iPhone 14 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [AKTUALIZACJA 11.02.2022]

W połowie września 2021 roku firma Apple zaprezentowała nowe smartfony z rodziny iPhone 13. Gigant z Cupertino uporał się z problemami produkcyjnymi i nie musiał opóźniać premiery swoich smartfonów.

iPhone 13 jest jednym z najpopularniejszych smartfonów ostatnich tygodni, ale już na kilka dni przed premierą do sieci trafił ogromny przeciek dotyczący iPhone'a 14.

Zobacz również:

Analitycy sugerują, że po dwóch latach niewielkich aktualizacji firma Apple w końcu zdecyduje się na premierę zupełnie nowego, rewolucyjnego smartfona. Mowa oczywiście o iPhone'ie 14.

W tym materiale zbieramy wszystkie informacje o kolejnej generacji flagowych modeli iPhone'a.

iPhone 14 - nazwa jest oczywista

W przypadku nadchodzących modeli iPhone'a nie musimy zastanawiać się, jak zostaną nazwane. W przyszłym roku Apple postawi na sprawdzony schemat. Smartfony otrzymają nazwę iPhone 14 mini, iPhone 14, iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max.

Firma Apple w 2019 roku odeszła od stosowania literek s i wprowadzania na rynek zupełnie nowego modelu co rok. Idąc śladami konkurencji gigant z Cupertino co roku zmienia liczbę stojącą przy nazwie iPhone.

iPhone 14 - na ile modeli możemy liczyć?

W sieci mówi się, że Apple może zmodyfikować linię modelową. Z oferty może zniknąć najmniejszy model z dopiskiem mini w nazwie. Po rozczarowujących wynikach sprzedażowych iPhone'a 12 mini firma zdecydowała się na jego odświeżenia, ale iPhone 13 mini prawdopodobnie jest ostatnim małym smartfonem Apple.

Na rynku powinny pojawić się następujące modele:

Miejsce iPhone'a 14 mini może zając iPhone 14 Max, który otrzyma większy ekran o przekątnej 6,5-6,8 cala.

iPhone 14 - cena

Cena zawsze jest jedną z najważniejszych informacji, których oczekujemy od producenta podczas prezentacji. W kwestii iPhone'a ceny flagowych modeli nie zmieniły się od 2017 roku. W przypadku mniejszych modeli bywało różnie - czasami iPhone stawał się droższy, a czasami tańszy.

Aktualny cennik wygląda następująco:

Spodziewamy się, że iPhone 14 kosztować będzie podobnie. Z pierwszych niepotwierdzonych informacji i historycznych cen możemy sądzić, że za iPhone'a 14 zapłacimy:

iPhone 14 - procesor

Nie jest tajemnicą, że sercem iPhone'a 14 będzie układ Apple A16. Prawdopodobnie Apple wykorzysta 3 nm proces technologiczny. Nie znamy aktualnie żadnych szczegółów technicznych, ale pewne jest, że układ będzie wydajniejszy od Apple A15 Bionic z iPhone 13.

Dodatkowo już w podstawie całość powinna być łączona z 6 GB pamięci operacyjnej. Modele Pro i Pro Max mogą otrzymać 8 GB RAMu.

iPhone 14 - wyświetlacz

Apple powinno wykorzystać wyświetlacze LTPO OLED w każdym modelu iPhone'a 14. Niestety prawdopodobnie nie każdy smartfon otrzyma ProMotion. Oznacza to, że bazowe modele w dalszym ciągu otrzymają 60 Hz odświeżanie treści.

iPhone 14 z pewnością otrzyma wyświetlacz Super Retina XDR.

Mówi się o modelach z przekątną 6,1 oraz 6,7 cala. Z rynku prawdopodobnie zniknie model z mniejszym panelem o przekątnej 5,4 cala.

Ekran w iPhone 14 może być rewolucyjny z jednego powodu. Apple nie poprawi znacząco jakości wyświetlanych treści, ale powinno wyeliminować wycięcie w ekranie, które pojawiło się w 2017 roku.

iPhone 14 i Touch ID?

O powrocie Touch ID na pokład iPhone'a mówi się nie od dziś. Liczyliśmy, że element ten pojawi się w iPhone 12. Później spodziewaliśmy się go w iPhone 13, a obecnie w iPhone 14. Jak widać na Touch ID czekamy już bardzo długo i nic nie wskazuje na to, aby Apple przywróciło czytnik linii papilarnych do swoich flagowych smartfonów.

iPhone 14 - aparat

W 2021 roku iPhone dostał sporą aktualizację aparatów. Wszystkie modele dostały nowe matryce, które wcześniej znajdowały się w modelu Pro Max. Popracowano również nad oprogramowaniem, a nowy procesor Apple A15 Bionic pozwolił na zastosowanie trybu filmowego i nagrywania w ProRes (tylko modele Pro i Pro Max).

Nie mamy potwierdzonych informacji dotyczących aparatów w iPhone 14, ale naturalną ewolucją będzie dodanie matryc o wyższej rozdzielczości, które pozwolą na nagrywanie filmów wideo w rozdzielczości 8K.

Nowością będzie prawdopodobnie również kamerka przednia, która nie będzie już umieszczona w wycięciu, a bezpośrednio w wyświetlaczu.

iPhone 14 - co z portem Lightning?

iPhone 14 z pewnością nadal zaoferuje złącze magnetyczne MagSafe. Co ważniejsze może to być jedyny port w przyszłorocznych smartfonach. Mówi się że ze względu na przestarzałą konstrukcję oraz konieczność unifikacji złączy w telefonach komórkowych w Unii Europejskiej, Apple całkowicie zrezygnuje ze stosowania gniazda Lightning.

Może to oznaczać, że iPhone będzie w stanie ładować się tylko i wyłącznie bezprzewodowo.

iPhone 14 - bateria

iPhone 13 nie wprowadził rewolucji w pojemności akumulatorów oraz prędkości ładowania. Liczymy, że Apple dogoni konkurencję podczas premiery iPhone'a 14. Spodziewamy się, że telefony otrzymają szybsze ładowanie MagSafe o mocy co najmniej 25 W.

iPhone 14 - oprogramowanie

iPhone 14 zadebiutuje na rynku z systemem operacyjnym iOS 16, który zostanie zaprezentowany na konferencji WWDC 2022 w czerwcu 2022 roku.

Poniżej znajdziesz kolejne nowinki na temat iPhone'a 14. Pamiętaj, że materiał jest stale aktualizowany. Podczas aktualizacji zmienia się data w tytule, a w artykule pojawia się napis AKTUALIZACJA z datą aktualizacji. Pod takim nagłówkiem znajdziesz kolejne informacje o iPhone 14. Materiał będzie aktualizowany przez cały 2022 roku, aż do momentu wprowadzenia na rynek nowych modeli iPhone'a.

AKTUALIZACJA 21.09.2021

iPhone 14 w końcu bez wycięcia w ekranie!

Apple po czterech latach stosowania wycięcia w ekranie udało się zmniejszyć jego rozmiar. Smartfony z rodziny iPhone 13 posiadają notch'a, którego objętość jest o około 20% mniejsza.

Bardzo możliwe, że przyszłoroczny iPhone 14 dogoni konkurencję i w ogólnie nie będzie posiadać wycięcia w ekranie.

Najnowsze informacje dostępne w sieci pozwalają sądzić, że firma Apple w końcu pozbędzie się notch'a w przyszłorocznych modelach. Zamiast wycięcia otrzymamy pełnoekranowy design, a kamerka FaceTime do selfie zostanie umieszczona w ekranie - pod głośnikiem do rozmów wkomponowanym w ramkę.

Według znanego analityka - Ming Chi-Kuo - gigant z Cupertino w końcu dogoni androidową konkurencję i pozbędzie się charakterystycznej konstrukcji ekranu.

Apple nie zdecyduje się na umieszczenie aparatu bezpośrednio pod wyświetlaczem.

Do sieci trafiły również informacje o powrocie Touch ID do iPhone'a. Czytnik linii papilarnych powróci, ale prawdopodobnie dopiero w 2023 roku. Sensor zostanie zintegrowany z warstwą dotykową wyświetlacza.

Aktualnie nie posiadamy żadnych informacji o funkcjonowaniu systemu Face ID bez wycięcia w ekranie. Możliwe, że część czujników zostanie wkomponowana w panel OLED lub przeniesiona do ramki. Alternatywnie wszystkie elementy mogą znaleźć się w nowej kamerce, która zostanie umieszczona w wyświetlaczu.

iPhone 14 zadebiutuje bez modelu z elastycznym ekranem

Od kilku lat w sieci znajdziemy mnóstwo plotek dotyczących iPhone'a z elastycznym ekranem. Po premierze Samsunga Galaxy Fold i Huawei Mate X ilość rzekomych informacji o składanym iPhone'ie, który jednocześnie będzie iPadem znacząco wzrosła.

Apple do dnia dzisiejszego nie zaprezentowało żadnego urządzenia z elastycznym ekranem. Według firmy technologia ta nie jest jeszcze na tyle rozwinięta i dopracowana, aby mogła trafić do produktów dla konsumentów. Nie oznacza to jednak, że inżynierowie nie pracują nad jej udoskonaleniem.

Niestety według Ming-Chi-Kuo smartfony z rodziny iPhone 14 nie zaoferują modelu z elastycznym ekranem. Apple wprowadzi składanego smartfona na rynek najwcześniej za dwa-trzy lata. Oznacza to, że premiera takiego urządzenia odbędzie się w 2023 lub 2024 roku.

Smartfon Apple z elastycznym ekranem po złożeniu działać będzie jak iPhone. W momencie rozłożenia powinien zamienić się w tablet rozmiarów podobnych do iPada mini.

