Złodziejskie żniwa. Włamywacze tylko czekają na ten moment

Pandemia odcisnęła piętno na życiu milionów ludzi. Także tych, którzy nie grzeszą uczciwością i bogacą się na cudzym nieszczęściu. Dotyczy to m.in. włamywaczy, którzy w aktualnej sytuacji mają bardzo utrudnione zadanie. W domach spędzamy coraz więcej czasu. Już nie tylko wypoczywamy, ale uczymy się i pracujemy, dlatego coraz trudniej je okraść.

Dla nas to świetna wiadomość, ale złodzieje z nadzieją spoglądają w przyszłość. Po wyraźnym spadku liczby kradzieży, planują nadrobić zaległości z nawiązką – przekonuje brytyjska organizacja Crime Stoppers, która walczy z tym zjawiskiem. Wszystko zależy od tego, do kiedy potrwa kolejny lockdown.

Reklama

Kiedy tylko dorośli wrócą do pracy, a dzieci do szkół, należy spodziewać się wzmożonej aktywności przestępców.

Chwilowy spadek

Z danych brytyjskiej policji wynika, że liczba włamań spadła przez rok o ponad 20 procent. To jednak nie powinno uśpić naszej czujności. Złodzieje nie wyginęli i wkrótce chcą ruszyć do akcji. Tym bardziej, że mogą liczyć na więcej cennych łupów. W czasie pandemii wielu z nas zainwestowało w wyposażenie domu i elektronikę.

Ostatnie miesiące to prawdziwe żniwa dla producentów komputerów, tabletów, telewizorów oraz sprzętu sportowego. W wielu domach pojawiły się również nowe smartfony, meble ogrodowe, smartwatche czy projektory.

Włamywacze dobrze o tym wiedzą i już zacierają ręce.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Eksperci zajmujący się bezpieczeństwem apelują, by przy okazji nie zapomnieć o ochronie swojego dobytku. W tym celu przyda się solidniejsze ogrodzenie w przypadku domu jednorodzinnego, ale także oświetlenie z czujnikami ruchu, system alarmowy, blokady na okna, a nawet wymiana zamków w drzwiach. Nie do przecenienia jest także sąsiedzka czujność.

Wychodząc z domu nigdy nie pozostawiajmy drogich urządzeń na widoku, a kiedy to możliwe – zabierajmy je z sobą. Warto pamiętać o sprawdzeniu okien, drzwi wejściowych i pozostawieniu włączonego światła.

Tak utrudnimy życie złodziejom, a siebie uchronimy przed utratą dobytku oraz poczucia bezpieczeństwa.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ>>>***Zobacz także: