Dobre programy, które warto mieć na smartwatchu z Androidem Wear

Strona główna›Dobre programy, które warto mieć na smartwatchu z Androidem Wear18.03.2016 16:04Łukasz Maślanka

Smartzegarki często nazywane są ładnym i interesującym, ale ciągle zbędnym gadżetem. Mówi się o nich, że poza estetyką wykonania nie mają one wiele więcej do zaoferowania. A na pewno nie aż tyle, by warto było za nie wykładać grube pieniądze. Sprawdziliśmy więc aplikacje na Androida Wear, które można znaleźć na półkach sklepu Google Play, przygotowując dla Was zestaw dobrych programów, które warto przetestować na smartzegarkach z systemem operacyjnym spod znaku zielonego robota.

Szperając w zasobach google'owego sklepu z aplikacjami na Androida Wear szukaliśmy głównie takich, które sprawdzą się w codziennym zastosowaniu, nie tylko w pracy lub podczas zakupów, ale też wtedy, gdy zamarzy nam się odrobina zabawy. Skreśliliśmy za to wszelkie dostępne tarcze zegarków, z prostego powodu: ilu użytkowników, tyle gustów. Każdy posiadacz smartzegarka sam doskonale wie, jak powinien on wyglądać, aby cieszył oczy. A możliwości do wyboru jest bardzo dużo, tarcz jest mnóstwo zarówno w wersji darmowej, jak też płatnej. Szukanie tej jednej, najlepszej tarczy to też spora frajda, dlatego nie chcieliśmy sugerować żadnego rozwiązania, bo po co psuć zabawę z odkrywania na własną rękę?

Google Keep

Ten darmowy notatnik od Google sprawdza się nie tylko w użyciu na smartfonach. Ma też przydatną aplikację na smartzegarki. Używając jej, stworzymy zwykłą notatkę oraz listę zakupów, a także wyświetlimy wszystkie nasze wpisy utworzone w usłudze Keep. Dodawane informacje są na bieżąco synchronizowane z serwerami Google, co ułatwia pracę na wielu urządzeniach, bo np. lista zakupów stworzona na smartfonie błyskawicznie pojawi się w naszym „mądrym” zegarku.

Aplikacja Google Keep na urządzeniach z Androidem Wear pozwala też dodawać przypomnienia do notatek, archiwizować je lub edytować, np. dodając kolejne pozycje do listy zakupów. Program działa w całkiem przemyślany sposób, bo gdy otworzymy go np. w trakcie zakupów i szukając na półkach kolejnych towarów ekran smartzegarka zostanie wygaszony, uruchamiając go ponownie nadal będzie wyświetlana notatka dostępna w Google Keep. To przydatny program, który zmienia zegarek z Androidem Wear w dobrego kompana w codziennych zadaniach.

Google Keep w bazie dobrychprogramow: Android

Wunderlist

Przy wszystkich swoich zaletach, Google Keep ma też wady, a jedna z nich może być uciążliwa dla estetów. To dość spartański wygląd, o którym można wiele powiedzieć, ale nie to, że jest finezyjny i sprawia, że na aplikację patrzy się z przyjemnością. Miłośnikom elektronicznych notatników, którzy oprócz funkcjonalności cenią także wygląd, polecamy więc Wunderlist.

To aplikacja, która bez wahania można nazwać kombajnem do tworzenia notatek i zarządzania nimi. Utworzymy w nim notatki właśnie, a także listy zakupów, dodamy do nich przypomnienia (także cykliczne), podzielimy się wpisami ze znajomymi... W Wunderlist znajdziemy wszystko, czego można oczekiwać od solidnego notatnika na urządzenia mobilne. Z kolei wersja na Androida Wear pozwala przeglądać utworzone notatki, odznaczać kolejne pola np. z list zakupów, a także oznaczać zadania jako wykonane. Karty wyświetlane przez Wunderlist na smartzegarkach są ładne dla oka i gdy wyświetlą się nam np. wtedy, gdy jesteśmy elegancko ubrani na ważnym spotkaniu, to aplikacja wstydu nie przyniesie. Przeciwnie, może dodać nam nieco biznesowego sznytu.

