Budynki prabuckiego szpitala już wkrótce wypięknieją! Trwa termomodernizacja obiektów dawnego sanatorium [ZDJĘCIA]

Jak informuje Bogdan Teodor Łęski, prezes szpitala, w prabuckiej lecznicy trwają obecnie prace termomodernizacyjne trzech budynków, w tym wymiana okien i drzwi, co pozwoli na oszczędności w zużyciu energii. Tak zwany pawilon IV, który jest oddziałem dedykowanym pacjentom z chorobami płuc i gruźlicą, przejdzie gruntowny remont. Podobnie jak pozostałe dwa budynki, obiekt zostanie stermomodernizowany, trwają również prace remontowe wewnątrz obiektu.

Pierwsza kondygnacja pawilonu jest już gotowa do odbioru. Inwestycja obejmuje również zakup pełnego wyposażenia i przystosowania specjalistycznego oddziału.

Budynki prabuckiego szpitala już wkrótce wypięknieją! Trwa termomodernizacja obiektów dawnego sanatorium [ZDJĘCIA]

- W ramach realizacji tego projektu budowana jest także stacja mycia łóżek. Będzie się ona znajdować w budynku pawilonu IV - mówi prezes Szpitala Specjalistycznego w Prabutach. - Z kolei w pawilonie II powstanie Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej - mówi Bogdan Teodor Łęski.

Utworzenie takiego oddziału, dzięki współpracy z innymi komórkami szpitala (Oddziałem Pulmonologicznym, Oddziałem Chirurgii Klatki Piersiowej, Oddziałami Chorób Płuc i Gruźlicy), ma się przyczynić do zwiększenia kompleksowości świadczonych usług medycznych. Jak słyszymy od przedstawicieli prabuckiego szpitala, inwestycja ułatwi mieszkańcom powiatu kwidzyńskiego i województwa dostęp do diagnostyki, leczenia i rehabilitacji w zakresie chorób układu oddechowego.