie Dacii nie są wysokie, bo to w końcu marka budżetowa.

Postanowiliśmy więc sprawdzić, ile dzisiaj kosztują nowe samochody z fabryczną instalacją gazową, wyposażone też w klimatyzację.

Dacia Duster 1.0 LPG Comfort 2021 100 KM

Dacia Duster to najpopularniejszy SUV w Polsce wśród klientów indywidualnych, regularnie zajmuje też czołowe miejsca sprzedaży w rankingu wszystkich samochodów przez nich kupowanych. Auto cenione jest za modną sylwetkę, wysoki prześwit, zawieszenie przystosowane do naszych dróg i wygodne wsiadanie oraz wysiadanie. W wersji 4×2 oferuje ponad 450 litrów bagażnika a kompaktowe wymiary ułatwiają parkowanie.

Dacia: ile kosztują najtańsze samochody z fabryczną instalacją LPG i klimatyzacją? Nowe Sandero, Duster i Logan

Zobacz: Obszerny test nowej Dacii Duster 2021 po faceliftingu z różnymi wersjami napędu

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

MULTIMEDIAKOMFORT I WNĘTRZEWIDOCZNOŚĆ I OŚWIETLENIEPROWADZENIE POJAZDUOGRZEWANIE I WENTYLACJABEZPIECZEŃSTWOCENA

Dacia Sandero 1.0 LPG Comfort 2021 100 KM

Dacia Sandero to miejski hatchback, zbudowany na płycie podłogowej CMF-B, która wykorzystywana jest m.in. w Renault Clio V. Ten nowoczesny samochód oferuje wygodne wnętrze, nowoczesne multimedia z replikacją ekranu telefonu komórkowego włącznie. Auto cieszy się bardzo dużą popularnością wśród klientów w całej Europie i zajmuje trzecie miejsce w rankingu najchętniej kupowanych nowych samochodów.

Zobacz: Dacia Sandero Stepway – test wersji TCE 90 KM

WYGLĄDMULTIMEDIAKOMFORT I WNĘTRZEWIDOCZNOŚĆ I OŚWIETLENIEOGRZEWANIE I WENTYLACJABEZPIECZEŃSTWOCENA

Dacia Logan 1.0 LPG Comfort 100 KM

Dacia Logan to sedan, oferujący przede wszystkim bardzo duży bagażnik o pojemności 528 litrów. W Polsce jest dostępny z jednym silnikiem. Jednostka napędowa oferuje 100 KM i od razu wyposażona jest w LPG.

WYGLĄDMULTIMEDIAKOMFORT I WNĘTRZEWIDOCZNOŚĆ I OŚWIETLENIEPROWADZENIE POJAZDUOGRZEWANIE I WENTYLACJABEZPIECZEŃSTWOCENA

Gorące wiadomości wprost na Twój e-mail

trzy razy w tygodniu, wprost do Twojej skrzynki

Galeria

2.25głosyOcena artykułu