Wunderlist w bazie dobrychprogramow: Android

Foursquare

Jeśli jesteście w nowym mieście, np. na wycieczce i szukacie miejsc, które warto zobaczyć lub w których świetnie karmią, warto poszukać ich w aplikacji Foursquare.

Foursquare swego czasu służył jako serwis społecznościowy i baza miejsc jednocześnie. Twórcy usługi postanowili jednak rozbić ją na dwie części. Narzędzie, za pomocą którego zostawia się check-iny w miejscach, które się odwiedziło, stał się Swarm. Foursquare rozwijany jest zaś jako baza miejsc, tworzona przy udziale aktywnej społeczności na całym świecie.

Aby rozpocząć przygodę z Foursquare, najpierw należy założyć konto w usłudze, korzystając z adresu e-mail, a także z konta na Facebooku lub Google. Przyda się też określić swoje preferencje co do miejsc, w których najbardziej lubimy bywać i kuchni, która najbardziej nam odpowiada. Aplikacja zajmie się resztą, prezentując wyniki wyszukiwania najciekawszych miejsc, np. burgerowni lub pizzerii. Można je wyszukać także za pomocą aplikacji na smartzegarek, korzystając z poleceń głosowych. Wtedy program wyświetli listę miejsc najbardziej wartych uwagi, pozwoli też zapisać ich opisy do późniejszej lektury lub wyznaczyć trasę np. do wybranej restauracji. Aplikacja wyświetla też powiadomienia na smartzegarku o ciekawych lokalizacjach, gdy znajdziemy się np. w nowym mieście lub nawet w nowej dzielnicy miasta, w którym żyjemy na co dzień.

Foursquare w bazie dobrychprogramow: Android

Calendar for Android Wear

Systemowy kalendarz w Androidzie Wear jest, co tu dużo pisać, dość ubogi w prezentowane informacje. Mniej wymagającym użytkownikom powinien wystarczyć, ale jeśli oczekujemy od smartzegarka, że pozwoli nam wygodnie sprawdzać nasz terminarz, wtedy warto sięgnąć po aplikację Calendar for Android Wear.

Program rozwinie skrzydła, gdy zapłacimy nieco ponad 8 zł za jego pełną wersję. Wtedy zyskamy dostęp nie tylko do widoku miesiąca (jedynego przewidzianego w wersji darmowej aplikacji), ale też do widoku tygodnia oraz terminarza na dany dzień. Aplikacja nieźle radzi sobie z prezentowaniem treści, a widoczne w niej informacje są podane w przejrzysty i wygodny sposób. Pozwala też personalizować jej wygląd, oferując kilkanaście kolorów, które można ustawić jako główny motyw w aplikacji. Tutaj warto zastrzec, że Calendar for Android Wear lepiej wygląda na smartzegarkach z kwadratowymi ekranami, na tych z okrągłymi (np. na Moto 360 obu generacji) treść widoczna w narożnikach ekranu bywa nieco przycięta. Nie jest to jednak wada, która sprawiałaby, że nie warto przetestować tej aplikacji.

Calendar for Android Wear w bazie dobrychprogramow: Android

Weather Timeline

Na urządzeniach z Androidem Wear aktualne informacje o pogodzie podaje jedna z kart w aplikacji Google. Robi to jednak w sposób mało estetyczny, a na dodatek dane o pogodzie są nieco schowane. Chcąc mieć do nich szybszy dostęp, warto wypróbować aplikację Weather Timeline.

