Kobieta zobaczyła ten napis na drzwiach. Wysłała nam zdjęcia

Styczniowe święto Trzech Króli wiąże się z powstawaniem charakterystycznych napisów na drzwiach osób wierzących. Chyba każdy z nas wie, co oznaczają skróty K+M+B, poprawiane z początkiem nowego roku. Kiedy pani Marta przechodziła korytarzem, jej oczom ukazał się nieco dłuższy napis. Cofnęła się i przeczytała zupełnie inny zapisek, niż mogła się spodziewać. Jego symboliczne znaczenie poruszyło kobietę.

Zobacz też: Budzisz się w nocy o tej samej porze? Organizm wysyła sygnał

Oto co czytelniczka zobaczyła na drzwiach sąsiadów

Na podesłanych do naszej redakcji fotografiach wyraźnie widzimy literki L+G+B+T, które tworzą razem skrótowiec LGBT, odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Posługiwanie się tym skrótem ma na celu podkreślenie różnorodności w kontekście tożsamości seksualnej i/lub płciowej. Nasza czytelniczka nie kryła zaskoczenia swoim odkryciem.

Zobacz też: Odkręcisz śrubkę i nie uwierzysz. Rachunki za ogrzewanie nagle zmaleją

Sąsiedzi wsparli LGBT. O życzliwą dłoń nie zawsze jest łatwo

Takie gesty cieszą tym mocniej, kiedy bierze się pod uwagę fakt, że osoby reprezentujące poszczególne mniejszości seksualne wciąż nie mają w naszym kraju łatwo. Choć z jednej strony zdaje się, że świadomość społeczna rośnie, wiele ludzi wciąż wykazuje się brakiem zrozumienia oraz zwyczajnym konformizmem czy ksenofobią. Dlatego też nawet takie drobne gesty sprawiają, że wiele osób może poczuć się bezpieczniej w miejscu, w którym mieszka. Z pewnością warto wspierać takie akcje!

Zobacz też: Tiktokerka zdradziła swój wiek. Internauci nie mogą uwierzyć

Zobacz także: Dorota Masłowska o sytuacji osób LGBT+ w PolsceSocietylgbtsąsiedziŹródło:WP Kobieta