Ducati Multistrada V2 – nowe wcielenie modelu 950. Czym się wyróżnia?

Nowa Multistrada V2 to zaawansowany technologicznie motocykl. Podczas prac nad tym motocyklem inżynierowi skupili się przede wszystkim na ergonomii, redukcji masy, aktualizacjach silnika i szeregu ulepszeń zgodnych z filozofią „ciągłego doskonalenia”. Inżynierowie skupili się przede wszystkim na redukcji wagi motocykla. Multistrada V2 jest o 5 kilogramów lżejsza, w porównaniu do Multistrady 950.

Nowa Multistrada V2 jest wyposażona w najnowszą jednostkę 937 cm3 Testastretta 11°. Dwucylindrowy silnik o mocy 113 KM ma nowe korbowody, nowe 8-tarczowe sprzęgło hydrauliczne i unowocześnioną skrzynię biegów, mającą pracować płynniej i bardziej precyzyjnie, z ułatwionym wyszukiwaniem biegu jałowego i lepszą współpracą z quickshifterem. Jednostkę napędową udało się odchudzić o 2 kilogramy.

Co ciekawe, motocykl dostępny będzie również w wersji zdławionej do 48 KM, przeznaczonej dla posiadaczy prawa jazdy kat. A2.

Ducati Multistrada V2 – nowe wcielenie modelu 950. Czym się wyróżnia?

Ducati poczyniło również ważne prace rozwojowe nad ergonomią motocykla, aby motocykliście było wygodniej z niego korzystać. Wysokość została zmniejszona do 830 mm, dzięki przeprojektowanemu kształtowi siodełka, które jest teraz węższe i bardziej zwarte, aby umożliwić łatwiejsze dotknięcie ziemi stopami. Zmiany te mają zapewnić bezpieczeństwo podczas postoju i zwiększyć pewność manewrowania przy niskiej prędkości nawet z pasażerem i pełnymi kuframi.

Multistrada V2 jest standardowo wyposażona w najnowocześniejszy pakiet elektroniczny, który oferuje wszystko, czego potrzeba, aby podróżować komfortowo i bezpiecznie. W skład pakietu wchodzi ABS Cornering, który gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa podczas hamowania nawet na zakrętach, Vehicle Hold Control, który ułatwia ruszanie na pochyłych drogach, Ducati Traction Control, cztery tryby jazdy (Sport, Touring, Urban, Enduro) w pełni konfigurowalne przez użytkownika oraz nowy funkcjonalny system Ducati Brake Light, który w przypadku gwałtownego hamowania automatycznie aktywuje miganie tylnego światła, aby odpowiednio zasygnalizować stan nagłego spowolnienia.

Multistrada V2 będzie dostępna w salonach sieci Ducati od listopada 2021 roku. Multi V2, tak jak poprzednik, dostępny będzie w dwóch wersjach – standardowej i S.