Program ten został stworzony w zgodzie z google'owymi wytycznymi Material Design, co oznacza, że znajdziemy w nim sporo animacji i żywych, nasyconych kolorów. Na smartfonie informacje podane są w formie kart, a aplikacja wspiera też urządzenia z Androidem Wear, pozwalając skorzystać z możliwości wyświetlania karty pogodowej dostępnej w głównym strumieniu kart na urządzeniu. Podaje ona informacje w ładny i przejrzysty sposób, a tło karty zmienia się wraz z porą dnia i panującymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo, przewijając kartę w lewo, znajdziemy w niej informacje o spodziewanej pogodzie na najbliższe godziny oraz dni, a także dane o sile wiatru, spodziewanych opadach deszczu lub śniegu, a także tendencję dotyczącą temperatury: czy będzie rosła, lub też malała. Program jest płatny, ale kosztuje tylko 3 zł, co jest kwotą bardzo niską, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwości, które Weather Timeline oferuje.

Weather Timeline w bazie dobrychprogramow: Android

Menadżer urządzeń Google

Każdy posiadacz smartfona wie, jak to jest, gdy telefon jest pilnie potrzebny, a za nic w świcie nie sposób przypomnieć sobie, gdzież urządzenie się podziewa. Posiadając smartzegarek z Androidem Wear, można oszczędzić sobie trudu przerzucania wszystkich rzeczy w domu lub w biurze, aby znaleźć zgubę. Wystarczy skorzystać z programu Menadżer urządzeń Google.

Aplikacja ta na smartfonie pozwala wykryć położenie smartfonów i tabletów z Androidem, a także zdalnie je zablokować lub wyczyścić wszystkie dane. Gdy używamy smartzegarka z Androidem Wear i zainstalujemy program na sparowanym z nim smartfonie, można też skorzystać z opcji wysyłania dźwięku na zaginiony telefon. Będzie on słyszalny do czasu, aż odszukamy zgubę i wyłączymy dzwonek alarmu. Co tu dużo mówić: mała rzecz, a cieszy, bo może się przydać w różnych, często nieprzewidzianych okolicznościach.

Menadżer urządzeń Google w bazie dobrychprogramow: Android

Wear Audio Recorder

To aplikacja, która zamieni smartzegarek w dyktafon. Te urządzenia mają bowiem mikrofon, który pozwala przesyłać do nich dźwięki, na czym bazuje program Wear Audio Recorder. Aplikacja w trakcie pracy na bieżąco synchronizuje się ze smartfonem, przesyłając mu plik z nagraniem. Program zawiera też kilka opcji konfiguracji, ale niektóre z nich (np. wybór formatu zapisu dźwięku lub synchronizacja z Dropboxem lub Google Drive) są dostępne za dodatkową opłatą, wynoszącą ok. 14 zł. W wersji pełnej programu skorzystamy też m.in. z opcji ustalania czasu nagrywania, po którym aplikacja samodzielnie się wyłączy. Wear Audio Recorder wykonano zgodnie z wytycznymi Material Design, co sprawia, że zarówno na smartfonie, jak też na smartzegarku korzystanie z niego jest wygodne i proste.

Dobre programy, które warto mieć na smartwatchu z Androidem Wear

Wear Audio Recorder w bazie dobrychprogramow: Android

Documents for Android Wear

Często zdarza się, że trzeba pilnie przejrzeć artykuł, arkusz kalkulacyjny lub prezentację, coś w nich zmienić i pilnie odesłać poprawki. Do takich celów przydatne okazują się smartfony i dyski chmurowe, które pozwalają szybko zająć się sprawą. Aplikacja Documents for Android Wear pozwala przeglądać dokumenty dostępne w pamięci smartfonu lub na Dysku Google na ekranie smartzegarka z Androidem Wear.

W wersji darmowej program ma ograniczone możliwości, dlatego chcąc uzyskać dostęp do wszystkich jego funkcji, trzeba liczyć się z wydaniem ok. 13 zł. Wtedy będziemy mogli przeglądać więcej niż jedną stronę wybranego dokumentu. Ponadto, pliki możemy udostępniać dalej, a zapisywane są one w pamięci smartzegarka. Pomysł na ten program wydaje się być dość kontrowersyjny, bo przeglądanie prezentacji wykonanych np. w PowerPoincie bywa średnio wygodne nawet na laptopach, co dopiero na malutkich ekranach smartzegarków. Ale jeśli komuś z Was zdarzy się sytuacja, że trafi do Was dokument wymagający pilnego przejrzenia, wtedy warto sięgnąć po aplikację Documents for Android Wear.

