Orllo Mini Rotation – monitoring domu w przystępnej cenie Orllo Mini Rotation – monitoring domu w przystępnej cenie Orllo Mini Rotation – monitoring domu w przystępnej cenie

Poszukujesz systemu do monitorowania domu? A co gdybym Ci powiedział, że możesz zrobić to w miarę szybko, łatwo a przede wszystkim tanio? Zapraszam do recenzji kamery Mini Rotation od Orllo!

Czy warto inwestować w monitoring domowy?

Na ten temat utworzyłem specjalne osobny artykuł, do którego to zapraszam poprzez kliknięcie w ten link – *KLIK*. W skrócie – uważam, że monitoring domowy to jedna z lepszych rzeczy, którą daje nam postęp technologii. Dawniej kamery były niezwykle drogie a i w sumie to mało oferowały. Dziś już za niewiele ponad pięćset złotych jesteśmy w stanie kupić super wypasiony sprzęt, który zapewni dodatkowe bezpieczeństwo nam i naszej rodzinie. Takie kamery mogą również być stosowane w firmach, biurach czy magazynach. Dzięki dodatkowym diodom IR sprawdzają się świetnie nie tylko dzień, lecz i w nocy! Dobrej jakości soczewki pozwalają nam na bezstratne przybliżenie obrazu, dzięki czemu z łatwością będziemy mogli namierzyć potencjalnego rabusia. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule wyżej.

Kamera Orllo Mini Rotation

W tym artykule skupimy się natomiast na ciekawym produkcie, jakim jest kamera Orllo Mini Rotation. Jest to sprzęt wysokiej klasy co możemy zobaczyć już na pierwszy rzut oka. Kamera nie odstrasza swoim wyglądem i będzie się świetnie wkomponowywać w otoczenie biurowe bądź do nowoczesnego domu. Orllo Mini Rotation została wyposażona w czterokrotny zoom optyczny – co pozwala nam na zbliżenie bez utraty jakości nagrywanego materiału – fajnie, co? Inne ważne atrybuty kamery to:

Powiem wam, że jestem zaskoczony jakością nagrywanego przez nią materiału. Oczywiście na plus dla Orllo! Jakość Full HD jest miłym dodatkiem, dzięki któremu to nasze nagrania będą łatwiejsze w oglądaniu – widząc na Allegro kamery do monitoringu posiadające jakość 480p aż mi się serce kraja, ponieważ współczuje osobom, które będą chciały cokolwiek znaleźć na nagraniu w takiej jakości.

Trochę technicznej gadki

Co znajdziemy w zestawie, oraz jakie są wymiary samego urządzenia? Postanowiłem skorzystać z grafiki, którą znaleźć możemy na stronie Orllo.pl, gdyż przedstawia ona idealną odpowiedź na postawione przeze mnie pytanie – oto i ona:

Urządzenie waży 1200 gramów, więc lekkie nie jest, natomiast dołączone śruby powinny je bez problemu utrzymać. W zestawie znajdziemy:

Orllo Mini Rotation – monitoring domu w przystępnej cenie Orllo Mini Rotation – monitoring domu w przystępnej cenie Orllo Mini Rotation – monitoring domu w przystępnej cenie

Na stronie Orllo możecie kupić również dedykowane karty pamięci do kamery. Jeżeli jesteście zainteresowani, zapraszam tutaj – *KLIK*.

Jakiej jakości są nagrania?

Najlepszym przykładem będą zrzuty ekranu oraz filmy. Tak więc oto i one:

Zarówno na filmiku, który znaleźć możemy na kanale Orllo jak i na moim zrzucie ekranu możemy zauważyć, że kamera ma bardzo szerokie pole widzenia a sterowanie nią poprzez aplikację jest niezwykle proste. Po prawej stronie znaleźć możemy „szybki zoom” (do wyboru mamy zbliżenie 2, 3 bądź 4 razy) zaś po prawej znajdziemy przyciski służące do regulacji manualnej. Kamera nagrywa w 15 FPS, natomiast nie oszukujmy się – jest to monitoring a nie kamera do streamów. Jest to wartość wystarczająca w zupełności.