AKTUALIZACJA 27.09.2021

iPhone 14 ma być "całkowicie przeprojektowany"

iPhone 13 jest dla Ciebie jedynie nudną aktualizacją 12ki? Jeżeli tak, mamy dobre wiadomości. Okazuje się bowiem, że kolejne źródła potwierdzają nasze przypuszczenia. iPhone 13 może być smartfonem na przeczekanie. Apple zamierza wprowadzić na rynek zupełnie przeprojektowanego iPhone'a, a jego debiut spodziewany jest już w przyszłym roku. Oznacza to, że mówimy o smartfonie z rodziny iPhone 14.

Apple jeszcze kilka lat temu decydowało się na wprowadzanie na rynek nowej generacji iPhone'a co dwa lata. W połowie cyku życia smartfon dostawał aktualizację, która przynosiła nowe komponenty i dodatkowe ulepszenia.

Od premiery iPhone'a 11 gigant z Cupertino zaniechał tego działania. Na przestrzeni ostatnich trzech lat co roku otrzymywaliśmy nową generację oznaczoną kolejną cyfrą. W ten oto sposób doszliśmy do premiery iPhone'a 13.

Aktualnie stosowany design iPhone'a został wprowadzony w zeszłym roku. Stosowaną przez trzy generację iPhone'a zaokrągloną obudowę zastąpiono bardziej kanciasty odpowiednikiem przypominającym iPhone'a 4.

Mark Gurman z Bloomberga uważa, że kolejna duża aktualizacja iPhone'a wprowadzająca na pokład zupełnie nowy wygląd pojawi się w przyszłym roku.

Według Gurmana w 2022 roku Apple przygotuje dla nas prawdziwy redesign iPhone'a, na który czekamy od kilku lat. Dziennikarz twierdzi, że subtelna aktualizacja jaką jest iPhone 13 tylko potwierdza fakt, że w laboratoriach Apple powstaje zupełnie nowy smartfon.

Aktualnie nie wiemy jak dokładnie wyglądać będzie iPhone 14. Ming Chi-Kuo uważa, że Apple pozbędzie się wycięcia w ekranie, ale to tylko plotka. Na bardziej szczegółowe informacje musimy poczekać co najmniej do drugiego kwartału 2022 roku.

AKTUALIZACJA 27.09.2021

To już prawie pewne - koniec z małymi modelami iPhone'a!

W 2020 roku Apple spełniło prośby swoich użytkowników i wprowadziło na rynek kompaktowe wydanie iPhone'a 12 z ekranem o przekątnej 5,4 cala. Szybko okazało się jednak, że największą popularność zdobył model z największym ekranem. iPhone 12 Pro Max okazał się strzałem w dziesiątkę, a iPhone 12 mini niewypałem.

Apple w 2021 roku ponownie wprowadziło na rynek kompaktowy model, ale drugi rok z rzędu to najdroższe i największe modele sprzedają się najlepiej.

Liczby sprzedażowe mówią same za siebie, a Apple nie zamierza ich ignorować.

Wiemy już, że iPhone 14 zaoferuje mnóstwo zmian i będzie zupełnie nowym smartfonem. Duża aktualizacja jest dla firmy Apple idealną okazją do pozbycia się z oferty iPhone'a z mniejszym ekranem.

Nie oznacza to jednak, że na rynku zadebiutują jedynie trzy modele. Zamiast iPhone'a 14 mini firma Apple zaprezentuje iPhone'a 14 Max. Będzie to nieco droższa, ale i zauważalnie większa wersja bazowego iPhone'a 14.

Oznacza to, że bazowy model iPhone'a 14 stanieje. iPhone 14 powinien kosztować tyle ile aktualnie trzeba zapłacić za iPhone'a 13 mini.

iPhone 14 Max zaoferuje ekran o przekątnej 6,7 cala. Reszta podzespołów zostanie zapożyczona z mniejszego modelu z wyświetlaczem o przekątnej 6,1 cala.

Wszystkie przyszłoroczne modele powinny zaoferować 120 Hz ekran.

Możliwe, że rolę iPhone'a 12 mini oraz iPhone'a 13 mini zajmie kolejna generacja iPhone'a SE. Aktualny model posiada wymiary zewnętrzne podobne do iPhone'a 13 mini, a na pokładzie znajdziemy jeszcze mniejszy ekran o przekątnej 4,7 cala.

AKTUALIZACJA 1.10.2021

iPhone 14 z innym typem pamięci oraz 2 TB konfiguracją

iPhone 13 został zaprezentowany zaledwie kilka tygodni temu, a do sieci trafiają kolejne, coraz dokładniejsze przecieki dotyczące przyszłorocznych smartfonów od Apple. Wiemy już, że iPhone 14 powinien zaoferować mnóstwo zmian. Będzie to największa aktualizacja od kilku lat. Poza zupełnie nowym wyglądem gigant z Cupertino zdecyduje się na istotne zmiany podzespołów.

Najnowszy raport sugeruje, że firma Apple zrezygnuje ze stosowania pamięci masowej NVMe, którą znamy z ostatnich modeli. Zamiast pamięci wykonanej w technologii flash TLC powinniśmy spodziewać się kości QLC.

Seria iPhone 13 to pierwsze smartfony od Apple, które możemy skonfigurować z 1 TB pamięci masowej. Nośniki produkowane są w technologii TLC przez firmę Kioxia (dawniej Toshiba).

Według raportów Apple wybrało Kioxię zamiast Samsunga ze względu na niższe koszty produkcji pamięci.

Partnerzy testują już nowe komponenty dla iPhone'a 14. Mowa między innymi o pamięci QLC. Niestety ich wykorzystanie w iPhone 14 może mieć negatywne skutki po dłuższym użytkowaniu telefonu. Pamięć QLC nie jest tak wydajna i niezawodna jak pamięć TLC.

Dodatkowo jako opcja powinien pojawić się model z 2 TB pamięci masowej.

iPhone 14 Pro/Pro Max z Face ID w ekranie

Najnowszy arkusz specyfikacji technicznej smartfonów z rodziny iPhone 14 zakłada, że wycięcia w ekranie pozbędą się jedynie modele Pro/Pro Max. Otrzymają one Face ID umieszczone bezpośrednio w ekranie. Bazowe modele iPhone 14 oraz iPhone 14 Max nadal oferować będą notcha.

Specyfikacja techniczna potwierdza również obecność 120 Hz ekranów jedynie w modelach Pro/Pro Max. Nowością będzie procesor Apple A16 Bionic, który produkowany będzie w 4 nm.

iPhone 14 może być droższy! Winne wysokie koszty produkcji

Apple w 2017 roku wprowadziło na rynek iPhone'a X i zszokowało rynek. Smartfon otrzymał skanowanie twarzy w 3D oraz kilka innych innowacyjnych rozwiązań. Był to również najdroższy iPhone w historii. Jego sugerowana cena detaliczna w Polsce startowała z poziomu 5199 zł za wersję z 64 GB wbudowanej pamięci masowej.

Aktualnie większość flagowych modeli z Androidem sprzedawana jest w podobnej cenie. iPhone 13 Pro w podstawowej konfiguracji nadal kosztuje 5199 zł.

Niestety najnowsze informacje wskazują, że Apple może zdecydować się na zwiększenie cen smartfonów z rodziny iPhone 14. Wszystko ze względu na rosnące koszty produkcji.

Szacowany koszt budowy smartfonów od Apple rośnie i jest zauważalnie wyższy od konkurencji. Wyprodukowanie jednego egzemplarza iPhone'a 13 Pro kosztuje firmę Apple 570 dolarów. W zeszłym roku koszt produkcji iPhone'a 12 Pro wynosił 548,5 dolara.

Dla porównania koszt produkcji Samsunga Galaxy S21+ wynosi 508 dolarów. Jego sugerowana cena detaliczna jest taka sama jak iPhone'a 13 Pro. Oba urządzenia w USA sprzedawane są za 999 dolarów.

AKTUALIZACJA 08.10.2021

iPhone 14 jednak z notcem? Niestety to możliwe!

Jeszcze przed premierą iPhone'a 13 w sieci można było znaleźć mnóstwo informacji dotyczących rewolucyjnej konstrukcji iPhone'a, który pojawi się na rynku w 2022 roku. Kilka źródeł zakładało, że urządzenie zostanie pozbawione portów oraz zgubi znane od 2017 roku wycięcie w ekranie bez jednoczesnej rezygnacji z systemu skanowania twarzy w 3D.

Niestety najnowsze informacje, które trafiają do sieci nieco studzą entuzjazm. Raport przeczy doniesieniom Ming Chi-Kuo oraz Jona Prossera. Zakłada on, że iPhone 14 w dalszym ciągu oferować będzie ekran z wycięciem.

Informacje podchodzące z chińskiego portalu Weibo zostały po raz pierwszy zauważone przez portal MacRumors. Wydają się wiarygodne, ponieważ wcześniej to samo konto informowało o premierze iPada 9 generacji przed wydarzeniem California Streaming.

Apple ma w dalszym ciągu korzystać z notcha dalej zmniejszając jego rozmiary zewnętrzne. Ze względu na system Face ID firma nie przejdzie na stosowanie wyświetlaczy z aparatem w ekranie.

Najnowsza plotka wydaje się być wiarygodna. System kamer True Depth wymaga fizyczne przestrzeni do poprawnego działania. Jeżeli Apple chce zrezygnować z notcha prawdopodobnie będzie musiało pozbyć się również Face ID, a to jest bardzo mało prawdopodobna wizja.

