Activity trackers, czyli nowoczesne gadżety, które ułatwiają uprawianie sportu, ochraniają i przeciwdziałają chrapaniu

Wearables, czyli tak zwane activity trackers lub fitness trackers, to nowoczesne i pomysłowe urządzenia monitorujące aktywność fizyczną, a nawet sen. Podstawowym zadaniem gadżetów sportowych jest podawanie dokładnych danych, np. o ilości spalonych kalorii, pokonanym dystansie, tętnie oraz czasie trwania treningu.

W czasie treningów mogą przyjść chwile zwątpienia i zniechęcenie. Nowoczesne technologie w postaci użytecznych gadżetów są formą motywacji. Urządzenia dają możliwość monitorowania postępów. Dzięki nim treningi mogą być bardziej precyzyjne i skuteczne.

Nowoczesny gadżet do pływania

Ciekawym gadżetem pływackim jest urządzenie, które mocuje się na potylicy elastycznym paskiem. Tracker mierzy czas, tempo, przepłynięte okrążenia, a także ilość spalonych kalorii. Gadżet ma wbudowaną aplikację, która pozwala monitorować postępy podczas treningu także pod kątem różnych stylów pływackich.

Activity trackers, czyli nowoczesne gadżety, które ułatwiają uprawianie sportu, ochraniają i przeciwdziałają chrapaniu

Gadżet dla kobiety, które zwiększają bezpieczeństwo

Gadżet zwiększający bezpieczeństwo przypomina trochę klips na ubraniach w sklepie, ale jest o połowę mniejszy. Urządzenie w kształcie koła można przyczepić do paska, odzieży lub torebki. Powstało w trosce o bezpieczeństwo kobiet. W razie niebezpieczeństwa aktywuje się go jednym dotknięciem. Przytrzymanie palca na urządzeniu przez 3 sekundy powoduje włączenie alarmu, który może odstraszyć potencjalnego napastnika. Po 3 krotnym klepnięciu w urządzenie, zostanie wysłany sygnał do wybranej i zapisanej w urządzeniu osoby, że potrzebne jest wsparcie.

Okulary sportowe

Nowoczesne okulary dla sportowców, np. Radar Peace, są zsynchronizowane z telefonem, mają wbudowany mikrofon oraz słuchawki. Gadżet wyposażony jest również w przetwornik przyspieszenia, żyroskop oraz czujnik odległości, a nawet wilgotności. Poszczególne funkcje okularów można wywoływać głosem. W czasie aktywności fizycznej istnieje możliwość wybrania rozmowy telefonicznej oraz puszczenia muzyki ze smartfonu. Ponadto urządzenie ma zainstalowaną funkcję wirtualnego trenera, który w czasie treningu udziela cennych wskazówek.

Opaska na chrapanie

Opaskę przeznaczoną dla osób, które w nocy chrapią, zakłada się na ramię. W czasie snu, gdy zaczyna się chrapać, urządzenie zaczyna wibrować, co zmusza osobę śpiącą do zmiany pozycji.

Akcesoria dla biegaczy – opaska treningowa na nogę i skarpetki sportowe

Istnienie sportowych opasek na rękę np. smartband nikogo nie dziwi. Wychodząc naprzeciw potrzebom biegaczy, stworzono też specjalne trackery do noszenia na kostce. Urządzenie liczy kroki i spalone kalorie, mierzy przebiegnięty dystans, monitoruje pokonywaną trasę, a także pokazuje z jaką siłą stopa dotknęła podłoża. Opaski sportowe mają również zainstalowaną funkcję wirtualnego trenera, który udziela wskazówek w czasie aktywności fizycznej. W urządzenia do pomiarów postępów treningowych wyposażone są także, tzw. inteligentne skarpetki. Działają podobnie jak opaski na rękę. Wytrzymują one około 60 prań.

Czapki z pulsometrem

Czapki, tak zwane smart hat, mają wbudowany pulsometr do mierzenia rytmu serca. Wmontowane urządzenie w nakryciu głowy, oprócz informacji o tętnie pokazuje ilość kroków i spalone kalorie. Smart hat może też łączyć się z innymi urządzeniami za pomocą Bluetooth.

Cyfrowe lusterka do roweru

Cyfrowe lusterko to urządzenie, które składa się z małej kamery i wyświetlacza. Gadżet pozwala zobaczyć co się dzieje na drodze za plecami, bez konieczności obracania głowy. Kamera zamontowana np. na tylnym kole przekazuje obraz do monitora, dzięki czemu rowerzysta widzi co dzieje się za nim.