Inspiracje na wnętrza z drzwiami przesuwnymi | Katowice Nasze Miasto

Drzwi przesuwne nie tylko do garderoby

Drzwi przesuwne zajmują mniej miejsca niż tradycyjne drzwi skrzydłowe. Dlatego są modelami niejednokrotnie wybieranymi do małych lub wąskich pomieszczeń. Takim pomieszczeniem zwykle jest garderoba. Wnętrze to coraz częściej znajduje się w naszych domach i mieszkaniach, skrzętnie dbając o nienaganny porządek pośród ubrań całej rodziny.

Zwykle znajdują się w niej liczne półki, regały bądź szafy, które mocno ograniczają przestrzeń.Dlatego najlepszą propozycją do garderoby będą drzwi przesuwne z lustrem, które nie tylko optycznie powiększą tę niewielką przestrzeń, ale także pozwolą dobrać odpowiedni strój przed ważnym wyjściem.

Salon stworzony z myślą o wypoczynku

Na rynku znajdziemy dwa systemy drzwi przesuwnych: naścienny oraz przeznaczony do zabudowy w ścianie. Pierwsze rozwiązanie zamontować można w dowolnym momencie, wystarczy jedynie wolna ściana, po której będą przesuwać się skrzydła. Natomiast modele chowane w ścianie należy zaplanować już na etapie gruntownego remontu, montując system jezdny we wcześniej przygotowanej ściance, powstałej z płyt gipsowo-kartonowych.

Decydując się na drzwi przesuwne do salonu, warto zwrócić uwagę na ich rozmiar. Tutaj proponujemy modele dwuskrzydłowe, których dużym atutem jest też możliwość łatwego łączenia przyległych pomieszczeń w większą całość. Wystarczy rozsunąć obie części, by salon połączyć z kuchnią, bądź zsunąć ze sobą, zapewniając dozę prywatności w dwóch osobnych pomieszczeniach.

Inspiracje na wnętrza z drzwiami przesuwnymi | Katowice Nasze Miasto

Zastosowanie dwuskrzydłowych drzwi przesuwnych pozwoli na optyczne powiększenie przestrzeni, zwiększając dodatkowo funkcjonalność wnętrza.

Kolejnymi pomieszczeniami, w jakich sprawdzą się drzwi przesuwne to sypialnia oraz pokój dziecięcy bądź młodzieżowy. Tutaj w zależności od charakteru wnętrza można zastosować drzwi przesuwne stworzone z wytrzymałej płyty meblowej, która zwiększa możliwości aranżacyjne bądź te wykonane z drewna naturalnego, wnosząc do pomieszczeń wyjątkowy i ciepły klimat.

Łazienka z drzwiami przesuwnymi

Często możemy spotkać łazienki, w których brakuje naturalnego źródła światła. Małe, ciemne i nieustawne łazienki są dość częstym przypadkiem spotykanym w domach i mieszkaniach. Dlatego z pomocą przychodzą szklane drzwi przesuwne, które nie tylko optycznie powiększą niewielką przestrzeń i zapewnią prywatność, ale także umożliwią dopływ światła naturalnego! Przeszklenia mogą przybierać różne formy. Dostępne są modele całkowicie przeźroczyste – spotykane w łazienkach hotelowych bądź pomieszczeniach, w których zależy nam jedynie na wyciszeniu. Występują także modele wykonane ze szkła piaskowanego bądź tzw. mlecznego z satynowym wykończeniem, które zwiększa poczucie prywatności.

Dobrze wykonane i pięknie ozdobione drzwi przesuwne same w sobie mogą być znakomitą ozdobą pomieszczenia, a także oryginalnym akcentem decydującym o charakterze wnętrza.

Szeroki wybór materiałów, rozmiarów i kolorów pozwoli dopasować drzwi do każdego stylu – od nowoczesnego, poprzez klasyczny, loftowy, aż po skandynawski.

Stosując drzwi przesuwne we wnętrzach, maksymalnie wykorzystujemy dostępną przestrzeń, zwiększając przy tym ich walory użytkowe. Niski koszt tego rozwiązania jest dodatkowym argumentem przemawiającym za jego zastosowaniem w pomieszczeniach, zwłaszcza że w zestawie znajdziemy zarówno system jezdny, skrzydła drzwiowe, jak i maskownice.

Dodatkowo największym atutem drzwi przesuwnych jest ich uniwersalność – możesz je zamontować zarówno po prawej, jak i po lewej stronie, więc unikniesz niedopasowania drzwi do otworu drzwiowego.

Duży wybór drzwi przesuwnych naściennych i chowanych w ścianie znajdziesz w internetowym sklepie MIRJAN24.