Szczegóły szaleńczego spaceru nożownika z Torunia. Przeszedł 4 km

O tym, że 21-letni Luca L. może zrobić coś złego, poinformowała mundurowych jego matka przed godz. 5. Wszystko wskazywało na to, że zażył ecstasy i wziął nóż z długim ostrzem. Mężczyzna szedł z okolic ul. Drzewieckiego na Koniuchach w kierunku centrum, spacerując m.in. wzdłuż Szosy Chełmińskiej, jednej z najważniejszych ulic miasta. Tam zadał rany w twarz 55-latce i udał się dalej. Była godz. 5.15.

Luca L. dotarł na starówkę, do ul. Szerokiej, przy której znajduje się pomnik Mikołaja Kopernika. W tych okolicach ranił w twarz 25-latka, a także w dłoń 46-latkę, która straciła palec. Wciąż nieujęty przez policję opuścił starówkę i udał się w kierunku pobliskich osiedli. Funkcjonariusze zatrzymali go około godz. 6. przy rondzie Pokoju Toruńskiego. Łącznie przeszedł przez centrum co najmniej 4 km.

– W chwili zatrzymania nadal był pobudzony i nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów. W ręku ciągle trzymał nóż z długim ostrzem, którym wymachiwał. Funkcjonariusze musieli użyć środków przymusu bezpośredniego – informuje Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji.

I dodaje: – Po wykonaniu pierwszych czynności procesowych z udziałem zatrzymanego, 21-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci mają już pierwsze informacje o kolejnych pokrzywdzonych, którzy nie zgłosili się bezpośrednio po zdarzeniu. Śledczy starają się dotrzeć do tych osób.

Jak dowiedziała się PAP, mowa o przynajmniej ośmiu osobach poszkodowanych. Policja kompletuje materiał dowodowy. We wtorek najprawdopodobniej dojdzie do przesłuchania napastnika.

Szczegóły szaleńczego spaceru nożownika z Torunia. Przeszedł 4 km

– Wszystkie osoby zostały poinformowane o możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej – wskazał rzecznik prasowy wojewódzkiego szpitala w Toruniu Janusz Mielcarek.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były ofiarami lub świadkami ataku nożownika. Mogą dzwonić pod numery 47 754 23 68 lub 69, a także zgłaszać się osobiście.

Mundurowi nie deklarują jeszcze, jakie zarzuty postawią zatrzymanemu. Możliwe, że usłyszy on zarzut usiłowania zabójstwa, które grozi karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Po ataku na Facebooku głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski, który napisał, że informacja o porannym zdarzeniu bardzo go zaniepokoiła.

"Każdego dnia staramy się, aby Toruń był miastem bezpiecznym. Patrole policji i straży miejskiej codziennie monitorują ulice miasta. Jednak nie zawsze są to wystarczające działania, w szczególności gdy agresorzy zażywają narkotyki czy inne środki odurzające, a ich zachowania bywają nieprzewidziane. Mamy nadzieję, że taka sytuacja już nigdy nie będzie miała miejsca" – czytamy w poście Zaleskiego.

FB Post

Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.

HtmlCode