Dodatkowo konsumenci przyzwyczaili się już do wyglądu iPhone'a, który stał się jego znakiem rozpoznawczym. Wystarczy szybki rzut oka na front urządzenia, aby odróżnić iPhone'a od innych smartfonów z Androidem.

AKTUALIZACJA 11.10.2021

Apple testuje iPhone'a ze 120 Hz ekranem bez wycięcia

Gigant z Cupertino pracuje już nad ekranem, który trafi do iPhone'a kolejnej generacji. Chociaż premiera dopiero we wrześniu 2022 roku to prace są już na zaawansowanym stadium. Apple ma co robić, ponieważ firma przygotowuje się do usunięcia wycięcia w ekranie. Pierwszym rokiem w tym kierunku było zmniejszenie notch'a w modelach z rodziny iPhone 13.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Digital Chat Station, Apple pracuje nad nowym wyświetlaczem Pro Motion z aparatem umieszczonymi w panelu. Oznacza to, że iPhone 14 może zaoferować ekran przedni podobny popularnych smartfonów z Androidem.

Wcześniej o wyświetlaczu z aparatem umieszczonym w środku informował Ming Chi-Kuo. Mark Gurman z kolei przekazuje informacje o zupełnie nowym designie, który również może odnosić się do usunięcia notch'a będącego od 2017 roku elementem charakterystycznym prawie każdego smartfona od Apple.

Wizualizacja iPhone'a 14 Pro bez wycięcia w ekranie

Do sieci trafił również filmik wideo, który prezentuje jak wyglądać może przyszłoroczny model iPhone'a, który zostanie pozbawiony wycięcia w ekranie.

iPhone 14, którego widać na wizualizacji posiada wygląd zgodny z wcześniejszymi przeciekami od Jona Prossera. Z tyłu znajduje się obudowa obiektywów, która nie wystaje ponad obrys urządzenia. Na froncie widać spory wyświetlacz otoczony minimalnymi ramkami. Brakuje wycięcia w panelu. Zamiast niego mamy do dyspozycji kamerkę umieszczoną centralnie pod głośnikiem do rozmów. Rozwiązanie to znamy między innymi z Samsunga Galaxy S21.

Dlaczego Apple zrezygnowało z nazewnictwa z literą s na końcu?

Apple od 2009 do 2018 roku wprowadzało na rynek modele iPhone'a z literką s na końcu. Były to smartfony, które wykorzystywały obudowę znaną z poprzedniej generacji. Gigant z Cupertino oficjalnie nie wyjaśnił znaczenia słowa s, ale Phil Schiller przekazał, że w przypadku iPhone'a 3GS odnosiła się ona do prędkości. W momencie premiery był to najszybszy iPhone na rynku, który zostawiał daleko w tyle model 3G.

iPhone 14 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [AKTUALIZACJA 11.02.2022]

Od 2019 roku Apple nie stosuje już sprawdzonego nazewnictwa i nic nie wskazuje na to, aby powróciło ono pod strzechy.

Apple zrezygnowało ze stosowania litery s w nazewnictwie swoich smartfonów ze względów czysto marketingowych. Dodanie litery s na końcu zamiast zmiany liczby sugerowało konsumentom, że nie warto kupować nowego modelu, ponieważ jest on jedynie lekką aktualizacją.

Z tego właśnie powodu nie powinniśmy liczyć na powrót modeli z literką s. Idealnym tego przykładem jest premiera iPhone'a 13, który nie wprowadził żadnych rewolucyjnych funkcji skupiając się na poprawie istniejących elementów - wyświetlacza, aparatów i czasów pracy na baterii.

AKTUALIZACJA 14.10.2021

iPhone 14 zadebiutuje w nowej, budżetowej odsłonie

Spodziewamy się, że w zeszłym roku Apple całkowicie przeprojektuje smartfony z rodziny iPhone 14. Najnowsze plotki zakładają, że na rynku pojawi się również nowy, nieco bardziej budżetowy model. Co o nim wiemy?

Według Marka Gurmana z Bloomberga na półkach sklepowych zadebiutuje nowy smartfon z serii iPhone 14, który będzie zauważalnie tańszy od pozostałych modeli. Smartfon ten ma być skierowany do użytkowników, którzy chcą iPhone'a, ale jednocześnie nie zamierzają wydawać na niego kilku tysięcy złotych.

Nowy model odstawać będzie od droższych odpowiedników. Na pokładzie znajdzie się ekran IPS LCD oraz gorszy aparat, ale Apple nie zamierza rezygnować z wbudowanego modemu sieci 5G oraz wydajnego procesora.

Nie od dziś wiemy, że Apple pracuje nad tanim modelem iPhone'a. Do tej pory sądziliśmy że będzie to iPhone SE 2022, ale najnowsze plotki pozwalają sądzić, że zamiast niego zobaczymy iPhone'a 14. Czy smartfon otrzyma nazwę iPhone 14 Lite? Tego dowiemy się dopiero w przyszłym roku.

AKTUALIZACJA 22.10.2021

iPhone 14 z pierwszą taką zmianą konstrukcyjną od pięciu lat

Konsumenci, który nie są zadowoleni z wyglądu iPhone'a 13 mają powodu do zadowolenia. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku Apple gruntownie przeprojektuje wygląd swoich smartfonów.

Po raz pierwszy w historii możemy doczekać się iPhone'a z aparatem umieszczonym w ekranie. Plotki o pozbyciu się notcha towarzyszą nam od kilku lat, ale na razie przełożyły się jedynie na zminimalizowanie rozmiarów wycięcia w ekranie.

Pierwsze plotki z łańcucha dostaw podzespołów do iPhone'a pozwalają sądzić, że model otrzyma zupełnie nową obudowę. Apple bada już możliwości i koszty jej produkcji.

Dodatkowo LG specjalnie dla Apple projektuje już nowy wyświetlacz Super Retina XDR z aparatem umieszczonym w panelu.

Ze względu na obecność podzespołów niezbędnych do działania Face ID oczko z aparatami będzie wyraźnie większe od tego z konkurencyjnych smartfonów z Androidem.

Ben Geskin udostępnił już w sieci wizualizacje iPhone'a 14. Panel przedni wygląda kontrowersyjnie, ale nadal spore aparaty w kształcie pigułki wyglądają znacznie lepiej od notcha.

AKTUALIZACJA 25.10.2021

Szczegółowy raport ujawnia wygląd ekranu iPhone'a 14

W zeszłym tygodniu do sieci przedostały się informacje o wyświetlaczu, który może zostać wykorzystany do produkcji iPhone'a 14. Dzięki chińskiemu portalowi społecznościowemu Weibo do sieci trafia większa ilość danych.

Apple jest aktualnie w trakcie negocjacji umowy z LG Display. Dotyczy ona produkcji wyświetlaczy do przyszłorocznych modeli iPhone'a.

Portal Mydrivers dotarł do informacji sugerujących pozbycie się wycięcia w ekranie. Aktualnie wiadomo, że charakterystycznego elementu ma zabraknąć w droższych modelach Pro i Pro Max. Możliwe, że Apple celowo pozostawi notch'a w ekranie w tańszych modelach z rodziny iPhone 14, aby odróżnić je od droższych braci.

Apple do produkcji ekranów zamierza wykorzystać LG, które w tym roku zrezygnowała z produkcji własnych smartfonów.

Firma ma zająć się projektowaniem i produkcją wyświetlacza bez wycięcia w ekranie, ale za to z miejscem na kamerę przednią oraz elementy systemu Face ID. Podłużna przerwa w ekranie otrzyma kształt pigułki. LG ma pomóc w projektowaniu nowego systemu kamer. Koreańczycy mają doświadczenie w badaniach nad kamerami umieszczanymi w oraz pod ekranami. Wykorzystanie ich wiedzy będzie dla Apple tańsze od rozwijania własnych badań.

Do premiery iPhone'a 14 pozostał prawie rok. Sytuacja może się jeszcze kilkukrotnie zmienić. LG prawdopodobnie nie będzie jedynym producentem wyświetlaczy dla iPhone'a 14.

AKTUALIZACJA 27.10.2021

Co Apple może zapożyczyć do iPhone'a 14 od konkurencji?

Nie jest tajemnicą, że firmy technologiczne bacznie monitorują sytuacje u swoich największych konkurentów. Wielokrotnie zdarza się, że pewne funkcje lub rozwiązania pojawiają się na przestrzeni niedługiego odstępu czasu w większości flagowych modeli. Było tak z czytnikami linii papilarnych w ekranie czy 120 Hz ekranach.

Jakie rozwiązania Apple może zapożyczyć od innych gigantów technologicznych?

Unifikacja wersji kolorystycznych

Apple posiada w swoim portfolio sporo produktów, które sprzedawane są w różnych wersjach kolorystycznych. Niestety gigant z Cupertino posiada z nimi niemały problem. Sęk w tym, że kolor Space Gray ma różne odcienie w różnych produktach. Czasami wpada w czerń, a na innych urządzeniach w grafit.

Dodatkowo takie same wersje kolorystyczne na różnych generacjach smartfonów posiadają inny odcień. Mowa między innymi o wersji specjalnej (PRODUCT)RED.

Apple powinno wziąć przykład z Samsunga lub Google i ujednolicić wersje kolorystyczne swoich urządzeń.

Mniej rzucająca się wyspa z aparatami

Obudowa obiektywów, którą znajdziemy w aktualnych flagowcach od Apple urosła do gigantycznych rozmiarów. Dodatkowo aparaty znacząco wystają poza obrys obudowy, co zwiększa ryzyko przypadkowego uszkodzenia.

Od dużych modułów z aparatami nie uciekniemy, ponieważ ich wielkość pozytywnie wpływa na jakość fotografii. Na rynku znajdziemy jednak urządzenia z lepiej zaprojektowaną obudową obiektywów.