Documents for Android Wear w bazie dobrychprogramow: Android

Slumber for Android Wear

To program, na który uwagę powinni zwrócić zwłaszcza posiadacze smartzegarków Moto 360 pierwszej i drugiej generacji. Sposób ich ładowania jest bowiem pomysłowy: gdy położymy urządzenie na ładowarce, wtedy ekran zamieni się w cyfrowy zegar z widocznym poziomem naładowania akumulatora. To może jednak mieć swoją cenę, a mianowicie wypalone piksele ekranu. Chcąc się przed tym uchronić, warto sięgnąć po program Slumber for Android Wear. Aplikację wystarczy uruchomić raz na smartzegarku, wybierając opcję, która przyciemnia ekran urządzenia podczas ładowania akumulatora. Dzięki temu możemy liczyć na to, że jego ekran posłuży nam w dobrym zdrowiu nieco dłużej.

Slumber for Android Wear w bazie dobrychprogramow: Android

Web Browser for Android Wear

Płacąc ok. 13 zł, można zapewnić sobie możliwość przeglądania stron internetowych na ekranie smartzegarka. Tyle kosztuje bowiem aplikacja Web Browser for Android Wear.

To program, który wydaje się być przeznaczony jedynie dla wyjątkowo zagorzałych fanów nowych technologii. Czytanie tekstów na stronach internetowych na malutkich ekranach zegarków wydaje się być nieco karkołomne. Ale jeśli ktoś chce sprawdzić, jak to działa w praktyce, może przetestować tę aplikację. Program bazuje na zakładkach oraz historii odwiedzanych stron z Google Chrome oraz systemowej przeglądarki internetowej w smartfonach z Androidem. Zakładki można też dodać samodzielnie, korzystając z aplikacji na smartfonie, co zapewni szybki dostęp do najważniejszych dla nas treści. Na smartzegarku adresy stron można podawać za pomocą komend głosowych lub korzystając z koszmarnie niewygodnej klawiatury. Przeglądanie treści stron internetowych na zegarku też nie należy do szczególnie przyjemnych doświadczeń, ale polecamy ten program choćby ze względu na oryginalny pomysł.

Web Browser for Android Wear w bazie dobrychprogramow: Android

Runtastic PRO

To aplikacja, która w świecie Androida jest już uznaną firmą. Programy autorstwa Runtastica, skierowane do różnych grup miłośników sportu i opracowane na różne potrzeby (np. oferujące programy treningowe do wzmocnienia mięśni brzucha lub wykonania 100 pompek), cieszą się sporą popularnością wśród tych, którzy używają smartfona do celów sportowych.

Twórcy Runtastic PRO dostosowali aplikację do potrzeb smartzegarków z Androidem Wear. Za jej pomocą rozpoczniemy monitorowanie aktywności fizycznej bez potrzeby używania smartfonu. W trakcie pracy aplikacja wyświetli nam na zegarku podstawowe informacje, np. o przebiegniętym dystansie lub o liczbie spalonych kalorii. Rodzaj aktywności fizycznej możemy ustawić ręcznie, a do wyboru jest bardzo długa lista sportów różnego rodzaju. [img=run2][join][img=run3]Runtastic PRO w bazie dobrychprogramow: Android

Google Fit

Fit od Google to aplikacja, którą można nazwać swoistym kombajnem do mierzenia aktywności fizycznej użytkownika. Program nie tylko stawiane codziennie przez użytkownika kroki, przeliczając je na przebyty dystans i spalone kalorie, ale też pozwala mierzyć np. czas biegu, jazdy na rowerze i wielu innych zajęć sportowych. Tej drugiej funkcji poświęcona jest aplikacja na smartzegarki z Androidem Wear.

