Newsweek Polska Jak skutecznie zabezpieczyć dom lub biuro? Inteligentne kamery monitoringu mogą być tańsze niż myślisz Najnowsze Wypróbuj aplikację mobilną Newsweek

Data publikacji: 23.08.2021, 16:17

AM

Monitoring towarzyszy nam praktycznie wszędzie – w sklepach, na ulicy czy w komunikacji miejskiej. Technologia ta stała się tak powszechna i unowocześniona, że obecnie inteligentną kamerę możemy kupić na własny użytek już za kilkaset zł. Zabezpieczy nasz dom, biuro, garaż lub firmowy magazyn zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a większością urządzeń możemy sterować z poziomu smartfonu. Przyglądamy się kilku nowoczesnym kamerom zewnętrznym, wewnętrznym, a także atrapom kamer.

Fot.: 123RF

Podziel się

Materiał zawiera linki afiliacyjne

Ezviz C8C WiFi

Ezviz C8C WiFiFot.: Materiały prasowe

Nowoczesna kamera z łącznością WiFi, która pracuje w oparciu o czujnik CMOS 2. Nagrywa w rozdzielczości 1920 x 1080 p, również w nocy, jej kąt widzenia wynosi 87 stopni, a dzięki wbudowanemu mikrofonowi może też rejestrować dźwięk. Do dyspozycji mamy trzy tryby nagrywania, ciągły, programowalny oraz oparty na czujniku obecności, obraz podglądamy przez Internet, a klasa hermetyczności IP65 chroni sprzęt przed deszczem, dzięki czemu możemy go z powodzeniem zamontować na zewnątrz pomieszczenia lub budynku. Wszystkie materiały z kolei, zapisują się na karcie MicroSD. Cena? Niecałe 500 zł. Sprawdź najlepsze oferty.

Sanico Cosmo Z2 IP65 WiFi

Sanico Cosmo Z2 IP65 WiFiFot.: Materiały prasowe

Wykonana z metalu, wodoszczelna w klasie IP65 kamerka, która waży zaledwie 0,35 kg! Podobnie jak poprzedni model, nagrywa w rozdzielczości 1080 p, również w nocy (wtedy zasięg wynosi 25 metrów), rejestruje dźwięk, umożliwia podgląd oraz konfigurację przez Internet. Materiały zapisuje na karcie MicroSD, a w przypadku jej zapełnienia możemy też skorzystać z chmury. Wszystko to w atrakcyjnej cenie 229 zł. Sprawdź najlepsze oferty.

Sanico Cosmo W1 WiFi

Sanico Cosmo W1 WiFiFot.: Materiały prasowe

Ten model to kamerka wewnętrzna w wersji mini, bardzo kompaktowa i dyskretna. Mimo niewielkich rozmiarów również nagrywa w 1080 p, także w nocy (na 10 metrów) i z kątem widzenia 75 stopni. Posiada wbudowany mikrofon, materiały nagrywa na kartę MicroSD lub zapisuje je w chmurze, umożliwia też podgląd i konfigurację przez Internet. Wykonano ją z plastiku, nie jest wodoszczelna, kosztuje za to mniej niż 150 zł. Sprawdź najlepsze oferty.

Orno OR-MT-GV-1808

Orno OR-MT-GV-1808Fot.: Materiały prasowe

Bezprzewodowa, kolorowa kamera wewnętrzna, tym razem o nieco mniejszej rozdzielczości, zwykłego HD. Umożliwia monitorowanie z poziomu smartfonu, tabletu lub przeglądarki, korzystając z darmowej aplikacji na Androida i iOS, a łączy się przez WiFi lub sieć LAN. Działa również w nocy (zasięg 10 metrów), nagrywa dźwięk, materiały rejestruje na kartę MicroSD. Tak jak i inne kamerki do monitoringu wewnętrznego nie jest wodoodporna, ale kusi też ceną – niecałe 210 zł. Sprawdź najlepsze oferty.

