Realme weźmie Europę szturmem. Chińska firma zaprezentowała nowe smartfony, smartwatche, urządzenia smart home oraz telewizor | IFA 2020

Wiele osób zastanawia się, skąd ta firma się w ogóle wzięła. To proste pytanie i mamy na nią proste pytanie. Znacznie ciekawszym jest to, czy mamy do czynienia z firmą, która zamiesza na rynku i stworzy alternatywę dla Xiaomi. Wszystko wskazuje, że jest na to szansa. Realme to potężny gracz!

Nie tak dawno informowaliśmy, że Realme wkracza oficjalnie na polski rynek. Poznaliśmy kilka pierwszych produktów, które oferowane były w niewygórowanych cenach. Teraz podczas targów IFA poznajemy kolejne zamiary firmy i nowe produkty.

Ale jakie Realme?

Firma nie ma wieloletniego stażu rynkowego. W zasadzie powstała nieco ponad dwa lata temu w Chinach, w tamtejszej dolinie krzemowej jak można by określić Shenzen. Realme założone zostało przez jednego członków zarządu znanego nam już Oppo w ramach gigantycznego konglomeratu technologicznego BBK Electronics. To właśnie ta firma zarządza markami Oppo, Vivo, OnePlus. To zmienia postać rzeczy prawda?

R E K L A M A

Kilka miesięcy temu firma weszła na rynki europejskie, w tym również polski. Czym kusić będzie firma? Myślę, że wiele osób ucieszy się, gdy zdradzę, że na pewno nie hiperdrogimi flagowcami, których cena jest z roku na rok coraz wyższa. Produkty Realme cechować się będą zdroworozsądkową i uczciwą wyceną. Mimo to producent dalej obiecuje najnowszą technologię i rozwiązania, których brak konkurencji, wygląd wyznaczający trendy oraz wysoką jakość i trwałość.

Na potwierdzenie tych słów wystarczy wspomnieć o technologii Ultra Dart, która potrafi ładować telefon z rekordową mocą 125 W. Daje to możliwość naładowania telefonu do 33% w pierwszych 3 minutach po podłączeniu do ładowarki. Realme chwali się też tym, że gdy inni producenci zastanawiali się, czy wprowadzać na rynek aparaty z matrycą 64 MP mieli oni już w ofercie aż 10 takich modeli. Jeśli chodzi o względy wizualne na pewno zapadły w pamięć specjalne wersje „Master Edition” kolorystyczne nawiązujące do cebuli czy czosnku (pamiętam sporo memów ;) ), ale również nagrodzone Red Dot Awards edycja ceglana i betonowa. Co więcej, firma stworzyła słuchawki TWA, które zaprojektował José Lévy, który jest projektantem ekskluzywnej marki Hermès.

Realme weźmie Europę szturmem. Chińska firma zaprezentowała nowe smartfony, smartwatche, urządzenia smart home oraz telewizor | IFA 2020

Realme nie chce być kolejną alternatywą na rynku. Ma zamiary konkurować z najsilniejszymi markami i być dostępne w możliwie jak największej liczbie krajów. Firma mówi też o tym, że koncentruje się nie tylko na silnych rynkach, ale również tych obiecujących i rozwijających się. To nie są czcze słowa. W zaledwie dwa lata udało się wprowadzić produkty firmy w aż 61 krajach na kilku kontynentach (ponad połowa to kraje Europy).

W 2019 roku Realme stało się 7 największym sprzedawcą smartfonów na świecie! Ten rok firma chce zakończyć sprzedażą 50 milionów smartfonów. W ciągu najbliższych 2-3 lat, Ralme zamierza sprzedawać ponad 100 milionów smartfonów rocznie. To nie wszystko, firma przedstawia też nowe produkty jak smartwatche, urządzenie smart home i IoT oraz komputery i tablety. Warto śledzić poczynania tej firmy.

Nowe produkty pokazane na IFA 2020

Podstawę nowej oferty, którą przedstawiono, będzie stanowiło 5 linii urządzeń. Zaczynając od budżetowej linii „C”, średniej-niższej „ Narzo”, średniej-wyższej „Number” oraz „V”, która zaprezentuje przystępne telefony w technologii 5G. Prawdziwymi flagowcami będą natomiast urządzenia z „X” w nazwie.

Przedstawiono też plan rozwoju urządzeń, z pogranicza Smart Home i IoT jak inteligentne kamery monitorujące nasz dom czy smart żarówki. Wśród mniejszych akcesoriów znalazły się nowe słuchawki TWA oraz z model BT z pałąkiem na szyję. Z większych propozycji pokazano telewizor 55-calowy telewizor. Nowością jest też smartwatch.

Więcej informacji na stronie Realme oraz profilu FB.

Zobacz również:

  1. Nowe Honor Watch ES i Honor GS Pro to „piękna i bestia” w świecie smartzegarków. Dwa nowe modele pokazano oficjalnie | IFA 2020
  2. Samsung Galaxy Z Fold 2 wejdzie do sprzedaży 18 września – cena | IFA 2020
  3. Apple chciało, a Samsung już ma – mata Samsung Trio naładuje trzy urządzenia jednocześnie | IFA 2020
  4. Fauna Audio Glasses- okulary z wbudowanymi głośnikami, czy to ma sens? | IFA 2020
  5. SHIFTmu od SHIFT to smartfon, który naprawisz sam. Niemiecka firma obiecuje uczciwość i produkt na lata | IFA 2020
  6. HONOR Pad 6 oraz HONOR Pad X6 – nowe i tanie tablety od chińskiego producenta już niebawem | IFA 2020
  7. ShiftCam to akcesoria, które stworzą z Twojego telefonu fotograficzną bestię | IFA 2020
  8. Nowy realme Watch 2 Pro debiutuje. Ma świetną cenę, wytrzyma 14 dni pracy i posiada wszystko co powinien
  9. Samsung pokazał nowy projektor 4K, który jako pierwszy otrzymał certyfikat HDR10+ | IFA 2020
  10. Smartwatch od Facebook już w przyszłym roku. Może to głupie, ale dla giganta ma sens
TEMATY ifa 2020 ifa2020 realme Smart home smartwatch tani telefon Telewizor