Mowa między innymi o najnowszym Pixelu 6, który czerpie wzorce z flagowych Samsungów z 2019 roku.

Always-on-Display

Always-on-Display to funkcja, na którą czekamy od kilku lat. W 2021 roku do sieci trafiło mnóstwo plotek, które sugerowały, że rozwiazanie to trafi do smartfonów z rodziny iPhone 13. Niestety tak się nie stało, więc czekamy na iPhone'a 14 z AOD.

Stale aktywny wyświetlacz pozwala na przekazywanie najważniejszych informacji o telefonie i powiadomieniach bez konieczności jego odblokowywania. Rozwiązanie to od lat z powodzeniem stosowane jest przez producentów urządzeń z Androidem.

Czytnik linii papilarnych umieszczony pod ekranem

Apple zamiast zintegrować czytnik linii papilarnych Touch ID z warstwą dotykową ekranu postanowiło całkowicie usunąć go ze swoich flagowych smartfonów. Decyzja ta zemściła się na gigancie z Cupertino podczas pandemii koronawirusa. Okazało się wtedy, że skanowanie twarzy w 3D nie sprawdza się w momencie noszenia maseczki.

Touch ID w ekranie miało zadebiutować razem z iPhone'm 12. Niestety rozwiązanie to nie trafiło również do iPhone'a 13. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Apple finalnie przywróci Touch ID do flagowych modeli iPhone'a.

AKTUALIZACJA 3.11.2021

iPhone 14 otrzyma stary procesor!

Najnowsze wieści dotyczące jednego z podwykonawców Apple nie są optymistyczne. Według analityków nowe produkty mobilne Apple na 2022 rok miały oferować nowoczesne procesory produkowane w innowacyjnym, 3 nm procesie technologicznym. Niestety TSMC - największy podwykonawca chipów dla Apple boryka się z poważnymi problemami, które mogą wpłynąć na opóźnienie uruchomienia produkcji w 3 nm.

Według inżynierów, którzy są blisko zaznajomieni z całą sprawą firma TSMC nie będzie w stanie wyprodukować 3 nm procesorów do czasu premiery iPhone'a 14. Oznacza to jedno - Apple ponownie będzie musiało wykorzystać 5 nm układy.

Dobra wiadomość jest taka, że TSMC pomimo opóźnień nadal ma być pierwszy producentem układów wytwarzanych w 3 nm procesie technologicznym. W związku z tym Apple nadal może być pierwszym producentem urządzeń wyposażonych w 3 nm procesory, ale element ten raczej nie trafi do serii iPhone 14 jesienią 2022 roku.

Co to oznacza dla użytkowników. Przede wszystkim iPhone 14 nie będzie oferował zauważalnie dłuższych czasów pracy na baterii. Z drugiej strony posiadacze iPhonów 13 nie mogą narzekać na ten aspekt.

AKTUALIZACJA 4.11.2021

Apple A16 Bionic - co wiemy o procesorze iPhone'a 14?

Na początku listopada do sieci trafiły niezbyt optymistyczne wiadomości dotyczące procesora iPhone'a 14. Okazuje się, że układ prawdopodobnie nie zostanie wykonany w 3 nm procesie technologicznym ze względu na jego wdrożenie przez podwykonawcę Apple - TSMC.

Jak zatem wyglądać będzie procesor Apple A16 Bionic i co zaoferuje?

Aktualnie Apple wyposaża swoje urządzenia przenośne w procesory produkowane w 5 nm procesie technologicznym. Przejście z 7 nm, które nastąpiło w ubiegłym roku pozwoliło na znaczące zwiększenie wydajności przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii. Dzięki temu zabiegowi iPhone 13 oferuje tak długie czasy pracy z dala od ładowarki.

Mówi się, że w związku z problemami z wdrożeniem produkcji w 3 nm firma Apple zamierza wyprodukować układ Apple A16 Bionic w 4 nm. Ten z pozoru niewielki skok pozwoli na dalszą poprawę wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię.

Apple prawdopodobnie wykorzysta pośredni proces technologiczny. Spodziewamy się, że wzrosty wydajności względem Apple A15 Bionic z iPhone'a 13 wynosie około 10% przy jednoczesnej poprawie czasów pracy na baterii.

AKTUALIZACJA 10.11.2021

Wizualizacje iPhone'a 14 trafiają do sieci

Do premiery iPhone'a 14 pozostał prawie rok, a do sieci trafiają już pierwsze wizualizacje. Na tym etapie nie powinniśmy jeszcze traktować ich na poważnie, ale z drugiej strony pokazują one zmiany, które w podobnej formie powinny trafić do finalnego produktu.

Jak zatem prezentuje się iPhone 14 na jednych z pierwszych renderów?

Zaczniemy od tego, że do sieci trafił iPhone 14 Pro. Wizualizacja została wykonana przez Waqara Khana, który znany jest z przedstawiania nam nadchodzących smartfonów na długo przed ich premierą.

iPhone 14 Pro na filmiku nie posiada wycięcia w ekranie. Zamiast niego widoczna jest kamerka do selfie umieszczona centralnie na środku obudowy. Taki zabieg pozwolił na przeprojektowanie paska powiadomień. Powrócił między innymi procentowy status naładowania baterii, którego nie znajdziemy w żadnym modelu z wycięciem w ekranie.

Ciekawie prezentuje się tył. Z jednej strony wygląda on niemalże identycznie jak w aktualnie sprzedawanych modelach. Wprawne oko zauważy jednak istotną zmianę. Obiektywy nie wystają ponad obrys obudowy. Są w niej w całości schowane.

Na ramce znajdziemy przyciski głośności przeniesione wprost z iPhone'a 5s. Posiadają okrągłe przyciski oraz znaki + i -.

Plecki i ramkę wykonano z błyszczącego szkła. Na dole nadal znajduje się port do ładowania.

Apple może zdążyć z produkcją 3 nm procesora dla iPhone'a 14

Niedawno informowaliśmy, że w związku z niedoborem chipów i problemami produkcyjnymi firma Apple prawdopodobnie nie zdąży wyprodukować 3 nm układów dla iPhone'a 14. Najnowsze przecieki zakładają, że możliwe jest pokonanie ograniczeń i wprowadzenie 3 nm układu Apple A16 do produkcji tak, aby trafił on na rynek we wrześniu razem ze smartfonami z rodziny iPhone 14.

Najnowszy raport portali Digitimes zakłada, że TSMC może być w stanie wdrożyć produkcję w 3 nm w drugiej połowie 2022 roku. Taka sytuacja pozwoliła by szybkie uruchomienie produkcji 3 nm układów Apple A16 Bionic w okolicach wakacji. Firma Apple miałaby więc czas na wyprodukowanie odpowiedniej ilości iPhonów przed wrześniową premierą.

Apple jest największym klientem TSMC i z pewnością ma zapewnione pierwsze sloty produkcji w 3 nm. Gigant z Cupertino był już jednym z pierwszych klientów na chipy produkowane w 5 nm.

Niezależnie od problemów z produkcją w 3 nm Apple wspólnie z TSMC planują już przygotowanie działań R&D do wdrożenia produkcji w 2 nm. Mapa drogowa w chwili obecnej nie jest jeszcze znana.

iPhone 14 - brak modelu mini i powrót Touch ID

LeaksApplePro przekazał swoje przewidywania dotyczące przyszłorocznych modeli iPhone'a. Zakłada on, że Apple intensywnie pracuje nad składanym modelem iPhone'a, ale jego premiera odbędzie się dopiero w 2023 lub 2024 roku.

iPhone 14 zadebiutuje na rynku w czterech wariantach - dwóch z ekranem 6,1 cala (iPhone 14 i iPhone 14 Pro) oraz dwóch z ekranem 6,7 cala (iPhone 14 Max oraz iPhone 14 Pro Max). Zabraknie modelu mini. Smartfony z mniejszymi ekranami przejdą do przeszłości. Jedynym małym iPhonem pozostanie model SE.

Podstawowy model iPhone'a ponownie posiadać będzie ekran o przekątnej 6,1 cala.

LeaksApplePro uważa, że iPhone 14 w wersji Pro oraz Pro Max może otrzymać czytnik linii papilarnych Touch ID. W tańszych modelach pozostanie wycięcie w ekranie, którego nie uświadczymy w topowych modelach Pro/ProMax.

AKTUALIZACJA 18.11.2021

iPhone 14 otrzyma wsparcie dla Wi-Fi 6E

Znany analityk firmy TF Securities Ming Chi-Kuo przedstawił swoje najnowsze przewidywania dotyczące smartfonów z rodziny iPhone 14. Według niego na pokładzie pojawi się moduł Wi-Fi 6E.

W najnowszej notatce inwestorskiej Kuo wspomina o nadchodzących produktach Apple. Poza iPhone 14 mowa również o zestawie gogli AR. Oba urządzenia mają otrzymać nowy moduł sieci bezprzewodowej kompatybilny z najnowszym standardem Wi-Fi 6E.

Według Ming Chi-Kuo Wi-FI 6E jest niezbędne do zapewniania szybkich transmisji danych bezprzewodowo do nadchodzących gogli AR i VR.

W najnowszej notatce po raz pierwszy Kuo potwierdził, że iPhone 14 otrzyma Wi-Fi 6E. Wcześniej w sieci pojawiały się plotki sugerujące obecność tego modułu w iPhone 13. Dziś wiemy już, że były błędne.

Wi-Fi 6E podobnie jak Wi-Fi 6 pozwala na przesyłanie danych w trzech pasmach - 2,4 GHz, 5 GHz oraz 6 GHz, ale nie zwiększyła się przepustowość, która nadal wynosi maksymalnie 9,6 Gb/s. Wi-Fi 6E pozwala w pełni wykorzystać pasmo 6 GHz i zwiększyć prędkość przesyłania danych.

