BioShock - Farmer's Market (Targ Farmerów) • Eurogamer.pl

Miejsce, w którym znajdziemy elementy potrzebne do stworzenia formuły Lazarus Vector.

Poradnik-Michał Basta, Senior Guide WriterData:10 październikaa 2016

Po przejściu z Arkadii do Targu farmerów znajdziesz się na południu (1 na mapie). Rusz przed siebie i zwróć uwagę na zwłoki z lewej. Znajdziesz przy nich pierwszy fragment enzymu, a w pobliżu nagranie (D1 na mapie) o nazwie Tasha Denu - Bee Enzyme, w którym wspomina o pszczelim enzymie i ostrzega znajomą przed myszkowaniem w należącej do niej ulach.

Przejdź przez drzwi i ruszaj przed siebie. Uważaj, bo w kolejnej lokacji zaatakuje cię znikający splicer, a z prawej strony możesz ostrzelać cię rakietowa wieżyczka. Warto potraktować ją błyskawicą, a potem zhakować.

Mapa - Targ Farmerów (Farmer's Market)

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk.

Legenda:

Z lewej strony znajdziesz dziennik (D2 na mapie) o nazwie Andrew Ryan - Pulling Together, w którym autor opowiada o dzieciach i Wielkim Łańcuchu (Great Chain) do powstania którego przyczyniło się wiele osób, w tym on i Fontaine. Wielki Łańcuch jest ogólną nazwą kapitalistycznej polityki i wolnego rynku, na których Ryan chciał oprzeć ekonomię Rapture.

Schody z prawej zaprowadzą cię do tonika EVE Link 2 (2 na mapie), dzięki któremu korzystanie z apteczek zapewni ci jeszcze większy przyrost EVE. Możesz teraz udać się na schody (3a-3b na mapie), które zaprowadzą cię na targ. Jest tu kilku splicerów, natomiast w pomieszczeniu z lewej znajdziesz dwa dzienniki: pierwszy (D3 na mapie), to Andrew Ryan - First Encounter, w którym założyciel Rapture spotkał parę niechlujnych prostaków - nie spodobały mu się ich wygląd oraz zachowanie. W drugim dzienniku (D4 na mapie) o nazwie Tenenbaum - Hatred, w którym doktor opisuje dziecko próbujące usiąść na jej kolanach. Tenenbaum odepchnęła je, a z buzi wylało mu się trochę Adama. Doktor opisała furię i nienawiść jakie nią wtedy targnęły, ale po chwili rozmyślań doszła do wniosku, że ich powodem nie było samo dziecko.

W północno-zachodniej części tej lokacji znajdziesz butelkę z wodą destylowaną (4 na mapie, obrazek powyżej), czyli jeden z poszukiwanych składników niezbędnych do stworzenia Wektora Łazarza. Warto tu jeszcze odwiedzić pomieszczenie na północy (5 na mapie), do którego możesz się dostać hakując zamek lub wpisując kod 0512.

Wróć na korytarz i skieruj się na północ, gdzie spotkasz kilku splicerów oraz Tatuśka z Siostrzyczką (7 na mapie). W schowku na północy znajdziesz dzienniki (D5 na mapie) o nazwie Andrew Ryan - Desperate Times, w którym odpowiada doktorowi Suchongowi. Naukowiec zasugerował, aby skorzystać z plazmidów pozwalających kontrolować poczynania osób. Ryan z jednej strony twierdzi, że to zabrałoby ludziom wolną wolę, która jest podstawą funkcjonowania Rapture, a z drugiej strony obecnie trwa wojna i Atlas oraz jego bandyci nie mieliby skrupułów, aby skorzystać z takiej możliwości.

