Książka na weekend - ile można poświęcić, by ratować swoje dziecko? Komentarze (0) Wiadomości dnia Popularne Społeczność Użytkowniku Adblocka!

Pierwsza propozycja to książka Adriana Bednarka „Zapomniany”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Zaczytani. To thriller psychologiczny, w którym poznamy Partyka i Jędrka – dwóch osiemnastoletnich kumpli, którzy w wolne dni podróżują po Polsce i podają się za poszukiwaczy talentów z branży rozrywkowej. Zagadują młode, naiwne dziewczyny, z którymi rozmowy kończą zazwyczaj w hotelowych pokojach łudząc je kontraktami. Swoje eskapady nazywają Łowami. I kilka miesięcy po ostatnich Łowach Patryk budzi się w ciemnym lochu. Nie ma pojęcia dlaczego się tam znalazł, ani kto jest za to odpowiedzialny. Mijają tygodnie, miesiące, lata, podczas których ukryty pod maską porywacz dostarcza mu żywność. Aż pewnego dnia znika. Będący na skraju wycieńczenia chłopak już żegna się z życiem, gdy w lochu nieoczekiwanie zaczynają się pojawiać… ludzie...

Adrian Bednarek jest autorem bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Urodził się w 1984 roku w Częstochowie, a pisanie określa, jako swój nałóg. Uwielbia pisać historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane czarne charaktery. Ma już na koncie jedenaście tego typu powieści, a najnowszej możecie już szukać w księgarniach.

O tej książce można też posłuchać:

Druga propozycja to to psychologiczna opowieść o najtrudniejszych wyborach. To książka Alison Ragsdale zatytułowana „Kochana córeczka”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Emilii Skowrońskiej. To historia małżeństwa, które ma dziesięcioletnią córkę – Carly. Dla rodziców jest całym światem, ale z czasem zaczyna się potykać, wchodzić w zamknięte drzwi… Matka dziewczynki chce od razu jechać do lekarza. Jej mąż twierdzi, że dzieci są przecież czasem niezdarne. Jednak instynkt podpowiada matce, że coś jest nie tak. I okazuje się, że ma rację. Dziewczynka ma rzadką chorobę genetyczną. Chwilę po otrzymaniu tej wieści dochodzi do wypadku, który sprawia, że życie rodziny pogrąża się w chaosie...

Książka na weekend - ile można poświęcić, by ratować swoje dziecko? Komentarze (0) Wiadomości dnia Popularne Społeczność Użytkowniku Adblocka!

Książka „Kochana córeczka” Alison Ragsdale porusza. I to bardzo. Sprawia, że czytając mamy chwilami „gęsią skórkę”. Recenzenci okrzyknęli ją mianem jednej z najlepszych książek zwracając uwagę na powalający czytelnika ładunek emocjonalny. Niektórzy przyznają, że czytając płakali jak bóbr, ale nie mogli się oderwać. Jeśli szukacie takiej właśnie lektury, to znajdziecie ją już w księgarniach.

O książce „Kochana córeczka” można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

Trzecia propozycja to zupełnie inny gatunek i zupełnie inne historie. Historie, bo jest ich dziesięć. To „Baśnie Czterech Królestw” autorstwa Katarzyny Pająk-Zjawińskiej i Miłki Zjawińskiej ilustrowane przez Agnieszkę Błachutę. To pozycja wydana nakładem wydawnictwa Novae Res. Jeśli szukacie prezentu pod choinkę dla swoich pociech, to jest to bardzo dobra propozycja dla młodych czytelników.

W krainie Czterech Królestw rządzą przygody i magia. Czterej królowie i jedna Kraina. Tutaj życie upływa w zgodzie i przyjaźni – aż do dnia, w którym Miran, najmłodszy z władców, zabija podczas polowania królową kruków. Na jego ród spada klątwa. Kilka wieków później potomkowie władcy otrzymują jednak szansę, by odwrócić zły czar. Czy dziecięca wiara i przyjaźń wystarczą? Jak potoczą się losy potomków Mirana? Czy nauczą się oni szanować przyrodę? Odpowiedzi znajdziecie w dziesięciu historyjkach, które mówią o przyjaźni, dorastaniu, problemach dzieciństwa i wielu innych aspektach, które można poruszyć w rozmowach ze swoimi dziećmi po przeczytaniu im tej właśnie książki.

Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.