Wi-Fi 6E pojawi się w smartfonach Apple trzy lata po debiucie Wi-Fi 6. Pierwszymi smartfonami z Wi-Fi 6 są modele z rodziny iPhone 11.

AKTUALIZACJA 19.11.2021

iPhone 14 Pro i Pro Max mogą zadebiutować z USB Typu C na pokładzie

Od wielu lat mówi się o przejściu firmy Apple na stosowanie portów USB Typu C w smartfonach iPhone. Plotki te podsyciła premiera pierwszego iPada z USB Typu C, ale Apple konsekwentnie stosuje w swoich smartfonach złącze Lightning z 2012 roku. Niestety rozwiązanie to jest przestarzałe, a na dodatek powoduje problemy z kompatybilności, ponieważ wymagany jest specjalny kabel USB do Lightning.

Do sieci trafiły nowe plotki, które poruszają obecność portu USB Typu C w smartfonach z rodziny iPhone 14. Niestety nie są one zbyt optymistyczne, ale bardzo realne. Wskazują bowiem, że Apple faktycznie wykorzysta USB Typu C, ale port ten trafi jedynie do droższych smartfonów iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max. Tańsze modele iPhone 14 i iPhone 14 Max nadal wyposażone będą w Lightning.

Apple promować będzie USB Typu C jako opcję dla profesjonalistów. Złącze to pozwoli na szybsze przesyłanie danych, co w przypadku modeli Pro z obsługą ProRes jest szczególnie ważne.

Możliwe, że port USB Typu C w iPhone 14 skorzysta ze standardu USB 4, który został już zaimplementowany w najnowszych modelach iPada Pro. Dzięki nowej technologii zgrywanie filmów z iPhone'a 14 Pro/Pro Max będzie znacznie szybsze.

AKTUALIZACJA 25.11.2021

iPhone 14 bez modemu sieci 5G zaprojektowanego przez Apple

Apple od kilku lat próbuje uniezależnić się od firmy Qualcomm i projektować własne modemu sieci komórkowej. Z tego właśnie powodu kupiono dział Intela odpowiedzialny za budowę tego typu układów scalonych. Aktualnie gigant z Cupertino z powodzeniem produkuje autorskie procesory do urządzeń mobilnych i komputerów, ale nadal korzysta z modemów dostarczanych przez Qualcomm lub Intela.

Firma przygotowuje się do wprowadzenia na rynek autorskiego modemu sieci komórkowej zintegrowanego z procesorem Apple A. Niestety najnowsze raporty wskazują, że stanie się to dopiero w 2023 roku, a to oznacza, że iPhone 14 nadal wykorzystywać będzie modem produkowany przez podwykonawcę.

Nikkei Asian donosi o współpracy Apple z TSMC. Obie firmy planują rozpocząć produkcję autorskiego modemu 5G w 2023 roku.

iPhone 14 może być ostatnim smartfonem Apple z modemem produkowanym przez firmę Qualcomm.

Smartfon prawdopodobnie otrzyma 10-gigabitowy modem 5G Qualcomm Snapdragon X65, który pozwoli na pobieranie i wysyłanie danych z większą przepustowością.

AKTUALIZACJA 6.12.2021

iPhone 14 otrzyma system wykrywania upadków

iPhone 14 może otrzymać funkcje wykrywania upadków, którą od kilku lat znamy z zegarków Apple Watch. Informacje o tym systemie zostały po raz pierwszy ujawnione przez portal The Wall Street Journal.

Inżynierowie Apple mają pracować nad funkcją, która w połączeniu z wbudowanymi czujnikami i akcelerometrem pozwoli na automatyczne wykrywanie upadków oraz wypadków. W przypadku wykrycia poważnego upadku użytkownika z iPhonem w kieszeni lub udziału wypadku komunikacyjnego smartfon ma automatycznie wezwać służby ratunkowe wykonując telefon pod numer 911 (w USA) lub 112.

AKTUALIZACJA 9.12.2021

iPhone 14 Pro otrzyma ekran z wbudowanym aparatem zamiast klasycznego wycięcia

Kolejne źródła potwierdzają, że Apple po ponad czterech latach zrezygnuje ze stosowania notcha. Droższe modele z rodziny iPhone 14 otrzymają aparat umieszczony bezpośrednio w wyświetlaczu. To element, który od kilku lat dostępny jest w smartfonach z Androidem.

Według najnowszego raportu The Elec Apple zamierza pozbyć się notcha z iPhone'a 14 Pro oraz iPhone'a 14 Pro Max. Na szczęście nie oznacza to, że z urządzeń zniknie system rozpoznawania twarzy Face ID. Gigant z Cupertino ma w zanadrzu nowe czujniki i sensory, które zajmują znacznie mniejszą powierzchnię.

Ekran nowych modeli produkowany będzie przez Samsunga. Oczywiście będzie to matryca OLED z ProMotion.

Niestety Face ID kolejnej generacji nie trafi do iPhone'a 14/14 Max. Modele te nadal sprzedawane będą z wycięciem w ekranie, które znamy z iPhone'a 13.

AKTUALIZACJA 10.12.2021

iPhone 14 Pro z 48 MP aparatem w ekranie; notch zostaje w tańszych modelach

Do sieci trafił kolejny raport dotyczący iPhone'a 14. Tym razem informacje przekazał koreański portal The Elec, który często ujawnia nowe fakty na temat nadchodzących urządzeń Apple przed ich premierą.

Najnowsza notatka porusza kwestię wyświetlaczy smartfonów z rodziny iPhone 14. Nie chodzi tym razem jednak o brak notcha, którego nie będzie w droższych modelach. Z wpisu dowiedzieliśmy się jaki aparat zastosuje Apple. Mowa o 48 MP matrycy, która zostanie wykorzystana w modelach iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max.

Apple po raz pierwszy w historii sięgnie po obiektyw o rozdzielczości powyżej 12 MP. Nowa matryca zaoferuje lepszą jakość zdjęć i szerszy kąt. Czekamy również na tylne obiektywy z podwyższoną rozdzielczością, które pozwoliłyby na nagrywanie filmów w 8K.

iPhone 14 Pro otrzyma ekran o przekątnej 6,06 cala. Będzie to panel OLED z ProMotion (120 Hz częstotliwość odświeżania) produkowany przez LG. Tańsze smartfony zostaną wyposażone w 60 Hz matrycę OLED produkcji chińskiej firmy BOE. Ekrany te będą znacznie tańsze w produkcji. Ich jakość ma być porównywalna do paneli stosowanych w iPhone 13 oraz iPhone 12.

AKTUALIZACJA 14.12.2021

iPhone 14 Pro otrzyma 48 MP aparat oraz 8 GB pamięci operacyjnej

Apple po raz kolejny zamierza zwiększyć ilość pamięci operacyjnej w swoich flagowych smartfonach. Aktualnie iPhone 12 Pro/Pro Max oraz iPhone 13 Pro/Pro Max posiadają po 6 GB pamięci operacyjnej, a pozostałe modele wyposażono w 4 GB RAMu (wyjątkiem jest iPhone SE z 3 GB pamięci operacyjnej).

Według analityka Jeffa Pu nowe modele iPhone'a 14 w wybranych konfiguracjach otrzymają nawet 8 GB pamięci operacyjnej.

Pu potwierdził obecność czterech modeli - iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max. Mniejsze modele otrzymają 6,1-calowy ekran, a większe 6,7-calowy.

Z notatki badawczej Haitong International Securities, która została upubliczniona przez MacRumors wynika, że iPhone 14 Pro otrzyma ulepszony, 48 MP aparat główny oraz nowy 12 MP aparat ultraszerokokątny. Dzięki tej zmianie iPhone 14 pozwoli na nagrywanie filmów w 8K.

Jeff Pu dodał, że iPhone 14 Pro/Pro Max otrzymają po 8 GB pamięci operacyjnej. Nie wiemy czy bazowe modele dostaną 6 GB zamiast aktualnie stosowanych 4 GB RAMu. Według Pu bazowe wersje ponownie sprzedawcę będą z 64 GB wbudowanej pamięci masowej w podstawie, co ma być krokiem wstecz. Wiadomość ta wydaje się mało prawdopodobna.

AKTUALIZACJA 16.12.2021

iPhone 14 Pro po raz pierwszy bez wystających aparatów

Apple od 2019 roku sprzedaje smartfony iPhone z dopiskiem Pro. Modele te posiadają lepiej wykonaną obudowę oraz wydajniejsze podzespoły, ale najważniejszy jest lepszy aparat. Za dodatkowymi matrycami i lepszą jakością kryje się większa wyspa z aparatami, która od dwóch lat jest elementem charakterystycznym smartfonów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie.

iPhone 14 Pro ma być innowacyjnym flagowcem. W dobie coraz większych wystających wysp z aparatami, Apple zamierza całkowicie ukryć wystające obiektywy z obudowy.

Nowy wygląd panelu tylnego najprawdopodobniej pociągnie za sobą konieczność zastosowania nieco grubszego korpusu obudowy, który pozwoli na ukrycie aparatów.

Tym samym iPhone 14 jeszcze bardziej upodobni się do starszych modeli iPhone'a - 4 oraz 4s, które posiadały płaską obudowę z aluminiową ramką.

AKTUALIZACJA 21.12.2021

iPhone 14 Pro z 48 MP aparatem, ale bez peryskopu

Najnowsze raporty zakładają, że Apple zamierza dawkować nam fotograficzne nowości w nadchodzących smartfonach iPhone. Modele z rodziny iPhone 14 po raz pierwszy w historii otrzymają 48 MP aparat główny. Zwiększona rozdzielczość pozwoli na nagrywanie filmów w rozdzielczości 8K. Tym samym Apple dogoni konkurencje z Androidem, która oferują tą funkcję od kilku lat.