Orno CCTV OR-MT-JE-1801KC

Orno CCTV OR-MT-JE-1801KCFot.: Materiały prasowe

Kolejna inteligentna kamera do monitoringu zewnętrznego, a co za tym idzie odporna na deszcz i zachlapania w klasie IP65. Na plus zaliczyć trzeba jej duży zasięg 150 metrów (14 metrów w nocy), wbudowany mikrofon, bezprzewodowe połączenie czy solidną, metalową obudowę, jednak rozdzielczość mogłaby być wyższa (HD), a kąt widzenia szerszy (40/52 stopni). Sprzęt zapisuje dane na karcie SD, a kosztuje mniej niż 370 zł. Sprawdź najlepsze oferty.

Somfy IP Somfy One

Somfy IP Somfy OneFot.: Materiały prasowe

Kamera wraz z alarmem All In One, czyli kompaktowy system ochrony domu zamknięty w jednym gustownym urządzeniu. Działa w oparciu o zaawansowany system sztucznej inteligencji, wykrywa zagrożenie z wyprzedzeniem, nagrywa w rozdzielczości 1920 x 1080 p, również nocą, z kątem widzenia 160 stopni. Sprzęt mocno bazuje na sieciowych rozwiązaniach – zapisuje dane na zdalnym serwerze, umożliwia odsłuch nagranego dźwięku zdalnie, podgląd obrazu i konfigurację przez Internet. Wszystko to jednak ma swoją cenę – 856 zł. Sprawdź najlepsze oferty.

Netatmo 19738166

Netatmo 19738166Fot.: Materiały prasowe

Wchodzimy na wyższą półkę cenową (blisko 1400 zł) i przyglądamy się bardziej zaawansowanej kamerze zewnętrznej. Rozdzielczość 1920 x 1080 p, 8x zoom cyfrowy, kąt widzenia 100 stopni, hermetyczność IP65, tryb nocny, ale za to brak mikrofonu – to jej podstawowe właściwości. Najważniejsze jednak, że sprzęt rozróżnia osoby, zwierzęta, samochody czy nieistotne ruchy, a w przypadku wykrycia intruza włączy oświetlenie i natychmiast powiadomi nas o tym na ekranie naszego telefonu. Możemy ją podłączyć do już zamontowanego oświetlenia, np. w ogrodzie, a dane przechowywać w chmurze lub na szyfrowanej karcie microSD, która dołączona jest do zestawu. Sprawdź najlepsze oferty.

Atrapa kamery Netatmo 19738166

Atrapa kamery Orno OR-AK-1201Fot.: Materiały prasowe

Czasami sama obecność kamery może działać odstraszająco na intruzów, nawet jeśli w jej wnętrzu… nic nie ma! Mówiąc dokładniej, jest jedynie lampka kontrolna, a także oświetlenie LED, zamknięte w bardzo realistycznej obudowie, która idealnie odwzorowuje wygląd profesjonalnej kamery CCTV. Lampki zasilane są przez dwie baterie AAA, a atrapę kamery możemy zamontować zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. To też duża oszczędność pieniędzy, „kamera” ta kosztuje bowiem mniej niż 60 zł. Sprawdź najlepsze oferty.

Źródło:Materiał powstał we współpracy z Partnerem

Podziel się

Świadoma pielęgnacja włosów. Od czego zacząć?

Sekstaśmy Pameli Anderson. Co poszło nie tak?

Tak ostentacyjnie nie robi się tego chyba nigdzie na świecie. Jak Orbán kupuje poparcie Węgrów

Newsweek Polska 6/2022

Skandal w Muzeum Narodowym. „Dyrektor poczuł, że lepiej nie drażnić ministra kultury”

Newsweek Psychologia 1/2021

Na czym opiera się dobry związek? Są cztery filary. O jednym często zapominamy

Premier odwołał wiceministra finansów Jana Sarnowskiego

„Kaczyński przeszedł od ekspansji do ograniczania strat.Traci władzę i nie potrafi się z tym pogodzić”

Kierowca seicento, który zderzył się z kolumną Szydło: Nigdy już nie będę tym samym człowiekiem