Lublin: BEZWZGLĘDNA KARA za jazdę na czerwonym. NOWOCZESNE kamery na skrzyżowaniach

2021-01-2112:47

Nowoczesna kamery pojawią się na skrzyżowaniach w Lublinie i będą „łapać” amatorów jazdy na czerwonym świetle. Już wkrótce piraci drogowi zostaną bezwzględnie ukarani, nie będzie sytuacji w których „może się uda”. Inspekcja Transportu Drogowego kupuje nowoczesne kamery, fotoradary i urządzenia mobilne. To bat na kierowców łamiących przepisy. Posypią się mandaty?

Wjedziesz na skrzyżowanie na czerwonym – dostaniesz mandat. Specjalne kamery będą pilnować zachowań kierowców w Lublinie i innych miastach. Gdzie się pojawią? Inspekcja Transportu Drogowego szykuje bat na piratów drogowych. Posypią się mandaty?

30 kolejnych skrzyżowań w 18 miastach będzie pod nadzorem Inspekcji Transportu Drogowego – zapowiada ITD. I rusza na zakupy. Między innymi na skrzyżowaniach w Lublinie pojawią się systemy monitorujące wjazd pojazdów na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Będą też nowe fotoradary i urządzenia mobilne.

Zobacz też: Lubelskie: Koronawirus ZABIŁ ponad DWA TYSIĄCE osób! PRZERAŻAJĄCE dane o COVID-19

ITD chce ustawić specjalne kamery na najniebezpieczniejszych skrzyżowaniach w Polsce – tam, gdzie dochodzi do wypadków, jest duży ruch, a obok szkoły czy obiekty handlowe. Na liście znalazł się też Lublin i dwa ronda:

Wypadki na skrzyżowaniach w polskich miastach

Lublin: BEZWZGLĘDNA KARA za jazdę na czerwonym. NOWOCZESNE kamery na skrzyżowaniach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

– Urządzenia wykryją fakt wjechania pojazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle, będą śledzić tor poruszania się pojazdu na skrzyżowaniu oraz dokumentować popełnione wykroczenie wraz z danymi umożliwiającymi identyfikację pojazdu, którym naruszono przepisy, a także okoliczności zdarzenia (numer rejestracyjny pojazdu, czas i miejsce zdarzenia, czas, jaki upłynął od zapalenia się czerwonego światła) – informuje biuro prasowe Inspekcji Transportu Drogowego.

Polecany artykuł:

Chełm: Reanimuje „erkę”. Kacper odnawia karetkę, której już nie ma. NIEZWYKŁE! …

To niejedyne zakupy, do jakich przymierza się ITD. Rozbudowywany jest system fotoradarowy. Oprócz nowych, inteligentnych kamer na skrzyżowaniach, wkrótce „krokodylki” będą też dysponować nowoczesnymi urządzeniami mobilnymi – samochodami do kontrolowania poczynań kierowców.

mta