Z drugiej strony firma pracuje również nad obiektywem peryskopowym, ale zadebiutuje on wraz z iPhonem na 2023 rok.

Według znanego analityka Apple - Ming Chi-Kuo - możemy spodziewać się, że 48 MP aparat główny iPhone'a 14 Pro oraz 14 Pro Max domyślnie korzystać będzie z technologii łączenia pikseli (Pixel Binning). Oznacza to, że fotografie nadal wykonywane będą w rozdzielczości 12 MP.

Łączenie pikseli pozwoli na poprawę jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych kosztem niższej rozdzielczości. Pixel Binning również będzie nowością w smartfonach Apple chociaż konkurencja korzysta z tego rozwiązania już od kilku lat.

Niestety zabraknie obiektywu peryskopowego, więc nie powinniśmy liczyć na duże możliwości optycznego przybliżania obrazu. Prawdopodobnie smartfony otrzymają teleobiektyw z 3-krotnym przybliżeniem.

AKTUALIZACJA 3.1.2022

Kolejne źródła potwierdzają brak wycięcia w ekranie

Mark Gurman podzielił się noworocznymi przewidywaniami dotyczącymi sprzętu firmy Apple. Poruszył on między innymi kwestię iPhone'a 14. Według dziennikarza Bloomberga Apple faktycznie pozbędzie się wycięcia w ekranie, które stosowane jest od 2017 roku.

Gurman uważa, że Apple wprowadzi duże zmiany w projekcie iPhone'a. Miejsce notcha zajmie kamerka umieszczona w ekranie. Rozwiązanie to znamy już od kilku lat z urządzeń z Androidem.

Część czujników niezbędnych do działania systemu Face ID może wylądować bezpośrednio w wyświetlaczu lub pomiędzy ekranem, a warstwą dotykową. Apple zmodyfikuje również samą kamerkę do selfie, która będize mniejsza.

Mark Gurman wymienia również inne innowacje, o których słyszeliśmy już wcześniej. Mowa o 48 MP aparacie głównym z nagrywaniem w 8K, obudowie z tytanu, braku portów oraz miejsca na karty SIM.

AKTUALIZACJA 07.01.2022

iPhone 14 Pro z wycięciem w ekranie w kształcie pigułki

Do sieci trafiły nowe informacje poruszające wygląd wyświetlacza w iPhone 14 Pro. @dylandkt uważa, że w panelu znajdziesz się moduł aparatów w kształcie pigułki. Rozwiązanie to znamy już między innymi z Galaxy S10+.

@dylandkt uważa, że Apple przeniesie część elementów odpowiedzialnych za działanie systemu Face ID pod wyświetlacz. Składniki, które muszą znajdować się na górze takie jak kamera TrueDepth zostaną umieszczone w niewielkim module znajdującym się w ekranie.

Tym samym @dylandkt potwierdza wcześniejsze informacje podane przez Marka Gurmana z Bloomberga oraz Rossa Younga. iPhone 14 Pro będzie pierwszym smartfonem Apple z Face ID oraz bez wycięcia w ekranie.

@dylandkt przekazał również, że zmiany w wyglądzie i działaniu modułu Face ID nie wpłyną negatywnie na szybkość i dokładność działania.

AKTUALIZACJA 10.01.2022

Wysokiej jakości zdjęcia nowego ekranu iPhone'a 14 w sieci

Do internetu przedostała się wysokiej jakości wizualizacja, która prezentuje wygląd panelu przedniego iPhone'a 14 Pro. Na zdjęciu widać nowy wyświetlacz bez charakterystycznego wycięcia w ekranie. Zamiast notcha smartfon posiada niewielkie wycięcie w kształcie pigułki, które umieszczono centralnie na środku - w miejscu, gdzie w aktualnie sprzedanych smartfonach znajduje się notch.

Zdjęcie zostało udostępnione przez Jeffa Grossmana na Twitterze. Widać na nim prototyp iPhone'a z nowym panelem przednim i uruchomionym systemem operacyjnym iOS. Dzięki nowemu wycięciu pasek statusu jest zauważalnie szerszy. Możliwe, że Apple przeprojektuje go i pozwoli na wyświetlanie większej ilości informacji. Możliwe, że Apple ponownie pozwoli na wyświetlanie poziomu naładowania baterii w procentach bezpośrednio na pasku powiadomień.

Nowy ekran bez wycięcia w ekranie ma trafić jedynie do iPhone'a 14 Pro oraz iPhone'a 14 Pro Max.

AKTUALIZACJA 11.01.2022

iPhone 14 Pro droższy o 500 zł!

Niestety do sieci trafiły mało optymistyczne plotki. LeaksApplePro na Twitterze opublikował nowy cennik smartfonów z rodziny iPhone 14. Okazuje się, że modele Pro i Pro Max z nowym wyświetlaczem i bez wycięcia w ekranie będą droższe!

Aktualnie iPhone 13 Pro kosztuje co najmniej 5199 zł, iPhone 13 Pro Max 5699 zł. Nowe modele będą o 100 dolarów droższe, co w Polsce przełoży się na podwyżkę ceny o 500 zł. Oznacza to, że iPhone 14 Pro kosztować będzie minimum 5699 zł.

Na szczęście podwyżki nie obejmą iPhone'a 14.

iPhone 14 kosztować będzie kosztować tyle samo co iPhone 13 - od 4199 zł.

AKTUALIZACJA 13.01.2022

Od dłuższego czasu wiemy, że Apple planuje pozbyć się notcha z modeli iPhone 14 Pro o raz iPhone 14 Pro Max. Do sieci trafiły właśnie nowe przecieki dotyczące panelu przedniego tych smartfonów.

Ostatnimi czasy dużo mówiło się o niewielkim module w kształcie pigułki, w którym miały znajdować się niezbędne do działania Face ID moduły i kamera 3D.

Swoimi przewidywaniami dotyczącymi iPhone'a 14 podzielił się znany konsultant z branży wyświetlaczy - Ross Young. W jego poście na Twitterze można zauważyć zdjęcie panelu przedniego, który ma trafić do iPhone'a 14 Pro.

Według Rossa Young Apple zdecyduje się na moduł w kształcie pigułki, a obok niego znajdzie się klasyczny dziura na aparat.

Zostanie ona wykorzystana do umieszczenia kamery 3D. Pozostałe elementy systemu Face ID znajdą się w drugim module.

Przy okazji kolejne źródło potwierdziło obecność 48 MP aparatu głównego w iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max. Element ten został wymieniony w najnowszym raporcie firmy badawczej TrendForce.

Źródło z Tajwanu odnosi się do tylnej kamery szerokokątnej, która w modelach z rodziny iPhone 13 ma 12 MP rozdzielczości.

Wcześniej o 48 MP aparacie głównym iPhone'a 14 Pro i możliwości nagrywania filmów wideo w rozdzielczości 8K informował Ming-Chi-Kuo. W praktyce 48 MP matryca posłuży jedynie do nagrywania w 8K. Zdjęcia nadal wykonywane będą w 12 MP z wykorzystaniem technologi łączenia pikseli. Rozwiązanie to pozwoli zachować wysoką jakość zdjęć pomimo mniejszego rozmiaru pojedynczego piksela.

AKTUALIZACJA 14.01.2022

iPhone 14 - czy zobaczymy alternatywne zabezpieczenia biometryczne?

Czy iPhone 14 może zaoferować inne rozwiązanie do odblokowywania niż Face ID?

Biometryczne skanowanie twarzy to aktualnie najbardziej zaawansowany system zabezpieczający dostęp do urządzeń mobilnych. Rozwiązanie opracowane w 2017 roku do dnia dzisiejszego nie ma konkurencji. Niestety na przestrzeni czterech lat poznaliśmy również jego wady. Mowa o konieczności stosowania notcha - wycięcia w ekranie - oraz braku możliwości odblokowania w momencie, gdy nosimy maseczkę.

Konsumenci na całym świecie liczą po cichu na powrót Touch ID - czytnika linii papilarnych -, który tym razem mógłby zostać umieszczony w wyświetlaczu. Mówi się również nieco o całkowitym przeniesieniu systemu Face ID pod wyświetlacz.

Znani analitycy rynkowi Ming-Chi-Kuo, Ross Young oraz dziennikarz Bloomberga - Mark Gurman wypowiedzieli się na temat wyżej wymienionych rozwiązań.

Według trójki możemy liczyć jedynie na rezygnację z klasycznego notcha i przeniesienie wybranych elementów do wyświetlacza. Mowa o obecności niewielkiej dziury w kształcie pigułki.

Według Rossa Young przeniesienie elementów systemu Face ID pod ekran tak, aby były one niewidoczne dla użytkownika będzie możliwe najwcześniej w 2023 roku lub później. Oznacza to, że technologia ta nie pojawi się w modelach z rodziny iPhone 14.

Kuo dodaje od siebie, że nie powinniśmy liczyć również na czytnik linii papilarnych w ekranie. iPhone z takim rozwiązaniem zaplanowany jest najwcześniej na drugą połowię 2023 roku. Prawdopodobnie ponownie mówimy o iPhone 15.

Kolejne źródła potwierdzają 48 MP aparat w modelu Pro

Najnowszy raport TrendForce potwierdza obecność 48 MP aparatu głównego w iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro.

