Jedziesz windą, a ta nagle się zatrzymuje • Jastrzębie-Zdrój • Patrol - nowiny.pl - portal, gazeta - Racibórz, Wodzisław, Rybnik, Agronowiny

Chwile grozy przeżył pewien mężczyzna, który 8 lutego jechał windą w budynku wielorodzinnym na ul. Wielkopolskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jedziesz windą, a ta nagle się zatrzymuje • Jastrzębie-Zdrój • Patrol - nowiny.pl - portal, gazeta - Racibórz, Wodzisław, Rybnik, Agronowiny

Jedziesz windą, a ta nagle się zatrzymuje

Scena rodem z filmu - bohater wsiada do windy, wciska guzik, drzwi zamykają się, winda rusza. Ale zamiast dotrzeć na wskazane piętro - nie wiedzieć czemu - zatrzymuje się między piętrami. Gdy wchodzimy do windy raczej nie myślimy, że ten scenariusz przytrafi się nam. A jednak to możliwe, o czym przekonał się pewien mężczyzna, który 8 lutego, po godz. 20.30 wsiadł do windy w budynku wielorodzinnym na ul. Wielkopolskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Winda się zatrzymała i trzeba było wzywać straż pożarną. Zanim zastęp przyjechał pod wskazany adres, mężczyzna z pułapki zdołał się wydostać. Nikomu nic się nie stało.

Co zrobić, gdy dojdzie do awarii windy?

Jeśli winda utknęła na jednym z pięter, należy nacisnąć przycisk piętra na którym się znajdujemy. Jeśli drzwi się nie otworzą, należy kilka razy wcisnąć przycisk 'włącznika drzwi'. Jeśli nadal nic się nie dzieje, należy przede wszystkim zachować spokój. W panelu znajduje się między innymi guzik 'alarm'. Wciskając go następuje łączność z numerem alarmowym. Jeśli z jakiegoś powodu połączenie nie nastąpi, w windzie znajdują się numery alarmowe, na które należy zadzwonić z telefonu komórkowego w razie wystąpienia awarii. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy samodzielnie próbować otworzyć drzwi.