Centralny zamek nie działa z pilota. Jaką usterkę to oznacza?

Centralny zamek nie działa z pilota. Jaką usterkę to oznacza?

Centralny zamek jest jednym z tych elementów wyposażenia komfortowego, do którego kierowcy przywykli na dobre. Co się może w nim zepsuć? Zdarza się, że centralny zamek nie działa z pilota.

Wyobraźcie sobie, że podchodzicie do samochodu, naciskacie przycisk na pilocie, a pojazd nie reaguje. Co w sytuacji, w której centralny zamek nie działa z pilota? Jeżeli nie mówimy o pilocie sprzężonym z alarmem, zawsze możecie otworzyć drzwi przy pomocy kluczyka. To jednak nie zwalnia prowadzącego z innego obowiązku, a mianowicie znalezienia źródła usterki.

Gdy samochód nie reaguje na pilota, usterka z całą pewnością ma tło elektroniczne. I choć to brzmi mało optymistycznie, jeszcze nie musi wiązać się z poważną usterką. Czasami bowiem o tym, że pilot nie otwiera samochodu decyduje awaria, którą można usunąć już za kilka złotych.

Centralny zamek nie działa z pilota - przyczyny:

 • winne problemów z centralnym zamkiem bywają uszkodzone moduły komfortu:
 • Wymiana baterii w pilocie kosztuje grosze. Samodzielnie kierowca może też poradzić sobie z programowaniem urządzenia - instrukcje można znaleźć na forach internetowych. Zdecydowanie droższym scenariuszem jest ten, w którym centralny zamek nie działa z pilota, a winne jest uszkodzenie pilota lub modułu komfortu. Doszczelnienie komputera BSI lub zakup nowego kluczyka z pilotem i jego programowanie może kosztować nawet 600 - 700 złotych.

  Zobacz również:

  Nie mogę otworzyć drzwi z pilota. Co wtedy?

  Większość kierowców powie, że w sytuacji, w której samochód nie reaguje na pilota, najlepiej otworzyć drzwi kluczykiem. Niestety rzadko użytkowany zamek może na to nie pozwolić. A gdy kluczyk nie otwiera samochodu, kierowcy nie pozostaje nic innego jak zbić szybę? Na szczęście nie. Jeżeli kluczyk nie otwiera drzwi kierowcy, zawsze można spróbować z innymi wyposażonymi w zamek lub np. bagażnikiem. Poza tym warto też nasmarować zamki chociażby WD-40. To czasami pomaga w odblokowaniu zamka.

  Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź »
  Komplet: Podatki 2022 cz. 1 i cz. 2 (książka + PDF)
  Tylko teraz
  29,80 zł
  Przejdź do sklepu
  Źródło:
  Wersja do drukuNapisz do nasZapisz się na newsletter
  Udostępnij jak na Linkedin
  Udostępnij
  Podziel się na Facebook
  Podziel się
  Wyślij na Twitter
  Wyślij
  Czy ten artykuł był przydatny?
  tak
  nie
  Dziękujemy za powiadomienie
  Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
  UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł. Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy okontakt

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.