CDA trafia na iOS-a i Android TV - jest wsparcie dla trybu offline

Wielokrotnie pisaliśmy o CDA na łamach Antyweb - kilku razy ze względu na techniczne nowości, które wprowadzają. Jeśli chodzi o obsługę najpopularniejszych platform i urządzeń, to można by rzec, że niektóre serwisy VOD mogłyby się od CDA uczyć. Na palcach jednej ręki można bowiem policzyć serwisy, które wprowadziły wsparcie dla Chromecasta. Przystawka Google nie jest w pełni oficjalnie sprzedawana nad Wisłą, ale to wcale nie przeszkadzało jej w zdobyciu popularności. Liczne aukcje na portalach aukcyjnych, a także promocje w sklepach jak X-kom pozwalały zakupić je w stosunkowo niskiej cenie, a korzyści płynące z takiego połączenia smartfona z większym ekranem są nieocenione.

To cię zainteresuje 10 najlepszych filmów wszech czasów na Filmweb. Ciekawe, czy znajdziemy je na CDA.plOto czarny koń polskiego rynku VOD. Jest nim... CDA.pl

CDA posiada obsługę Chromecasta od dłuższego czasu, a teraz idąc za ciosem wprowadza swoją aplikację do App Store (przed kilkoma tygodniami) oraz do ponownie do Google Play... ponieważ nowa wersja dedykowana jest urządzeniom z Android TV. Co prawda polski rynek nie jest pełen zewnętrznych urządzeń (przystawek) z Android TV, bo faktycznie liczą się tylko dwa urządzenia - Nvidia Shield TV oraz Xiaomi Mi-Box 4K - ale telewizory Philipsa, Sony czy TCL posiadają właśnie platformę Google. Od teraz zainstalujecie na nich aplikację CDA, którą za darmo pobierzecie z Google Play.

Pierwsze wrażenie może być nieco błędne, ponieważ w wersji przeglądarkowej sklepu nie namierzycie aplikacji CDA ze zrzutami ekranu z Android TV - i CDA, i CDA TV posiadają zrzuty z aplikacji mobilnej. Gdy wpiszecie w wyszukiwarkę "CDA" już na właściwym urządzeniu, to wszystko będzie w porządku - instalacja przebiegnie bezproblemowo i chwilę później będzie możliwe zalogowanie się. Miłą niespodzianką jest opcja sparowania telewizora z kontem CDA, poprzez użycie krótkiego kodu, który wpiszemy. Zamiast mozolne wpisywania danych za pomocą klawiatury ekranowej i 4-kierunkowych przycisków na pilocie, taka metoda powinna być dostępna w każdej aplikacji na TV, gdzie musimy się zalogować. Taka albo jeszcze lepsza.

Czytaj dalej poniżej

W aplikacji CDA na iOS-a oraz Android TV można oglądać wszystkie treści dostępne na CDA.pl. Maksymalna wspierana rozdzielczość to 1080p, czyli w większości wystarczająca dla standardowego widza. Sama aplikacja wypada całkiem nieźle, nie sprawia problemów i działa zaskakująco płynnie. Można napisać, że jej interfejs jest odrobinę surowy, podobnie jak sam widok odtwarzacza, ale najważniejsze zadanie spełnia jak powinien. Podobnie sprawa wygląda w przypadku aplikacji na iOS-a - jej wygląd jest spójny z tym, co mamy do czynienia na stronie www CDA.pl, dzięki czemu nikt nie będzie się czuł zagubiony w trakcie nawigacji po kategoriach i sekcjach. Co ciekawe - aplikacja zajmuje teraz wysokie 26. miejsce wśród najpopularniejszych appek

W katalogu CDA znajduje się już ponad 5 tysięcy produkcji, część z nich pochodzi od takich dystrybutorów jak Kino Świat, dzięki czemu w ofercie jest sporo polskich, znanych tytułów. CDA.pl walczy z łatką serwisu z nielegalnymi treściami, a ostatnie działania z pewnością przynoszą efekty.

CDA trafia na iOS-a i Android TV - jest wsparcie dla trybu offline