Nowoczesne zestawy prysznicowe w wersji black | Budujemy Dom

Przyjrzeliśmy się eleganckim, czarnym modelom: Trevi Black, Trevi Square Black, Squerto Black, Squerto Lux Black, Rondo Black i Rondo Lux Black. Czym się różnią? Jakie są ich największe atuty?

Deszczownia: jaki kształt, jaka wielkość?

Deszczownia jest bez wątpienia najbardziej efektowną częścią każdego zestawu prysznicowego. Może być okrągła lub kwadratowa. Zestaw Trevi Square Black ma stalową głowicę talerzową SLIM. To kwadrat o wymiarach 30 x 30 cm. Trevi Black ma okrągłą głowicę o średnicy 30 cm. Duża powierzchnia głowicy sprawia, że strumień wody, przypominający strugi deszczu, obejmuje całe ciało osoby kąpiącej się.

W obu modelach deszczownia umieszczona jest na metalowym drążku o regulowanej długości od 80 do 125 cm. Zaopatrzenie w system easy clean zabezpiecza przez osadzaniem kamienia wapiennego.

Głowica o mniejszej, 20-centymetrowej średnicy – jak w zestawach Rondo Black i Rondo Lux Black - sprawdzi się w niedużej kabinie prysznicowej. Okrągła deszczownia w pierwszym z kompletów umieszczona jest na metalowym drążku przesuwnym o długości 106 cm, a w drugim - 98,5 cm.

Nowoczesne zestawy prysznicowe w wersji black | Budujemy Dom

Modele Squerto Black i Squerto Lux Black mają kwadratową deszczownię 20 x 20 cm i drążek metalowy przesuwny w pierwszym przypadku długi na 106 cm, w drugim na 98,5 cm.

FERRO, Rondo Lux Black zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią; Algeo Black bateria natryskowa ścienna; Algeo Black bateria umywalkowa nablatowa stojąca

Rączka: ile funkcji?

Klasyczna rączka natrysku (słuchawka) nie jest duża i ma jedną funkcję strumienia, jak w zestawie Trevi Square Black, Squerto Lux Black czy Squerto Black. Modele Trevi Black, Rondo Black i Rondo Lux Black wyposażono już jednak w rączkę trzyfunkcyjną, pozwalającą regulować intensywność i wielkość strumienia. Umieszczona jest zazwyczaj w uchwycie na przesuwnym drążku prysznicowym, dzięki czemu łatwo ustawić je na wysokości dopasowanej do wzrostu osoby kąpiącej się. Zastosowany we wszystkich modelach system easy clean ułatwia utrzymanie armatury w czystości.

FERRO, Squerto Lux Black zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią

Z baterią termostatyczną?

Sercem luksusowych zestawów Trevi Black i Trevi Square Black jest bateria termostatyczna o subtelnej formie. Dzięki wyposażeniu w regulator termostatyczny strumień wody ma stałą, ustawioną przez użytkownika temperaturę. Specjalny system Safe Stop 38°C blokuje gorącą wodę, zapobiegając przypadkowemu jej odkręceniu. Zintegrowany z baterią przełącznik ceramiczny sprawia, że woda o żądanej temperaturze kierowana jest do deszczowni czy rączki natryskowej.

Przeczytaj

Zastosowane rozwiązanie chroni przed poparzeniem, co ma szczególne znaczenie, gdy z łazienki korzystają dzieci lub osoby starsze. Termostat sprawdza się też doskonale, gdy w domu mamy wahania ciśnienia wody. Nie jest niczym przyjemnym, gdy podczas brania prysznica nagle płynie zbyt ciepła lub zbyt zimna woda.

Niebagatelne jest znaczenie ekologiczne, a zarazem ekonomiczne baterii termostatycznych. Mając precyzyjnie ustawioną stałą temperaturę, nie marnujemy wody na długotrwałą regulację odpowiedniego strumienia.

Z półką?

Pod prysznicem często brakuje miejsca na specjalne półki czy wnęki do przechowywania najpotrzebniejszych przyborów do kąpieli. W takich sytuacjach przydaje się praktyczna płaska półka zintegrowana z zestawem prysznicowym. W dodatek ten wyposażone są zestawy Rondo Lux Black i Squerto Lux Black. Co ważne, można w nich regulować mocowanie półki tak, by jak najwygodniej dało się z kosmetyków korzystać.

Na zdjęciu otwierającym: FERRO, Rondo Black zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią; Algeo Black bateria umywalkowa stojąca; Algeo Black bateria natryskowa ścienna