Aplikacja Orllo IP

Aplikację możecie pobrać za darmo z AppStore/Sklepu Play a także znajdziecie ją w wersji na Windowsa! Wersję z AppStore pobierzecie klikając tutaj – *KLIK*. W każdym ze sklepów znajdziecie wersję w pełni spolszczoną oraz darmową – brawo Orllo!

Apka sama w sobie jest naprawdę prosta w obsłudze, natomiast jej zdecydowaną zaletą jest obsługa do 81 kamer! Wyobrażacie to sobie? Z taką ilością jesteście w stanie chyba monitorować całe miasto, a nie jeden budynek! Po pobraniu Orllo IP musicie stworzyć swoje konto a następnie przejść do parowania kamery. W jaki sposób? To bardzo proste! Klikacie plusik w prawym górnym rogu a następnie musicie zeskanować kod QR znajdujący się na urządzeniu – gotowe. To trochę jak z dodawaniem urządzeń HomeKit w aplikacji Dom – tam procedura wygląda niemal identycznie. W apce znajdziemy również dostęp do ustawień samej kamery – tryb nocny, odwrócenie w pionie/poziomie, tryb światła, wyświetlanie czasu itp. Dzięki temu każdy z nas może dostosować urządzenie do swoich wymagań.

Największa zaleta?

Zdecydowanie dostęp zdalny. Dzięki ciągłemu połączeniu z siecią możecie monitorować na żywo to co widzi wasza kamera, pobierać nagrania na dysk a także „usłyszeć” o czym np. rozmawiają pracownicy. Jest to niewątpliwie największy atut tego urządzenia, gdyż szukając kamer do monitoringu domowego znalazłem wiele droższych urządzeń, które były tego właśnie „bajeru” pozbawione. Dlaczego? Nie wiem. Dla mnie jest to ogromny plus, który umożliwia nam wykorzystanie takiej kamery nawet jako niani elektronicznej do dziecka bądź ukochanego zwierzaka, kiedy to wyjeżdżamy na wakacje a on musi zostać kilka dni sam.

Czy warto ją kupić?

Jestem w stu procentach pewny, że kupując jedną taką kamerę… sięgniecie po kolejne! Jest to ogromna wygoda, ponieważ na żywo możecie sprawdzać w jakim stanie znajduje się wasz dom/biuro/magazyn oraz nie musicie liczyć się z wydawaniem oszczędności życia na taką kamerę. Czy 580 złotych to dużo jak za znaczne zwiększenie bezpieczeństwa swojego i waszych najbliższych? Myślę, że jest to kwota adekwatna do jakości sprzętu i funkcji, które jest on w stanie nam zaoferować. Kamera Orllo Mini Rotation wywarła na mnie pozytywne wrażenie i myślę, że w niedługim czasie może ukazać się recenzja innych sprzętów tej firmy, gdyż w ich asortymencie jest bardzo dużo fajnych i ciekawych rzeczy. Opowiadając na pytanie – tak, warto ją kupić.

Gdzie mogę dostać taką kamerę?

Zarówno Orllo Mini Rotation jak i inne sprzęty czy akcesoria tej firmy znajdziecie w ich sklepie internetowym. Zachęcam was do zapoznania się ze stroną producenta na temat tego urządzenia, którą znajdziecie tutaj – *KLIK*.

Jeżeli macie jakieś pytania, które was nurtują a nie poruszyłem ich w tym artykule – piszcie śmiało w komentarzach, postaram się na każde z nich odpowiedzieć. Jeżeli natomiast wolicie odrazu zapytać u źródła, zachęcam was do skontaktowania się z kimś na infolinii Orllo. Kontakt do nich znajdziecie tutaj – *KLIK*.

ZaletyWady

Zalety

Wady