Jak szybko sprzedać swój dom w UK

Na rynku nieruchomości w UK jest aktualnie mały zastój. Po kilkunastu miesiącach, ożywienia spowodowanego zniesieniem podatku stamp duty, aktualnie bardzo trudno sprzedać dom.

Nie oznacza to jednak, że nie jest to możliwe. Dokonanie kilku drobnych napraw, świeże malowanie pomieszczeń i porządki w ogrodzie, drastycznie zwiększą nasze szanse na sprzedaż. Oto lista kilku prostych pomysłów, które pomogą nam w sprzedaży nieruchomości.

Usuń rzucające się w oczy usterki

Choć mało prawdopodobne, aby być czynnikiem decydującym w sprzedaży domu, małe problemy i wady mogą sprawiać wrażenie, że dom jest i zniechęcać do jego zakupu. Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę to między innymi:

Większość z tych problemów da się relatywnie szybko rozwiązać przy równocześnie niskich kosztach. Tanim sklepem budowlanym, w którym warto się zaopatrzyć jest Wickes. Sklep oferuje dobrą jakość różnego typu produktów budowlanych za rozsądną cenę.

Pomaluj ściany, sufity, kaloryfery drzwi

Drugim zabiegiem, który zdecydowanie warto wykonać, jest malowanie maksymalnie wielu przestrzeni. Tak, jest to czasochłonne, ale przynosi bardzo dobry efekt. Żaden inny prosty zabieg nie zrobi aż tak dobrego wrażenia na sprzedających jak położenie świeżej farby.

Co ważne, malowanie jest tak łatwe, że większość osób może je wykonać we własnym zakresie, co znacznie ograniczy nasze koszty. Dbając o budżet, warto wybierać tańsze, dobrej jakości farby dostępne w sklepach Home Bargains podobnych.

Jak szybko sprzedać swój dom w UK

Jeżeli sami wykonamy całą pracę, koszt pomalowania całego, średniej wielkości domu, powinien zamknąć się w kwocie około £250. Efekt najczęściej jest bardzo dobry i ta mała inwestycja szybko się zwróci.

Zadbaj o ogród za i przed domem

Pomimo deszczowej pogody, wielu Brytyjczyków spędza dużo czasu w ogrodzie i zwraca na niego szczególną uwagę. Pewnych rzeczy nie możemy zmienić, np. wielkości ogrodu. Warto zadbać jednak o ładną, świeżo skoszoną trawę, odnowić domek na narzędzia ogrodnicze, tzw. shed, pomalować płot i posadzić kilka, ładnych roślin.

Jeżeli nasz budżet jest wyższy, możemy kupić jakieś meble ogrodowe. Zrobią one dobre wrażenia na kupujących i zabierzemy je do nowego domu po sprzedaży.

Jeżeli mamy mały ogród przed domem (wiele domów w UK ma) to obowiązuje tam taka sama zasada. Pamiętajmy, jak ważne jest pierwsze wrażenie.

Jeżeli mamy widoczną bramę, płot lub metalowe ogrodzenie, to powinniśmy je pomalować. W skrajnych wypadkach możemy coś kupić, jednak wiele tego typu elementów jest drogich (przy okazji KP SteelCraft z Walii wykonuje i sprzedaje gotowe elementy w niskich cenach: wrought iron gates).

Jeżeli mamy trawnik, powinniśmy usunąć wszystkie chwasty, posiać świeżą trawę i regularnie go strzyc. Podobnie z żywopłotem, powinien on być zadbany i ładnie komponować się z fasadą budynku.

Oczywiście, warto zadbać również o drzwi wejściowe do domu i w zależności od potrzeby dokładnie je umyć lub pomalować.

Jestem pewien, że wszystkie te proste i niedrogie zabiegi pomogą Wam w szybszej sprzedaży nieruchomości na Wyspach. Dajcie znać w komentarzach jeśli macie jakieś inne pomysły.

nad.