Duże zmiany na drogach w całej Polsce. W tych miejscach pojawią się pułapki na kierowców [LISTA]

2022-01-0511:59

Duże zmiany na drogach w całej Polsce nastąpią już w tym roku. W 39 miejscach pojawią się odcinkowe pomiary prędkości. Główny Inspektorat Transportu Drogowego, jak zapewnia wybrał kilkadziesiąt lokalizacji na postawie analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Gdzie dokładnie pojawią się odcinkowe pomiary prędkości? Pełna lista miejsc poniżej!

Na liście miejsc, w których pojawią się odcinkowe pomiary prędkości znalazło się łącznie 39 miejsc w 13 województwach. W tym także autostrady A1, A2, A4. Najwięcej odcinków znajdzie się na terenie województwa łódzkiego – pięć lokalizacji, a także w województwa podkarpackiego– również pięć. Główny Inspektorat Transportu Drogowego informuje, że urządzenia muszą zapewnić m.in. możliwość rejestracji naruszeń na co najmniej trzech pasach ruchu niezależnie od tego, po którym pasie porusza się mierzony pojazd. Systemy muszą wykonywać pomiary bez przerwy, również w trudnych warunkach pogodowych, rejestrować prędkość pojazdów co najmniej od 30 do 220 km/h, identyfikować rodzaj pojazdu, wykonywać wysokiej jakości zdjęcia bez względu na porę dnia. W ubiegłym roku tego typu urządzenia zarejestrowały blisko 600 tysięcy przypadków przekroczenia prędkości. Gdzie pojawią się nowe? Lista poniżej!

CZYTAJ TAKŻE:Państwo będzie ZABIERAĆ SAMOCHODY! Projekt nowych przepisów jest już gotowy

W tych miejscach pojawią się odcinkowe pomiary prędkości [LISTA]

Obecnie w Polsce funkcjonuje 30 odcinkowych pomiarów prędkości. Nowych 39 lokalizacji sprawi, że liczba tego typu urządzeń podwoi się. Według informacji GITD jeżeli zamontowanie systemu nie będzie możliwe we wcześniej planowanej lokalizacji, wówczas na listę podstawową trafi miejsce z tzw. listy rezerwowej. Gdzie powstaną nowe odcinkowej pomiary prędkości?

Województwo mazowieckie:

Województwo łódzkie:

Województwo podkarpackie:

Województwo dolnośląskie:

Województwo zachodniopomorskie:

Duże zmiany na drogach w całej Polsce. W tych miejscach pojawią się pułapki na kierowców [LISTA]

Województwo lubuskie:

Województwo małopolskie:

Województwo śląskie:

Województwo opolskie:

Województwo wielkopolskie:

Województwo lubelskie:

Województwo kujawsko-pomorskie:

Województwo pomorskie:

Napad w Zabrzu. Policja publikuje film

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Polecany artykuł:

Budowa zapory na granicy: Wiemy, kiedy będzie skończona! SondaCzy popierasz uruchomienie odcinkowego pomiaru prędkości na trasie S8?Arkadiusz Iskierka