W wersji zegarkowej, Google Fit oferuje dostęp do statystyk aktywności i pozwala zmierzyć tętno. Program umożliwia też bieżące śledzenie aktywności fizycznej, choć tutaj niezbędne jest, aby przez cały czas mieć przy sobie smartfon. Aplikacja zawiera też opcję sportowych wyzwań, która zachęca użytkownika do codziennego ruchu, stawiając nowy cel np. w postaci większej liczby pompek lub przysiadów do zrobienia każdego dnia.

Google Fit w bazie dobrychprogramow: AndroidMałe co nieco dla miłośników fotografiiWear for InstagramTo propozycja dla miłośników fotografii i serwisu społecznościowego Instagram. Jego oficjalna aplikacja wspiera Androida Wear, ale w dość ograniczonym zakresie. Pozwala jedynie przeglądać powiadomienia związane z naszymi zdjęciami i otwierać aplikację na smartfonie. Z kolei jeśli wybraliśmy opcję powiadamiania o nowych wpisach wybranego użytkownika usługi, wtedy na smartzegarku wyświetli się podgląd świeżo dodanego zdjęcia. Nie są to więc możliwości, które rzucają na kolana. Dostępna za ok. 5 zł aplikacja Wear for Instagram idzie kilka kroków dalej, oferując szersze możliwości przeglądania zdjęć w tym popularnym serwisie.

Po zainstalowaniu aplikacji i udzieleniu jej uprawnień do naszego instagramowego konta, na zegarku z Androidem Wear wyświetli się strumień ostatnio dodanych zdjęć. Można zostawiać im polubienia, powiększać lub pomniejszać obraz, sprawdzić podstawowe informacje o autorze fotografii oraz tagi dodane do wpisów. Rzecz jasna, na małym ekranie smartzegarka jakość wyświetlanych zdjęć nie będzie powalająca. Ale jeśli ktoś nie wyobraża sobie dnia bez sprawdzania nowości na Instagramie kilka razy dziennie i używa smartzegarka, to aplikacja Wear for Instagram powinna okazać się bardzo przydatna.

Wear for Instagram w bazie dobrychprogramow: Android

PixtoCam for Android Wear

Niektóre aplikacje służące do obsługi aparatu fotograficznego na smartfonach z Androidem (np. Aparat Google) pozwalają obsługiwać go za pomocą smartzegarka. Tutaj w grę wchodzi jednak tylko możliwość wciśnięcia przycisku "Zrób zdjęcie" za pomocą zegarka na nadgarstku. Osoby, które potrzebują nieco bardziej zaawansowanej aplikacji tego typu na Androida Wear, powinny zwrócić uwagę na PixtoCam for Android Wear.

Program jest płatny i kosztuje ok. 6 zł, ale nie jest to wygórowana kwota, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę możliwości, które oferuje. PixtoCam for Android Wear pozwala przełączać się między przednim i tylnym aparatem fotograficznym w smartfonie, uruchamiać robienie zdjęć lub nagrywanie filmów, wybierać jakość tworzonych fotografii oraz materiałów wideo, wybierać czas opóźnienia zrobienia zdjęcia oraz uruchamiać lampę błyskową (pod warunkiem, że smartfon jest w nią wyposażony). Co ciekawe, po uruchomieniu aplikacji na smartzegarku nie trzeba jednocześnie przechodzić do programu obsługującego aparat fotograficzny na smartfonie. PixtoCam for Android Wear włącza kamerę niezależnie, a na dodatek podczas robienia zdjęć lub nagrywania filmów nie wydaje żadnych dźwięków. Od razu przestrzegamy, aby nie korzystać z tej aplikacji do niecnych celów.

PixtoCam for Android Wear w bazie dobrychprogramow: AndroidDobre programy do komunikacjiGoogle MessengerPo aktualizacji Androida Wear do wydania 6.0 Marshmallow, na smartzegarkach z tym systemem operacyjnym w Polsce pojawiła się odrębna aplikacja o nazwie Czat. To miniaturowa wersja programu Google Messenger, który służy do odbierania oraz wysyłania SMS-ów i MMS-ów. W aplikacji na smartzegarki możemy przeglądać wątki naszych wiadomości, a także wysyłać nowe. Program obsługujemy za pomocą komend głosowych. To wygodne rozwiązanie, które pozwala szybko skontaktować się z wybranymi osobami.

