3 pomysły na funkcjonalne wyposażenie łazienki | Budujemy Dom

Dbanie o porządek w łazience - systemy cargo

W walce o cenne centymetry i porządek sojusznikiem mogą się okazać systemy cargo, które ułatwią uporządkowanie przedmiotów przechowywanych w łazienkach. A tych – jak wiadomo – może być sporo. Dwupoziomowe, wysuwane Cargo Mini Dolne REJS przeznaczone jest do szafek niskich o gł. 30 cm oraz: szer. od 15 do 40 cm (system jezdny dolny z mocowaniem frontu) lub o szer. od 30 do 40 cm (system jezdny dolny pod zawias). To dobre miejsce do ustawienia detergentów i środków czyszczących. Na wyższych półkach warto ustawić kosmetyki najpotrzebniejsze, zaś na tych niższych – te, po które sięgamy rzadziej.

Cargo Mini Dolne z powodzeniem sprawdzi się w łazience fot. REJS Sp. z o.o.

Wykonane z drutu, ażurowe cargo to również dobre miejsce do przechowywania ręczników. Można je ułożyć na półeczkach cargo dwupoziomowego, bądź też – ułożyć w koszu modelu jednopoziomowego. Obie opcje umożliwią odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu ręczniki dłużej będą świeże i pachnące. Kosz Cargo Mini można zawiesić na specjalnym uchwycie na froncie tradycyjnym i uchylnym lub też zamocować na dolnym systemie jezdnym przystosowanym do frontu wysuwanego lub na zawiasach. Przeznaczony jest do szafek o szer. od 30 do 60 cm i gł. 30 cm.

Oba warianty Cargo Mini Dolne dostępne są w uniwersalnej bieli. Spójna kolorystyka wszystkich elementów systemu: kosza i maskownic zasłaniających system jezdny, pasuje do aranżacji utrzymanych w różnych stylach.

Pojemniki przydatne w łazience znajdziesz na stronie REJS

Wybór odpowiedniego kosza na pranie

Nic nie potrafi tak wytrącić z równowagi jak sterta brudnych ubrań i ręczników na łazienkowej podłodze. Jeśli chcemy uniknąć tego widoku, warto zainwestować w odpowiednie kosze na pranie. Najlepiej sprawdzą się takie, które możemy schować w szafce. To praktyczne i dyskretne rozwiązanie. Zwłaszcza, że kosze REJS można montować na wiele sposobów.

Kosze na pranie REJS można montować na wiele sposobów fot. REJS Sp. z o.o.

Oferta koszy na pranie REJS obejmuje pojemniki, które można przymocować do frontu otwieranego tradycyjnie (na zawiasach) bądź uchylnie. Można je też zawiesić na specjalnych prowadnicach i wysuwać jak szufladę. Jeśli zaś od razu chcemy segregować ubrania na ciemne i jasne, warto zwrócić uwagę na system obejmujący nie jeden, ale dwa kosze. Rozwiązanie to przeznaczone jest do szafek o szer. 60 cm. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu marki REJS.

Kosz na bieliznę fot. REJS Sp. z o.o.

Kosze na pranie wyróżniają się ażurową budową, która zapewnia dostęp powietrza i jego cyrkulację. Te większe wykonane są z tworzywa sztucznego w matowym, białym wykończeniu i oferowane są w komplecie z pokrywą. Te mniejsze zaś – z białego drutu i bez pokrywy.

Pełne wykorzystanie przestrzeni za pomocą szuflad

Warto zastanowić się również, czy w pełni wykorzystujemy przestrzeń, którą dysponujemy. A ta, szczególnie w okolicy umywalki, jest na wagę złota. To tu najwygodniej jest przechowywać środki czystości, kosmetyki i akcesoria do codziennej higieny. Dlatego warto zagospodarować nawet miejsca nieoczywiste jak te wokół syfonu.

Szuflada wyposażona w osłonę syfonu fot. REJS Sp. z o.o.

Optymalnym rozwiązaniem są wyprofilowane szuflady, które z jednej strony umożliwią pełne zagospodarowanie przestrzeni, a z drugiej – dzięki pełnemu wysuwowi – ułatwią dostęp do schowanych rzeczy. Ich uzupełnieniem są nowe osłony syfonu marki REJS, które zabezpieczą produkty przed upadkiem.

Osłony przeznaczone są do szuflad z dnem z płyty 16 mm, o głębokościach od 270 do 650 mm. Co ważne – można je bez trudu przyciąć pod konkretny wymiar, a także – dzięki temu, że są produkowane z elastycznego tworzywa – dopasować do konkretnej szuflady. Polecane są do szuflad wysokich i niskich każdego producenta. Sposób montażu tylnej ścianki nie ma znaczenia – osłony syfonu można zamocować do ścianki ustawionej na dnie lub za dnem szuflady. Dostępne są w trzech kolorach: białym, srebrnym i grafitowym.

źródło i zdjęcia: REJS Sp. z o.o.