Polska - San Marino na Stadionie Narodowym. Utrudnienia na Saskiej Kępie

Najnowsze

8 października 2021, 18:41

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plStadion Narodowy

Mecz Polska - San Marino rozpocznie się w sobotę o godzinie 20.45 na Stadionie Narodowym. Ale już od godziny 18.30 ograniczony będzie wjazd na Saską Kępę. Po zakończeniu spotkania możliwe jest wyłączenie z ruchu mostu Poniatowskiego.

W godzinach 18.30-20.45 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów uprawnionych, pojazdów komunikacji miejskiej, taksówek oraz jednośladów, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Księcia Józefa Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i gen. Bora-Komorowskiego. Dopuszczony będzie przejazd al. Stanów Zjednoczonych, ul. Afrykańską i gen. Bora-Komorowskiego.

Mecz zakończy się około godziny 22.30. Policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona.

Polska - San Marino na Stadionie Narodowym. Utrudnienia na Saskiej Kępie

Utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

W związku z meczem pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami w komunikacji miejskiej. Od godz. 18.30, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do przystanku Dw. Wschodni. Ulicą Targową będzie kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką, natomiast linii E-1 trasą: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Tamka – most Świętokrzyski.

Około godz. 22.30, w przypadku wyłączenia z ruchu mostu Poniatowskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. Składy linii: 7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim, natomiast linii 146 i 147 będą kursowały al. Zieleniecką.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z na trasie: pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Wiatraczna.

Z biletem na mecz darmowa komunikacja miejska

Po zakończeniu meczu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy linii 509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać w kierunku Nowodworów i Gocławia. Więcej będzie również tramwajów. Z pętli al. Zieleniecka składy linii 3 odjadą do Annopola, a linii 26 w kierunku pętli Piaski. Na zmienionej trasie Gocławek – Ratuszowa-Zoo pasażerów przewiozą tramwaje linii 9 i 24. Powrót z meczu ułatwi również metro, którego pociągi będą kursowały częściej – na linii M1 co pięć minut, a na linii M2 co trzy minuty.

Kibice posiadający bilet na mecz oraz osoby posiadające akredytacje wydane przez UEFA mogą od soboty 9 października od godziny 6 do niedzieli 10 października do godziny 1 korzystać z nieodpłatnie z pojazdów komunikacji miejskiej oraz pociągów KM i WKD w granicach 1 strefy biletowej. Będą też mogli bezpłatnie skorzystać z parkingów Parkuj i Jedź, z wyjątkiem parkingu Warszawa Stadion, który będzie nieczynny.

Po zakończeniu meczu, przez dwie godziny – od 22.30 do 00.30 – wzajemnie honorowane będą bilety ZTM i Kolei Mazowieckich. Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 9.10 godz. 18.25, a posiadacze biletów zakodowanych na Warszawskiej Karcie Miejskiej muszą je uprzednio aktywować.

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Podziel się
Saska Kępa
Podziel się