Otwierają drzwi do mieszkań na odległość! Poznaj inteligentny zamek tedee [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-06-195:52

Na polskim rynku zadebiutowała marka tedee – najbardziej innowacyjny polski smartlock, który powstał ze współpracy ekspertów IoT z firmy Predica z inżynierami firmy GERDA. Inteligentny zamek tedee jest bezpieczny i ułatwia codzienne czynności. To wygodny i nowoczesny zamek do drzwi sterowany za pomocą smartfona. Producent tedee planuje dalszy rozwój produktu oraz do końca roku ekspansję na rynki europejskie.

Na rynku smart home właśnie pojawił się nowy czarny koń wśród zabezpieczeń do drzwi, inteligentny zamek tedee. To najnowocześniejszy produkt tego typu stworzony przez specjalistów IT firmy Predica oraz inżynierów firmy GERDA, od ponad 30 lat lidera systemów zabezpieczeń w Polsce. Pomysł elektronicznego zamka stworzyła GERDA. Andrzej Kaszycki, obecnie Wiceprezes Zarządu tedee, definiuje produkt, a Grzegorz Chuchra, Prezes Zarządu, zbudował i nadzoruje pracę firmy. Produkt został stworzony w oparciu o doświadczenie firmy GERDA, zdobyte przy pracach nad zamkiem elektromotorycznym oraz o zaplecze technologiczne Predica. Dzięki temu powstał zamek wykorzystujący najnowsze standardy mechaniczne i informatyczne na rynku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zmiany w największym banku w Polsce. Zaskoczenie po zalogowaniu się na konto bankowe w iPKO

Jak to działa?Zamek wyposażony w akumulator litowo-polimerowy, który można ładować standardową ładowarką USB lub podłączając power bank. Czas pracy na jednym ładowaniu to nawet sześć miesięcy. Bridge, czyli bezprzewodowy router, łączący zamek tedee z Internetem. Bridge umożliwia zdalne sterowanie zamkiem oraz przesyła do aplikacji mobilnej wszystkie informacje o zmianach stanu zamka w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego gdzie znajduje się właściciel. Atestowana wkładka GERDA, która pasuje do wszystkich typów drzwi, w których są zamontowane standardowe wkładki profilowe.

Największą zaletą zamka jest komfort, jaki zapewnia mieszkańcom domu lub mieszkania. Jak wskazują badania dla 45 proc. ankietowanych wygoda to główny motywator do zakupu inteligentnych zamków, a drugie miejsce zajmuje bezpieczeństwo. Z zamontowanym zamkiem tedee użytkownik nie musi nosić ze sobą kluczy, ponieważ podstawową funkcjonalnością nowego produktu jest otwieranie drzwi za pomocą smartfona. Co więcej, dzięki funkcji auto-otwierania, chcąc wejść do środka, wystarczy podejść do drzwi mając przy sobie smartfon ze skonfigurowaną aplikacją i włączoną usługą lokalizacji. Gdy użytkownik zamka znajdzie się w bliskiej odległości od drzwi, a aplikacja nawiąże połączenie Bluetooth z urządzeniem, drzwi same otworzą się przed użytkownikiem. To szczególnie przydatna funkcja dla tych, którym nie raz zdarzyło się wyjść z mieszkania bez kluczy lub wracać do domu trzymając torby pełne zakupów. Inną funkcją, która może być przydatna dla wielu użytkowników jest możliwość udostępniania klucza, choćby z drugiego końca świata, z poziomu aplikacji. Znajdzie ona zastosowanie w przypadku wyjazdu właściciela na wakacje lub krótkoterminowego wynajmu mieszkania.

Test bezpieczeństwaNad najwyższym poziomem bezpieczeństwa cyfrowego czuwa protokół TLS 1.3 z 256-bitowym kluczem bezpieczeństwa. Jego niezawodność potwierdziły niezależne testy. W zamku zastosowano kilka rozwiązań, które zadbają o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców oraz majątku. Dzięki funkcji auto-zamykania użytkownik może ustawić czas, po którym – od momentu otwarcia – zamek automatycznie się zamknie. Osoby, którym często zdarza się zapomnieć o zamknięciu drzwi mogą sprawdzić zdalnie stan zamka za pomocą aplikacji mobilnej i w każdym momencie dowolnie nim sterować, nawet z drugiego końca świata.

Zobacz galerię3 zdjęcia

Otwierają drzwi do mieszkań na odległość! Poznaj inteligentny zamek tedee [ZDJĘCIA, WIDEO]

Inteligentne zamki przyszłością smart homeEksperci oczekują, że światowy sektor inteligentnych zamków w najbliższej przyszłości znajdzie się w fazie wzrostu. Jego siłą napędu będą duże inwestycje w działalność badawczo-rozwojową oraz większy nacisk społeczeństwa na rozwój Internetu rzeczy (IoT). Szacuje się, że światowy sektor inteligentnych zamków osiągnie wartość ok. 2 mld USD do 2023 r.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Huawei zaprezentował najpotężniejszy smartfon fotograficzny Huawei P40 Pro+ [ZDJĘCIA]

Za marką tedee, mimo że startuje dopiero na rynku, stoi zespół IT oraz inżynierów GERDY, dlatego firma stawia przed sobą ambitne cele. W tym roku, poza premierą w Polsce, planują wejście na kolejne rynki europejskie.

– Przede wszystkim chcemy skupić się na dalszym rozwoju produktu – integracji z istniejącymi systemami smart home oraz rozwijaniu kolejnych funkcjonalności i wersji językowych aplikacji mobilnej. Silny zespół deweloperów oraz inżynierów GERDY daje nam w tym obszarze duże możliwości. Jesteśmy na przykład w końcowej fazie prac nad dedykowaną aplikacją do obsługi zamka z poziomu Apple Watcha. W przyszłości nadal będziemy rozwijać nasz zamek, ale oprócz niego mamy w planach kilka kolejnych produktów z kategorii smart security. – dodaje Grzegorz Chuchra, Prezes Zarządu tedee.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutajSuper Biznes 18 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

ŁT