Złamany klucz w zamku – co robić? - Beskidzka24.pl

Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice OświęcimAutor: Artykuł sponsorowanyaccess_timechat_bubble_outlineZostaw komentarz

Złamany klucz to problem, który pojawia się nagle i powoduje znaczne zamieszanie przez brak możliwości otwarcia i zamknięcia drzwi. Dlatego jest to sprawa, którą należy zająć się jak najszybciej, aby móc normalnie funkcjonować. Co zrobić, gdy klucz złamie się i utknie w zamku? Czy można samodzielnie wyciągnąć złamany klucz?

Profesjonalna pomoc, czy samodzielne próby?

Stając przed problemem ze złamanym kluczem w pierwszym od ruchu chcemy go samodzielnie wyciągnąć, aby jak najszybciej pozbyć się kłopotu. Jest to oczywiście możliwe, ale zależy od sytuacji i rodzaju zamka. Jeśli w zamku utknęła duża część klucza i jego część wystaje nie powinno być problemu z jego usunięciem, jednak jeśli ułamana została niewielka część lepiej zadzwonić po doświadczonego ślusarza, który oferuje otwieranie zamków Kraków może skorzystać z pomocy o każdej porze dnia i nocy. Dobry ślusarz https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl szybko rozwiąże problem bez ryzyka spowodowania uszkodzeń w zamku.

Jak wyciągnąć złamany klucz?

Ułamany klucz z zamka można spróbować usunąć na dwa sposoby. W pierwszej metodzie niezbędny będzie drugi klucz pasujący do zamka. Należy go włożyć od drugiej strony, ale trzeba zrobić to ostrożnie i mniej więcej do połowy, a następnie kilka razy puknąć w jego końcówkę młotkiem. Jest szansa, że w ten sposób złamany klucz wypadnie, a problem szybko zostanie rozwiązany. Druga metoda wymaga cienkiego drucika, cążków i preparatu smarującego. Drucikiem należy zahaczyć o wystający ząbek klucza i delikatnie pociągnąć, tak żeby klucz wysunął się z zamka – napotkany opór można pokonać za pomocą płynu smarującego. Jak klucz wystaje poza zakładkę, należy go wyciągnąć przy pomocy cążków. Te metody sprawdzają się jedynie, jeśli w zamku utknęła spora część klucza, a i to nie gwarantuje sukcesu.

Pomoc fachowca

W przypadku, gdy powyższe metody po kilku próbach nie przyniosły efektów, lepiej szybko zadzwonić po pomoc fachowca, który dysponuje odpowiednią wiedzą i narzędziami. Dzięki temu jest w stanie wyciągnąć nawet niewielki fragment klucza ze skomplikowanego zamka. Dodatkowo profesjonalista sprawdzi, czy zamek nie wymaga wymiany, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a takie sytuacje się więcej nie powtarzały. Awaryjne otwieranie zamków Kraków zapewnia szybką i fachową pomoc 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.