Google Messenger w bazie dobrychprogramow: Android

Looking for Twitter

To klient Twittera przeznaczony jedynie na smartzegarki z Androidem Wear. Na smartfonie aplikację jedynie skonfigurujemy, ale wszystkie najważniejsze jej funkcje będą dostępne tylko na „mądrym” zegarku.

Program jest bardzo prosty w obsłudze i oferuje treści okrojone niemal do minimum. Nie znajdziemy w nim ani zdjęć dołączonych do tweetów, ani nawet zdjęć twitterowiczów. W aplikacji możemy za to przeglądać strumień wpisów od osób, które obserwujemy na Twitterze, filtrując je także w oparciu o stworzone przez nas listy. Posty możemy podawać dalej lub oznaczać jako lubiane, a także – za pomocą komend głosowych – odpowiadać na nie lub tworzyć własne wpisy na Twitterze. W Looking for Twitter przejrzymy też wzmianki dotyczące naszego konta. Aplikacja oferuje więcej możliwości niż oficjalny klient Twittera na Androida, który na smartzegarkach jedynie obsługuje powiadomienia. Dlatego dla tych, którzy używają smartzegarków z Androidem Wear i nie mogą się obyć bez popularnego "ćwierkacza", Looking for Twitter wydaje się być pozycją obowiązkową.

Looking for Twitter w bazie dobrychprogramow: Android

PaperCraft

To jedna z najbardziej lubianych gier stworzonych na urządzenia z Androidem Wear. PaperCraft to nie tylko wciągająca zabawa, ale też dowód na to, że nawet tak małe urządzenia, jakimi są smartzegarki, mają sporo potencjału rozrywkowego.

Pomysł na rozgrywkę w PaperCraft jest wręcz banalnie prosty. Sterujemy małym trójkątem, przemierzając planszę wyglądem przypominającą kosmos. Nasz pojazd przez cały czas strzela wiązkami laserowymi, unieszkodliwiając lecące w naszą stronę figury. Trafiając kolejne, zdobywamy punkty, a jednocześnie musimy manewrować w każdą stronę (w lewo, w prawo, do góry i do dołu), aby uniknąć zderzenia. Jest więc prosto, ale bardzo PaperCraft potrafi wciągnąć. I tylko fakt, że granie na smartzegarku może szybko wycisnąć ostatnie soki z akumulatora urządzenia powstrzymuje przez spędzeniem z grą dłuższego czasu.

PaperCraft w bazie dobrychprogramow: AndroidTILT (Augmented Reality game)Ta gra obrazuje, jak twórczo można wykorzystać połączenie smartfona ze smartzegarkiem, wykorzystując do tego Augmented Reality, czyli rzeczywistość wspomaganą.

W TILT (Augmented Reality game) do zabawy potrzebne są oba urządzenia. Dzięki smartfonowi, nasz zegarek zmieni się w planszę do gry. Trzymając telefon pod odpowiednim kątem w stosunku do smartzegarka, na ekranie tego pierwszego urządzenia wyświetli nam się plansza, będąca swego rodzaju labiryntem. Obracając smartfon, będziemy jednocześnie sterować kulką, którą należy doprowadzić do mety, omijając widoczne na planszy dziury i ślepe ściany, przez które powierzona nam kulka może wypaść poza planszę.

Granie w W TILT (Augmented Reality game) nie należy do łatwych, bo przez cały czas trzeba pamiętać o właściwym ułożeniu obu urządzeń wobec siebie. Ale gdy opanujemy tę sztukę, wtedy dobra zabawa będzie murowana. A przy okazji może pojawić się refleksja, że smartzegarki mogą już dziś dostarczyć sporo nieszablonowej rozrywki i ciekawe, jakie możliwości pojawią się wraz z rozwojem tego oprogramowania.