Analitycy są zgodni z wcześniejszymi przewidywaniami Ming Chi-Kuo oraz Marka Gurmana z Bloomberga. iPhone 14 Pro po raz pierwszy w historii otrzyma 48 MP aparat. Całość korzystać będzie z łączenie 4 pikseli w 1, więc finalnie zdjęcia będą miały taką samą rozdzielczość jak w poprzednich modelach. Wyższa rozdzielczość jest niezbędna do obsługi nagrywania filmów w 8K, która będzie nowością w smartfonach z rodziny iPhone 14.

Aparat główny iPhone'a 14 Pro otrzyma również optyczną stabilizację obrazu z czujnikiem przesunięcia sensora. Rozwiązanie to znamy z poprzednich modelu.

Raport TrendForce porusza również kwestie wyglądu smartfonów iPhone 14. Cała rodzina otrzyma niewielkie odświeżenie wizualne. Analitycy podkreślają brak notcha oraz wystających aparatów. Pojawić się mają również okrągłe przyciski do regulacji głośności, które znamy już z iPhone'a 4/5.

AKTUALIZACJA 17.01.2022

iPhone 14 - każdy model z 6 GB RAMu i ProMotion

Do sieci trafiły optymistyczne informacje dotyczące nadchodzących smartfonów z rodziny iPhone 14. Wynika z nich, że Apple przeniesie flagowe funkcje iPhone'a 13 Pro do każdego modelu z rodziny iPhone 14.

Joe Rossignol w wywiadzie dla MacRumors przekazał kilka nowych informacji o smartfonach Apple na 2022 rok. Wynika z nich, że iPhone 14 Pro może otrzymać 8 GB pamięci operacyjnej. Informacja ta nie została potwierdzona, ale Rossignol donosi, że każdy model iPhone'a 14 będzie miał co najmniej 6 GB RAMu. Oznacza to, że bazowe modele otrzymają dodatkowe 2 GB pamięci operacyjnej.

Dodatkowo w notatce badawczej z Haitong International Securities pozyskanej przez MacRumors znajdują się informacje potwierdzające obecność wyświetlacza ProMotion w każdym modelu z rodziny iPhone 14. Oznacza to, że również bazowe smartfony otrzymają panel OLED ze 120 Hz częstotliwością odświeżania. W przypadku iPhone'a 14 i iPhone'a 14 Max nadal mowa o panelu z wycięciem w ekranie.

Według Ming Chi-Kuo Apple zmodyfikuje nie tylko ilość pamięci operacyjnej. Spodziewa się on, że Apple w celu obniżenia ceny przywróci do produkcji 64 GB modele iPhone'a 14 oraz iPhone'a 14 Max. To naszym zdaniem mało prawdopodobna wizja. Z drugiej strony Kuo donosi, że w modelach Pro i Pro Max bazowa wersja zaoferuje 256 GB wbudowanej pamięci masowej.

AKTUALIZACJA 21.01.2022

Kolejne wizualizacje iPhone'a 14 Pro bez wycięcia w ekranie

Do sieci trafiły kolejne wizualizacje nadchodzącego iPhone'a 14 Pro, który otrzyma ekran bez wycięcia. Tym razem smartfon możemy podziwiać na materiale wideo opublikowanym na YouTube przez Hacker 34. Na filmiku widać prototyp iPhone'a 14 Pro, który w większości jest zgodny z wcześniejszymi plotkami i przeciekami, które trafiły już do sieci.

Autor postanowił na własny sposób przeprojektować pasek statusu tak, aby ponownie zawierał procent naładowania baterii. Dodatkowo udało się zmieścić datę - element ten znamy z tabletów iPad.

Chcielibyśmy, aby Apple przywróciło klasyczny wygląd paska górnego do iPhone'a 14. Niestety pomimo mniejszego notch'a, modele z rodziny iPhone 13 nadal nie pozwalają wyświetlić dokładnego stanu naładowania baterii.

AKTUALIZACJA 24.01.2022

Data premiery iPhone'a 14 potwierdzona

Mark Gurman w najnowszym wydaniu newslettera Power On potwierdził planowaną datę premiery iPhone'a 14. Nie ma tu żadnych zaskoczeń. Nowe smartfony od Apple zadebiutują na rynku we wrześniu 2022 roku. Apple od wielu lat prezentuje kolejną generację iPhone'a właśnie po wakacjach. Wyjątkiem był iPhone 12. Ze względu na pandemię koronawirusa premiera odbyła się o miesiąc później.

Dziennikarz Bloomberga oczekuje czterech modeli - iPhone'a 14, iPhone'a 14 Pro, iPhone'a 14 Max oraz iPhone'a 14 Pro Max. Zabraknie iPhone'a 14 mini. Nie otrzymamy również wbudowanego w ekran czytnika linii papilarnych Touch ID. Najświeższe informacje wskazują, że ProMotion nadal zarezerwowane będzie dla modeli Pro i Pro Max.

AKTUALIZACJA 25.01.2022

Sony może wyprodukować podzespoły do iPhone'a 14

Najnowsze plotki sugerują, że japoński gigant zamierza zarobić nieco na produkcji podzespołów do nadchodzących modeli iPhone'a.

Według najnowszego raportu, który trafił do sieci firma Sony wyprodukuje komponenty do budowy aparatów iPhone'a 14 Pro. Początkowo elementy te miały być wytwarzane przez tajwańską firmę TSMC, ale jej proces technologiczny nie spełnia jeszcze wymagań Apple.

Sony zajmie się produkcją podzespołów niezbędnych do budowy 48 MP aparatu głównego, który ma być największą nowością iPhone'a 14 Pro. Ze względu na kluczowe znaczenie tego podzespołu Apple sięgnęło po firmę Sony, która ma ogromne doświadczenie w budowie matryc i obiektywów.

Podzespoły do budowy aparatu dla tańszych modeli nadal produkowane będą przez TSMC.

AKTUALIZACJA 26.01.2022

Apple całkowicie zrezygnuje z Touch ID w smartfonach iPhone?

Co jakiś czas do sieci powracają plotki dotyczące czytnika linii papilarnych zaszytego w ekranie następnej generacji iPhone'a. O rozwiązaniu tym słyszymy od dobrych dwóch lat, a temat powraca zawsze przed premierą smartfonów kolejnej generacji.

Niestety Apple prawdopodobnie nie pochyli się nad prośbami użytkowników i nie zaimplementuje Touch ID w ekranie flagowego iPhone'a niezależnie od generacji.

Część źródeł wskazuje na to, że iPhone SE+ 5G będzie ostatnim zaprezentowanym modelem iPhone'a z czytnikiem linii papilarnych. Alternatywnie ten system zabezpieczenia biometrycznego może powrócić jeszcze w 2023 roku razem z zupełnie nowym modelem iPhone'a SE, ale nie powinniśmy oczekiwać Touch ID we flagowych iPhone'ach z wbudowanym systemem skanowania twarzy w 3D - Face ID.

Znani dziennikarze technologiczny oraz źródła przecieków sugerują, że powinniśmy przyzwyczaić się do Face ID zamiast oczekiwać powrotu Touch ID. Technologia ta nie zostanie wycofana z rynku, ale obecna będzie w innych urządzeniach Apple - tabletach i komputerach.

iPhone 14 może zadebiutować w wersji z 2 TB pamięci masowej

Portal ETNews powołując się na amerykańskie źródła donosi o możliwości wprowadzenia na rynek nowej wersji pojemnościowej iPhone'a. Obecnie iPhone'a 13 kupimy w wersjach ze 128 GB, 256 GB lub 512 GB oraz 1 TB wbudowanej pamięci masowej. Jeszcze przed premierą iPhone'a 13 sugerowano, że na rynku pojawi się model z 2 TB pamięci masowej, ale tak się nie stało.

Tymczasem do sieci trafiły plotki o obecności iPhone'a 14 Pro w wersji z 2 TB pamięci masowej. Informacje te nie zostały w żaden sposób potwierdzone i są raczej mało prawdopodobne. Nowe wersje pojemnościowe najpierw trafiają do iPada Pro, który ma służyć jako zamiennik komputer przenośnego. Co prawda iPada Pro kupimy w wersjach z 1 TB i 2 TB pamięci masowej, ale wątpimy, aby Apple zaoferowało identyczne konfiguracje dla iPhone'a. Aktualnie na rynku nie ma za wielu smartfonów z tak pojemną pamięcią masową, ponieważ koszt jej produkcji jest bardzo wysoki. Podejrzewamy, że Apple może nadal sprzedawać model z 1 TB pamięci masowej, który tym razem dedykowany będzie osobom nagrywającym wideo w 8K, ale model 2 TB zapewne nie pojawi się na rynku.

AKTUALIZACJA 27.01.2022

iPhone 14 może zadebiutować w wersji tylko z e-SIM

Apple znane jest z tego, że wymusza pewne rzeczy na operatorach sieci komórkowej na całym świecie. Wystarczy przypomnieć, że iPhone nie posiada brandingu, a Apple dwukrotnie jako pierwsze wprowadziło na rynek nowe standardy kart SIM - microSIM w 2010 roku oraz nanoSIM w 2012 roku.

To właśnie karty nanoSIM od 2012 roku stosowane są w każdej generacji iPhone'a od 5ki do 13ki.

Najnowsze informacje z sieci sugerują kolejną rewolucję. Apple od 2018 roku posiada w swojej ofercie smartfony z obsługą e-SIM, ale poza obecnością elektronicznej karty SIM mamy do dyspozycji klasyczną tackę na kartę nanoSIM. Okazuje się jednak, ze iPhone 14 w wybranych konfiguracjach może być dostępny jedynie z kartą e-SIM. Podobne rozwiązanie stosowane jest już w zegarkach Apple Watch.

