Robimy wianki świąteczne. "Najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu i dzielenie się obowiązkami"

Dom

20 grudnia 2021, 12:38

Dom

Reporter:
Kinga Burzyńska
Dzień Dobry TVNMiasteczko świąteczne w Wiśle - BLIK

Wianki świąteczne to nieodzowny element Bożego Narodzenia. Stroiki ozdabiają nasze drzwi, stoły, a nawet komódki. Dlatego Ela Lepianka, ekspertka od kreowania wizerunku i przestrzeni zaprezentowała w Dzień Dobry TVN wianki w różnym stylu. - Tak, żeby pasowały do każdego wnętrza - przekonuje.

Wianki świąteczne

W ramach świątecznej trasy Dzień Dobry TVN zawitaliśmy do Wisły. Obok tańców i śpiewów widzowie programu mogli przyjrzeć się, jak przygotować jeden wianek na kilka sposobów. Te przepiękne dekoracje wprowadzają bożonarodzeniową atmosferę do naszych domów.

Robimy wianki świąteczne.

- Wianki świąteczne są w różnym stylu tak, żeby pasowały do każdego wnętrza. Mamy np. tradycyjny w stylu amerykańskim: zieleń, czerwień z dodatkiem białego, żeby pasowało z tym domkiem piernikowym. Z kolei drugi jest bardziej leśny, naturalny, rustykalny. Zwrócicie uwagę, że biała świeczka pasuje do każdego stylu, czy zrobisz bardziej z rzeczy kuchennych, jadalnych czy ciemny, glamour, nowoczesny do pięknych loftowych wnętrz - tłumaczyła Ela Lepianka w rozmowie z Kingą Burzyńską, reporterką Dzień Dobry TVN.

Wspólne robienie ozdób świątecznych

Jak podkreśliła eksperta od kreowania wizerunku, w wiankach tak jak w modzie czy urodzie obowiązują trendy, ale jeden nigdy się nie zmienia - wspólne spędzanie czasu przy robieniu stoików. Dlatego nasza rozmówczyni zachęca do tego, by jeszcze przed świętami spotkać się w gronie rodzinnym czy znajomych, by razem przygotować dekoracje. To również fantastyczny sposób naspędzanie czasu z dziećmi.

Ela Lepianka organizując warsztaty dla znajomych, by uniknąć zbędnych problemów typu - kto przynosi wstążkę albo osoba odpowiedzialna za papier nagle się nie pojawia, sama robi zakupy.- Wolę za wszystko sama odpowiadać i sama wszystko kupować. Znajomi tylko przychodzą i wspólnie robimy wianki. Dzielimy się kosztami - mówiła.

Przelew na telefon BLIK

By usprawnić proces oddawania pieniędzy, preferuje przelew na telefon. Wówczas nikt nie musi pamiętać o gotówce czy przesłaniu długiego numeru konta.

- Wystarczy mieć telefon i zarejestrowany numer w swojej aplikacji bankowej. Jak ktoś chciałby mi zwrócić pieniądze, może wejść w swoją aplikację bankową, wybrać mój numer telefonu i pojawi się ikonka BLIK. Wtedy klikasz. Tytuł przelewu np. "Zwrot za wianki", wpisujesz kwotę, potwierdzasz pinem. Te pieniądze przychodzą tak szybko, że zanim zdążymy cokolwiek przykleić do pierwszego wianka mam już je na koncie - wyjaśniła. - Pamiętajmy, że najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu i dzielenie się obowiązkami. Dekoracje mogą być tradycyjne, a płatności nowoczesne - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Michał Stawowiak

Artykuł sponsorowany
Podziel się
wiankiprzelewświętawianekdekoracje świąteczneBLIK
Podziel się
wiankiprzelewświętawianekdekoracje świąteczneBLIK

Polecane w Dom