TILT (Augmented Reality game) w bazie dobrychprogramow: AndroidShazamTa aplikacja należy do kanonu androidowej klasyki. Dla wielu osób to jeden z pierwszych programów, który instalują na swoich nowych smartfonach lub tabletach z Androidem. Twórcy Shazama postanowili dostosować aplikację do urządzeń z Androidem Wear, umożliwiając rozpoznawanie piosenek dzięki aplikacji na smartzegarek.

Aby sprawdzić, jaka to melodia wpadła nam w ucho, wystarczy uruchomić Shazam na zegarku i poczekać kilka chwil. Bywa, że oczekiwanie nieco się przedłuża, co zależy od jakości połączenia między smartfonem i smartzegarkiem. Niestety, zdarza się, że aplikacja na zegarek informuje, że nie jest w stanie wykonać powierzonego jej zadania. Ale gdy wszystko pójdzie sprawnie, wtedy Shazam imponuje skutecznością w rozpoznawaniu muzyki. Ciekawym pomysłem jest też umieszczenie karty z aktualnym tekstem rozpoznanej piosenki, do której dostaniemy się, przesuwając w lewo kartę z informacjami o odkrytej za pomocą Shazam piosence.

Shazam w bazie dobrychprogramow: Shazam

Video for Android Wear&YouTube

Oglądanie klipów z YouTube'a na malutkim ekranie smartzegarka? Taki pomysł brzmi co najmniej ekscentrycznie. Okazuje się jednak, że znaleźli się śmiałkowie, którzy postanowili stworzyć taką właśnie aplikację.

Po zainstalowaniu programu Video for Android Wear&YouTube i zalogowaniu się w nim do naszego konta Google, zasoby YouTube'a na smartzegarku staną przed nami otworem. Można wyszukiwać filmy według słów kluczowych lub nazw autorów, zarówno za pomocą komend głosowych, jak też przy użyciu koszmarnie niewygodnej klawiatury. Przede wszystkim zaś program pozwala oglądać filmy na ekranie "mądrego" zegarka. Nie jest to szczególnie przyjemne doświadczenie, bo urządzenia tego typu mają jeszcze ekrany o zbyt słabych parametrach, aby zagwarantować komfort przeglądania materiałów wideo. Aplikacja Video for Android Wear&YouTube wiele funkcji ma też zarezerwowanych tylko w wersji Premium (np. możliwość wyświetlania więcej niż dwóch filmów jednego autora lub wysyłania komend głosowych), która kosztuje ok. 13 zł. Ale jeśli zechcecie obejrzeć ulubione klipy z YouTube na smartzegarku, to jest na to aplikacja.

Video for Android Wear&YouTube w bazie dobrychprogramow: Android

Android Wear rośnie w siłę

Opisane wyżej aplikacje w naszej ocenie dobrze pokazują możliwości, które drzemią nie tylko w smartzegarkach, ale także w systemie Android Wear. Pisane dla nich oprogramowanie wpisuje się w wiele nisz i może realnie ułatwić załatwianie codziennych spraw. Jednocześnie są to programy, które prezentują się nieźle także od strony wizualnej, co jest bardzo ważne, gdy mówimy o smartzegarkach. Urządzenia tego typu są bowiem coraz częściej tak projektowane, aby wyglądem nie odstawały zbytnio (lub wręcz im dorównywały) zegarkom klasycznym. I nietrudno sobie wyobrazić estetyczny wstrząs, gdy na pięknie wykonanym smartzegarku wyskoczy karta z powiadomieniem z aplikacji wyglądająca tak, jakby projektował ją autor mocno przywiązany do estetyki z czasów Amigi. Tutaj wszystko ma wyglądać i działać dobrze, a oba aspekty aplikacji na Androida Wear są równie ważne.

Pisząc ten przegląd przekonaliśmy się, że twórcy takich programów zdają sobie z tego sprawę. I jest z czego wybierać. A jakich Wy używacie programów na Waszych smartzegarkach z Androidem Wear? Zostawcie nam swoje propozycje w komentarzach.

Programy

AktualizacjeAktualizacjeNowościZobacz więcej ›