Erupcja wulkanu Popocatepetl w Meksyku. Kamery nagrały to w dobrej jakości

Erupcja wulkanu Popocatepetl w Meksyku. Kamery nagrały to w dobrej jakościdodaj
Świat
WiadomościŚwiatŻycie
Dodano: 0
Meksykański wulkan Popocatepetl wyrzucił z siebie słup popiołu wysoki na 3 kilometry, a z jego krateru trysnęła lawa. To rzadkie zjawisko zarejestrowały przygotowane w okolicy kamery, a nagranie błyskawicznie stało się jednym z hitów sieci.

Około 70 kilometrów od stolicy Meksyku doszło do erupcji wulkanu Popocatepetl. Państwowa agencja zajmująca się bezpieczeństwem wydała alert i ostrzegła mieszkańców, by nie zbliżali się do wulkanu. Kamera monitorująca aktywność Popocatepetl zarejestrowała erupcję. Wulkan wyrzucił lawę i popiół. Z krateru zaczął wydobywać się gęsty dym.

Popocatepetl to jeden ze słynniejszych wulkanów świata. Pojawił się m.in. w książce Malcolma Lowry'ego „Pod wulkanem”, opisującej historię pogrążonego w alkoholizmie brytyjskiego dyplomaty. Jego nazwa pochodzi z języka Azteków i oznacza „dymiącą górę”. Nawiązuje to w oczywisty sposób do chmur dymu wydobywających się podczas erupcji. Popocatepetl (5452 m n.p.m.) to także drugi najwyższy szczyt Meksyku. Ustępuje jedynie Pico de Orizaba (5610 m n.p.m.).

Czytaj też:Przeżył wybuch wulkanu i wybudził się ze śpiączki, by dowiedzieć się, że cała jego rodzina nie żyjeCzytaj też:Naukowcy znaleźli miejsce, w którym nie są w stanie przetrwać żadne organizmy żywe

Źródło: X-news / Wprost.pl

Komentarze

0
Strona główna

Czytaj także