Apple wprowadzając na rynek konfiguracje iPhone'a 14 bez fizycznego slotu na kartę SIM bardzo szybko zmusi operatorów sieci komórkowej do implementacji tego standardu. Aktualnie w Polsce e-SIM wydaje Plus oraz Orange.

Analitycy rynkowi przewidują, że model wyposażony jedynie w kartę e-SIM ma być dodatkiem do klasycznych konfiguracji wyposażonych w slot na kartę nanoSIM oraz wbudowaną kartę e-SIM.

Nietypowe rendery iPhone'a 14 Pro w sieci

Do sieci trafiły kolejne rendery iPhone'a 14 Pro. Tym razem nie przypominają one jednak poprzednich wizualizacji, które masowo trafiały do sieci na przestrzeni ostatnich tygodni. Po Twitterze krążą wysokiej jakości rendery iPhone'a 14 Pro, które wyglądają na mieszankę iPhone'a X z najnowszym smartfonem Google Pixel 6 Pro.

Wizualizacje trafiły do sieci na początku lutego 2022 roku. Ich autorem jest @aaple_lab, a całość bazuje na informacjach pochodzących z przecieków. Na zdjęciach widać iPhone'a 14 Pro oraz iPhone'a 14 Pro Max. Oba smartfony przypominają Google Pixela 6 Pro. Wszystko ze względu na zupełnie inną wyspę z aparatami, która ciągnie się przez całą szerokość plecków. Rozwiązanie to znamy również z Samsungów Galaxy S10.

Twórca renderów sam przekazał, że są to luźne wizualizacje, które mogą nie mieć pokrycia w praktyce. W rzeczywistości nie spodziewamy się, aby Apple zrezygnowało z kwadratowej obudowy obiektywów.

W pasku aparatów umieszczono trzy aparaty oraz sporą diodę doświetlającą LED. Co ciekawe telefony nie mają kwadratowej obudowy. Zamiast niej do wizualizacji wykorzystano projekt, który znamy z modeli iPhone X oraz Xs produkowanych w latach 2017-2019.

AKTUALIZACJA 10.02.2022

iPhone 14 - na jakie nowości czekają internauci?

Zastanawiasz się jakich nowości od iPhone'a 14 oczekują wieloletni użytkownicy smartfonów Apple? Okazuje się, że w większości są one zgodne z naszymi przewidywaniami oraz plotkami i przeciekami z zaufanych źródeł.

Po pierwsze użytkownicy czekają na porzucenie portu Lightning na rzecz USB Typu C. Standard USB Typu C posiada wszystkie zalety Lightning takie jak dwustronny port, a dodatkowo jest znacznie bardziej uniwersalny i pozwala na szybsze przesyłanie danych. Dodatkowo USB Typu C jest stosowane przez Apple w innych urządzeniach, co zwiększyło by kompatybilność pomiędzy sprzętem.

Dzięki USB Typu C iPhone'a moglibyśmy ładować zasilaczem od MacBook lub iPada. Dodatkowo port USB Typu C pozwoli podładować iPhone'a ładowarkami innych urządzeń np. smartfonów z Androidem. Do tego dochodzi brak konieczności noszenia specjalnego kabla.

Kolejną nowością na którą czekają użytkownicy iPhone'a jest aparat o wyższej rozdzielczości. Apple od 2015 roku stosuje aparaty o rozdzielczości 12 MP. Po raz pierwszy tego typu aparat trafił do iPhone'a 6s. Zmiana rozdzielczości spowodowana była nagrywaniem w 4K. Spodziewamy się, że iPhone 14 Pro otrzyma 48 MP aparat, aby móc nagrywać wideo w 8K.

Co ciekawe domyślnie zdjęcia nadal wykonywane mają być w 12 MP. Wszystko dzięki technologi Pixel Binning, która pozwoli ograniczyć wagę zdjęć bez utraty jakości.

Ostatnią nowością na którą czekamy jest nowszy i wydajniejszy modem sieci 5G. Apple dosyć późno dołączył do producentów urządzeń z 5G. Po raz pierwszy modem tego typu trafił do iPhone'a 12.

Chcielibyśmy, aby iPhone 14 otrzymał modem 5G 10 Gbps. Pozwoli on na szybsze przesyłanie danych w przyszłości. Możliwe, że będzie to rozwiązanie zaprojektowane przez samo Apple.

AKTUALIZACJA 11.02.2022

iPhone 14 w końcu ma otrzymać szybsze ładowanie

Apple od 2018 roku stosuje niemalże niezmieniony system szybkiego ładowania. Smartfony iPhone Xs oraz nowsze możemy ładować z mocą 18 W. Czas ładowania do 50% zajmuje 30 minut. Obecna konkurencja w podobnym czasie potrafi naładować nawet cały akumulator.

Apple w modelach z rodziny iPhone 13 zaoferowało nieco szybsze ładowanie, które w największym modelu iPhone'a 13 Pro Max chwilowo pozwala na ładowanie z mocą powyżej 20 W. Niestety firma jest nadal daleko za konkurencją. Nawet Samsung, który nie słynie z szybkich systemów ładowania zaimplementował w rodzinie Galaxy S22 ładowarki pokładowe o mocy od 25 do 45 W w zależności od modelu.

Spodziewamy się, że iPhone 14 wyposażony w port USB Typu C może otrzymać szybszy system ładowania godny urządzenia z 2022 roku. Niestety aktualnie nie znamy żadnych szczegółów dotyczących ładowania nadchodzącej generacji iPhone'a.

Aktualne ceny w sklepachSmartfon Apple iPhone 13 mini 128GB (PRODUCT)RED3 439 złApple iPhone 13 mini 128GB (księżycowa poświata)3 499 złApple iPhone 13 mini 128GB (księżycowa poświata)3 499 złAPPLE iPhone 13 mini 128GB Bialy MLK13PM/A3 499 złAPPLE iPhone 13 mini 128GB Bialy MLK13PM/A3 499 złSmartfon APPLE iPhone 13 mini 128GB 5G 5.4" Biały MLK13PM/A3 499 złSmartfon APPLE iPhone 13 mini 128GB 5G 5.4" Biały MLK13PM/A3 499 złiPhone 13 mini MLK03PM/A Smartfon APPLE3 599 złSmartfon Apple iPhone 13 Mini 5G 4/128GB Dual SIM Biały (MLK13PM/A)3 725 złAktualne ceny w sklepachiPhone 13 mini MLK03PM/A Smartfon APPLE3 599 złSmartfon Apple iPhone 13 128 GB Czerwony3 999 złApple iPhone 13 128GB (księżycowa poświata)4 099 złApple iPhone 13 128GB (księżycowa poświata)4 099 złAPPLE iPhone 13 128GB Bialy MLPG3PM/A4 099 złAPPLE iPhone 13 128GB Bialy MLPG3PM/A4 099 złSmartfon APPLE iPhone 13 128GB 5G 6.1" Biały MLPG3PM/A4 099 złSmartfon APPLE iPhone 13 128GB 5G 6.1" Biały MLPG3PM/A4 099 złSmartfon Apple iPhone 13 5G 4/128GB Dual SIM Czarny (MLPF3PM/A)4 198 złAktualne ceny w sklepachSmartfon APPLE iPhone 13 Pro 128GB 5G 6.1" 120Hz Błękitny MLVD3PM/A5 199 złSmartfon APPLE iPhone 13 Pro 128GB 5G 6.1" 120Hz Błękitny MLVD3PM/A5 199 złSmartfon Apple iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue5 199 złApple iPhone 13 Pro 128GB (górski błękit)5 599 złApple iPhone 13 Pro 128GB (górski błękit)5 599 złSmartfon Apple iPhone 13 Pro 5G 6/128GB Dual SIM Grafitowy (MLV93PM/A)5 990 złiPhone 13 Pro Max MLLG3PM/A Smartfon APPLE7 168 złAPPLE iPhone 13 Pro Max 1TB Górski Blekit MLLN3PM/A8 199 złAPPLE iPhone 13 Pro Max 1TB Górski Blekit MLLN3PM/A8 199 złAktualne ceny w sklepachSmartfon Apple iPhone 13 Pro Max 256GB Sierra Blue (MLLE3PM/A)6 199 złiPhone 13 Pro Max MLLG3PM/A Smartfon APPLE7 168 złAPPLE iPhone 13 Pro Max 1TB Górski Blekit MLLN3PM/A8 199 złAPPLE iPhone 13 Pro Max 1TB Górski Blekit MLLN3PM/A8 199 złSmartfon Apple iPhone 13 Pro Max 1 TB GB Górski błękit8 199 złSmartfon APPLE iPhone 13 Pro Max 1TB 5G 6.7'' 120Hz Błękitny MLLN3PM/A8 199 złSmartfon APPLE iPhone 13 Pro Max 1TB 5G 6.7'' 120Hz Błękitny MLLN3PM/A8 199 złApple iPhone 13 Pro Max 1TB (górski błękit)8 699 złAktualne ceny w sklepachAPPLE iPhone 12 128GB (PRODUCT) RED MGJD3PM/A3 651 złAPPLE iPhone 12 128GB (PRODUCT) RED MGJD3PM/A3 655 złSmartfon APPLE iPhone 12 128GB 5G 6.1" Biały MGJC3PM/A3 699 złSmartfon APPLE iPhone 12 128GB 5G 6.1" Biały MGJC3PM/A3 699 złApple iPhone 12 (128 GB) - biały~3 782 złApple iPhone 12‌ 128GB (biały)3 799 złApple iPhone 12‌ 128GB (biały)3 799 złiPhone 12 128GB Czarny MGJA3PM/A Smartfon APPLE3 828 złApple iPhone 12 Mini 256GB Czarny3 862 złApple iPhone 12 64GB Biały White4 110 zł