Zacznij kierować się na zachód zbierając po drodze kolejny dziennik (D6 na mapie) o nazwie Pierre Gobbi - Water in Wine, w którym Pierre z oburzeniem wypowiada się na temat wody dolewanej do miejscowego wina. Kiedy oburzony powiedział o tym właścicielowi winiarni ten odpowiedział, że nie ma tak źle, bo woda jest destylowana, a nie z oceanu. Obok nagrania znajdziesz kolejną butelkę wody.

BioShock - Farmer's Market (Targ Farmerów) • Eurogamer.pl

Zdobycie enzymu i wody destylowanej

Przejdź przez drzwi i idź przed siebie tunelem. Po dotarciu do rozwidlenia skieruj się w lewo - trafisz do pomieszczenia, gdzie splicer jest atakowany przez pszczoły (obrazek powyżej). Kiedy się z nim rozprawią zaatakują ciebie - strzel w nie np. błyskawicą, aby uporać się owadami. Na kontuarze znajdziesz dziennik (D7 na mapie) o nazwie Tenenbaum - Adam Explained, doktor opisuje zasadę działania Adama. Daje on wielkie możliwości, ale niszczy przy tym komórki macierzyste zastępując własnymi, bardzo niestabilnymi. Z medycznego punktu widzenia, to katastrofa, z biznesowego... Fontaine widzi na tym polu spore możliwości.

Z lewej strony pomieszczenia znajdziesz automat Gatherer's Garden, gdzie możesz zaopatrzyć się m.in. w nowy plazmid - Insect Swarm, który umożliwia wysłanie chmary insektów na wskazany cel. Przejdź przez drzwi z lewej i podejdź do panelu (8 na mapie, obrazek powyżej). Od tej pory będziesz miał kilka chwil (odliczane charakterystycznym dźwiękiem), aby przeszukać ule i zdobyć pszczeli enzym (pamiętaj, że musisz zdobyć 7 jednostek).

Gdy czas zacznie się kończyć, a nie zdołałeś zdobyć wystarczającej ilości, to wróć do panelu, ponownie aktywuj dym i wznów poszukiwania. Nie wchodź między ule, gdy latają pszczoły, ponieważ szybko stracisz życie. W trakcie zbierania uważaj też na atakujących cię wrogów. Po zdobyciu 7 jednostek enzymu opuść to skrzydło, wróć na korytarz i udaj się na północ (9 na mapie).

W nowej lokacji uważaj na kamerę i działko (warto je zhakować), pomiędzy którymi znajdziesz sejf (w jego środku są 2 destylowane wody). Z prawej strony jest natomiast dziennik (D8 na mapie) o nazwie Tenenbaum - Functional Children, w którym pani doktor zastanawia się nad wprowadzeniem dzieci w stan wegetatywny, dzięki czemu mogłyby produkować więcej Adama. Obecnie, pomimo ślimaków w brzuchach, zachowują się normalnie - bawią się, śpiewają, a czasami patrzą na Tenenbaum i się uśmiechają.

Udaj się do schodów na północy (10a-10b na mapie) i zacznij schodzić na dół. W trakcie eksploracji rozglądaj się, ponieważ będziesz mijał butelki z wodą destylowaną (obrazek powyżej). Warto też zejść do piwnicy (11a-11b na mapie), gdzie możesz spotkać Tatuśka z Siostrzyczką oraz kolejne butelki. Możesz tu również odwiedzić pokoik (12 na mapie), gdzie znajdziesz tonik Photographer's Eye (zwiększa liczbę punktów w trakcie robienia zdjęć splicerom). W tym samym pomieszczeniu znajdziesz komentarz reżysera - Director's Commentary (C na mapie).

Powrót do spisu treści: BioShock - Poradnik, Solucja

Następnie: BioShock - Arcadia (Arkadia) cz. 2: uruchomienie Lazarus Vector

Po uzbieraniu wszystkich wymaganych składników zacznij wracać do południowego przejścia prowadzącego do Arkadii (1 na mapie) i przejdź do odwiedzonej już wcześniej lokacji.

Reklama