Mateusz Damięcki: "Wyczułem coś na jądrze” - PoradnikZdrowie.pl

2021-11-1014:43

Za pośrednictwem Instagrama Mateusz Damięcki ujawnił, że wykrył u siebie zmianę na jądrze. Mimo obaw zwlekał z pójściem do lekarza. Dziś zachęca innych mężczyzn, by nie zapominali o badaniach, szczególnie w listopadzie.

W przejmującym wpisie aktor opisuje emocje związane z wykryciem zmiany. Jednak strach nie przekonał Mateusza do jak najszybszego spotkania się z urologiem, ponieważ do specjalisty udał się dopiero po kilku dniach.

Aktor nie ukrywa, że bardzo obawiał się diagnozy, a czekając na wizytę, w głowie układał listy rzeczy, jakie musi zrobić przed śmiercią. Na szczęście zmiana okazała się niegroźna i jest zdrowy.

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do urologa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Mateusz Damięcki:

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Mateusz Damięcki zaapelował także do panów, by regularnie się badali, szczególnie w listopadzie, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z rakiem jąder i nowotworami gruczołu krokowego.

Statystyki dotyczące raka jądra nie są optymistyczne. To najczęściej występujący nowotwór wśród panów w wieku 20-44 lat, który dla tej grupy wiekowej stanowi aż 25 proc. zachorowań. Niestety, w ciągu ostatnich 30 lat liczba chorych na ten typ raka zwiększyła się aż 3-krotonie i dalej utrzymuje tendencję wzrostową.

Patrycja Pupiec