Kolejne włamania na Rubinkowie. Mieszkańcy wezmą sprawę w swoje ręce?

Kolejne włamania na Rubinkowie. Mieszkańcy wezmą sprawę w swoje ręce?

Straż obywatelska sposobem na złodziei? Mieszkańcy coraz bardziej zaniepokojeni serią włamań na terenie Rubinkowa.

Mieszkańcy Rubinkowa informują nas o kolejnych włamaniach do piwnic, a także mieszkań. Jak już Was informowaliśmy na "Oto Toruń", wcześniej do tego typu zdarzeń miało dojść w blokach przy Jamontta, a także Dziewulskiego. W ostatnich dniach do tej listy trzeba dopisać ul. Przybyłów.

Mieszkańcy tego największego w mieście osiedla są zaniepokojeni tymi przestępczymi zdarzeniami, dlatego - na grupie społecznościowej, która dotyczy Rubinkowa - pojawił się pomysł, by zorganizować straż obywatelską. Okoliczne tereny miałyby być patrolowane przez wyznaczone do tego osoby.

Jakie sposoby mają włamywacze? Coraz popularniejsza jest metoda "na klamkę". Złodzieje chodzą od drzwi do drzwi i sprawdzają, które nie są zamknięte. Później wchodzą do mieszkania, zabierają łupy, które wpadną im w ręce i wychodzą niezauważeni. - Zwracajcie też uwagę na ślady na dzwonkach typu kropki z plasteliny, na ścianach kreski... tak złodzieje sobie zaznaczają mieszkania - ostrzega pani Agnieszka z Rubinkowa.

W ostatnich dniach mieszkańcy Rubinkowa, a także sąsiedniego os. Na Skarpie zauważyli większą ilość patroli funkcjonariuszy (w niektórych przypadkach także z psem tropiącym). Policja apeluje do mieszkańców Torunia o zachowanie czujności. - Warto zainwestować w dobrą kłódkę, która utrudni życie przestępcom - radzi asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Kolejne włamania na Rubinkowie. Mieszkańcy wezmą sprawę w swoje ręce?

W przypadku mieszkań, to od lat bezcenna okazuje się sąsiedzka czujność. - Dlatego, gdy wyjeżdżamy na dłuższe wakacje, warto poinformować o tym fakcie innych lokatorów. Tak, by zaufana osoba "miała oko" na nasz dom - dodaje Wojciech Chrostowski z KMP Toruń.

Poza tym włamywacza mogą odstraszyć i zniechęcić solidnie wykonane drzwi, atestowane zamki, dobry system alarmowy, a także blokady przeciwwłamaniowe.

(AM)

fot. torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Przeczytałeś właśnie artykuł na stronie www.ototorun.pl. To portal internetowy, który codziennie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Torunia i regionu. To doskonała witryna do wypromowania swojej marki czy firmy. Zaufało nam już wiele prestiżowych firm z naszego miasta. Jesteś zainteresowany reklamą? Napisz na e-mail: t.kaczynski@ototorun.pl lub zadzwoń - tel. 531 515 707.