Warszawa. Ferie z Operą Kameralną | e-teatr.pl

fot. mat. teatru

,,Wesele Figara’’ Wolfganga Amadeusa MozartaTeatr Warszawskiej Opery Kameralnej, al. Solidarności 76B19-20 lutego 2022ANGIELSKIE NAPISY

Absolut sztuki wpisany w kanon naszego cywilizacyjnego dziedzictwa,,Wesele Figara’’ to jedna z najgenialniejszych oper w historii świata. Począwszy od porywającej uwertury, przez wspaniałe arie i popisy chóralne, to wszystko czyni niniejsze dzieło ponadczasowym katalogiem człowieczych dramatów, miłosnych uniesień, lapsusów, opisem ludzkich słabości, ale i pochwałą klarownego jak źródlana woda porywu serca.Inscenizacja Grzegorza Chrapkiewicza w Warszawskiej Operze Kameralnej nie pozostawi widza obojętnym, lecz zaangażuje go emocjonalnie, wciągając w swój specyficzny, nie do końca przecież wesoły świat. Reżyser bawi się postaciami i jednocześnie odsłania ludzkie słabości, w tym pustotę i pożądliwość.

Warszawa. Ferie z Operą Kameralną | e-teatr.pl

***

"OPERA Z FOTELA’’ dla każdego

Opera bez wychodzenia z domu, na wyciągnięcie ręki, w dowolnej chwili i w dowolnym towarzystwie.

Będziemy Państwu udostępniać nasze nagrania audio i video, zdjęcia ze spektakli, wystawy, operowe smaczki i historię Warszawskiej Opery Kameralnej. Zapraszamy na wybrane tytuły: Czarodziejski flet, Gala Mozart Night, Orfeusz i Eurydyka, Snack Opera, Requiem.