Zabezpieczenia naszych domów są coraz bardziej inteligentne

Rynek zabezpieczeń ciągle rośnie. Choć większość przychodów w tym sektorze generowana jest w Stanach Zjednoczonych, to rosną one również w Polsce. To między innymi efekt zastępowania tradycyjnych rozwiązań ich nowoczesnymi odpowiednikami z kategorii smart home.

Dom to ostoja każdego człowieka. Pełni rolę nie tylko miejsca służącego do odpoczynku, rozrywki czy pracy, ale przede wszystkim stanowi oazę bezpieczeństwa. Jeśli chcemy, by cztery ściany były odporne na zagrożenia z zewnątrz, konieczne jest wybranie właściwych zabezpieczeń. Na potrzeby konsumentów dynamicznie reaguje rynek.

Dynamiczny rozwój rynku zabezpieczeń w kraju nad Wisłą

Sektor zabezpieczeń rozwija się w błyskawicznym tempie zarówno na świecie, jak i w Polsce. Jak pokazują dane z portalu Statista.com, wykorzystanie rozwiązań związanych z bezpieczeństwem wzrośnie z 3,3% w 2021 roku do 9,8% w 2025 roku. Duża część będzie miała związek z rozwiązaniami smart.

– powiedział Piotr Gmiński, Prezes Zarządu Gerda

Zobacz: Nowość z Polski: inteligentny zamek tedee z modułem GERDA. Sterowanie smartfonem i zegarkiemZobacz: Tedee Lock – inteligentny zamek, który zadba o bezpieczeństwo Twojego domu

Szacuje się, że w 2021 roku średni przychód z jednego zainstalowanego inteligentnego domu w Polsce wyniesie około 231 zł.

Zabezpieczenia naszych domów są coraz bardziej inteligentne

– dodał Piotr Gmiński

Inteligentne zamki motorem napędowym segmentu zabezpieczeń

Według analityków serwisu Statista, rozwój segmentu bezpieczeństwa jest generowany przede wszystkim przez zastępowanie tradycyjnych urządzeń sprzętami podłączonymi do sieci. W tym przypadku produkty, które najdynamiczniej rosną, to wspomniane wcześniej smart zamki oraz inteligentne kamery bezpieczeństwa.

Zobacz: Netatmo Smart Indoor Camera | szybki test kamery sterowanej Alexą

– powiedział Paweł Bijata, Dyrektor pionu marketingu w firmie Gerda

Prognozy dotyczące smart home, w tym inteligentnych zamków, oraz wciąż rosnąca konkurencja pokazują, że przyszłość rynku rysuje się w jasnych barwach.

Zobacz: Super duży telewizor to domowa rozrywka w najlepszym wydaniuZobacz: Xiaomi otwiera swój pierwszy sklep w Kielcach. Znamy listę promocji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas naGoogle News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: Gerda

Tagi:smart hometedeegerdatedee lockrynek zabezpieczeńinteligentny zamek